Biblijne opowieści do poduszki

9788374207775
biblia, opowieści, dzieci,
historie biblijne
Ewa

Skąd wzięło się 10 przykazań? Czy Jonasz uratował się z paszczy wieloryba? Gdzie urodził się Jezus?

Od stworzenia świata do wniebowstąpienia. Najważniejsze historie, sceny i postacie ze Starego i Nowego Testamentu opowiedziane prostym językiem i zilustrowane sympatycznymi rysunkami. Do czytania przed snem i nie tylko.

źródło opisu: Wydawnictwo ADAMADA, 2016

źródło okładki: Wydawnictwo ADAMADA

adorable | 2017-01-19
Przeczytana: 15 stycznia 2017

Wiele historii znanych dorosłym, prędzej czy później, należy przekazać dzieciom, jednak nie jest to łatwe ze względu na trudną tematykę czy brak umiejętności rozgryzienia danego tematu w odpowiedni sposób. Na szczęście w takich przypadkach możemy sięgnąć po jakże istotną i wartościową literaturę, która okazuje się pomocna w tego typu sytuacjach.

"Biblijne opowieści do poduszki" porusza różnorodne wątki biblijne - od stworzenia świata i opisu pierwszych ludzi, poprzez wyjście z Egiptu oraz rozejście się Morza Czerwonego, kończąc na budowie Arki Przymierza czy walce Dawida z Goliatem. Autorka pokrótce przedstawia sylwetki Abrahama i Sary, Józefa, Mojżesza, Samuela, Daniela czy Jonasza. Część dotycząca Nowego Testamentu porusza kwestię zwiastowania, narodzin Jezusa, wesela w Kanie, drogi do Jerozolimy, ostatniej wieczerzy, ukrzyżowania, zmartwychwstania oraz wniebowstąpienia.

Każda opowieść wymaga...

ejotek | 2017-02-12
Przeczytana: luty 2017

Niniejsza pozycja jest podzielona na dwie części - Stary i Nowy Testament.

W Starym Testamencie zostały opisane najważniejsze wydarzenia od stworzenia świata i pierwszych ludzi, poprzez budowę Arki Noego i Potop, życie potomków Noego, jest też Mojżesz, przejście przez Morze Czerwone oraz Dziesięć Przykazań. Nie zabrakło również Dawida i Goliata czy mądrego Salomona.
Wiele z tych opowieści przypadło córce do gustu i po lekturze poszczególnych wątków pojawiały się pytania, które kończyły się sprawdzeniem mojej wiedzy. Musiałam bowiem dopowiadać do tych historii coś, co zdarzyło się wcześniej albo później - niestety wiele z opisanych w książeczce opowieści nie jest wyczerpującą dawką wiedzy dla sześciolatki.

Bardzo duże wrażenie zrobiła na Pati opowieść o Mojżeszu czy dwóch matkach, które udały się z dzieckiem przed oblicze Salomona.

Czytanie Nowego Testamentu rozpoczęłyśmy w święta Bożego Narodzenia, co idealnie nam pasowało do wydarzeń dotyczących Narodzenia a potem Trzech...

Na półkach