Średniowiecze. Twoja misja

Okładka książki Średniowiecze. Twoja misja Emmanuelle Kecir-Lepetit
Okładka książki Średniowiecze. Twoja misja
Emmanuelle Kecir-Lepetit Wydawnictwo: Mamania Seria: Twoja misja (Mamania) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Twoja misja (Mamania)
Mission Moyen Âge
Mamania
2023-01-18
2023-01-18
Jowita Maksymowicz-Hamann
paragrafówka książka paragrafowa młodzież

Książki z serii Twoja Misja (Mars, Leonardo da Vinci, Średniowiecze) to paragrafówki, które - poza tym, że dostarczają fajnej rozrywki i zaznajamiają początkujących paragrafowiczów z tym typem gier książkowych - są też doskonałym sposobem na zdobycie wiedzy z różnych dziedzin.

Każda z Misji oferuje czytelnikowi mnóstwo wyborów, dzięki którym może on sam poprowadzić fabułę w wybranym kierunku.

“Twoja Misja. Średniowiecze” z początku średnio mi się spodobała - wybierając najrozsądniejsze moim zdaniem ścieżki, skończyłam grę bardzo szybko i w mało satysfakcjonujący sposób. Prawdziwą niespodzianką było jednak to, że podczas drugiej rozgrywki jedna i na pozór mała zmiana zdania spowodowała, że moja historia podążyła w zupełnie innym kierunku. Odkryłam przez to drugi, znacznie bardziej rozbudowany wątek, który dostarczył mi wiele rozrywki.

Książki paragrafowe to gwarant świetnej zabawy i zupełnie innego czytania!
Wciągają w wir przygód pozwalając decydować czytelnikowi, jakby sam był głównym bohaterem.

Ta książka, chociaż jest naprawdę niepozorna wypełniła nasz czas czytania wieloma ekscytujacymi przeżyciami, wątpliwościami, trzymaniem w napięciu w oczekiwaniu na rozwój wydarzeń.

To osadzona w średniowieczu opowieść o chłopcu, którego ojciec został porwany. Jego zadaniem jest oczywiście uratować ojca i wyjść cało z różnych opresji: przetrwać grabieże, bitwy, oblężenia i inne średniowieczne niebezpieczeństwa. Znajomość ówczesnych realiów będzie atutem, jeśli jednak tamte czasy są nam raczej obce to prawdopodobnie czeka nas powtórka z rozrywki, czyli rozpoczęcie przygody od początku😁.

Przeszliśmy z chłopcami wiele scenariuszy, podejmowaliśmy różne decyzje, wybieraliśmy różne ścieżki, a i tak mamy wrażenie, że wiele przygód jeszcze przed nami.

To książka dla starszego czytlelnika, jednak i siedmiolatek w asyście brata podołał niejednej misji (chociaż dla niego dłuższe opisy czy wprowadzenie było trochę niezrozumiałe). Warto wspomnieć, że to również mała lekcja wiedzy o średniowieczu. Bardziej skomplikowane słownictwo zostało wyjaśnione w słowniczku, zamieszczonym na końcu książki.

To świetna książka i jej lektura zachęca do sięgnięcia po inne tytuły z serii.

Książki paragrafowe to gwarant świetnej zabawy i zupełnie innego czytania!

To osadzona w średniowieczu...

Lubicie książki paragrafowe❓️🤔 A może nie mieliście jeszcze z nimi styczności❓️ Ja bardzo się z nimi polubiłam i świetnie się przy nich bawię, 😃 dlatego, gdy tylko mam okazję, sięgam po paragrafówkowe nowości.

Taką właśnie nowością była dla mnie ostatnio "Twoja misja. Średniowiecze" autorstwa Emmanuelle Kecir-Lepetit. 📚 Dzięki tej lekturze mamy okazję przenieść się do XIII-wiecznej Francji ⚔️ i występować tam w roli najmłodszego dziecka zubożałego szlachcica, który został porwany. 😲 Naszą misją jest uratowanie ojca z rąk wroga. Zadanie nie należy jednak do łatwych, 🫢 ponieważ każda podejmowana przez nas decyzja ma swoje określone konsekwencje. 😯 Jeśli zrobimy coś nie tak, przegrywamy i musimy zaczynać naszą przygodę od początku. 🤷‍♀️ Książka oferuje jednak sporo ścieżek wyboru, dlatego grać można wiele razy. 😊

"Twoja misja. Średniowiecze" przeznaczona jest dla młodszego odbiorcy, 👧🧒 ale ten fakt wcale nie przeszkodził mi w dobrej zabawie. ☺️ Lektura, oprócz sporej dawki wiedzy o epoce, zawiera również mnóstwo ciekawostek oraz zaskakujących zwrotów akcji, co czyni ją naprawdę wciągającą. 😊 Dzięki niej młody człowiek, podczas przeżywania ciekawych przygód, jest w stanie przyswoić wiele cennych i przydatnych informacji. 👍 Gra w tę paragrafówkę to idealny przykład nauki przez zabawę❗️🙂

Jeśli więc Wy, lub Wasze pociechy, chcielibyście przenieść się do Średniowiecza, ⚔️ aby wcielić się w głównego bohatera niesamowitej przygody, ☺️ w przyjemny sposób przyswoić nieco wiedzy o tej epoce oraz w ciekawy i kreatywny sposób spędzić swój wolny czas, ⏰️ to gorąco polecam Wam tę lekturę❗️😊

Książka z serii przygodowej od Wydawnictwa Mamania "Twoja misja", w których czytelnik decyduje, jak potoczą się losy bohaterów. 👍 To pełne ciekawostek wciągające opowieści. W serii jest dostępnych kilka tytułów napisanych przez różnych autorów. "Średniowiecze", "Mars" oraz "Leonardo da Vinci". Czytelnicy mają okazję rozwiązywać różne problemy podczas lektury, co staje się okazją do pogłębienia wiedzy. W książce o Średniowieczu, która ukazała się ostatnio, czytelnicy odkrywają niesamowite fakty o tej epoce. 🔥 Z kolei "Mars" to gratka dla miłośników Kosmosu oraz okazja do podróży kosmicznej, której celem jest Czerwona Planeta. Podczas tej misji odkrywcy muszą podejmować właściwe decyzje, aby ich podróż zakończyła się powodzeniem. ✨ Kolejny tytuł to okazja do poznania dokonań Leonarda da Vinci, pogłębienia wiedzy o historii i sztuce. Więcej na blogu: https://mamaizabawa.blogspot.com/2023/02/twoja-misja-mars-leonardo-da-vinci.html

Osoby, które są tu ze mną już dłuższy czas, zapewne pamiętają, że książki paragrafowe odkryłam dzięki współpracy z jednym z wydawnictw. I to właśnie wtedy zakochałam się w takiej formie rozrywki. Gry czy książki paragrafowe cechują się tym, że ich głównym bohaterem jesteś właśnie Ty. Każdy twój wybór, każda decyzja ma ogromny wpływ na cała rozgrywkę, oraz na to jaką drogą potoczą się Twoje przygody. Dzięki uprzejmości @wydawnictwomamania po raz kolejny mam ogromną przyjemność zatracić się w książce paragrafowej. I to nie jednej! Książeczki z serii „Twoja misja” to seria edukacyjno-przygodowa, która z pewnością jest idealnym pomysłem na rozbudzenie w dziecku zainteresowania książkami, które nie dość, że pozwalają spędzić mądrze wolny czas, to dodatkowo mają w sobie tyle ciekawostek, że niejeden młody czytelnik zabłyśnie wiedzą na lekcjach w szkole.

W serii „Twoja misja” ukazały się już trzy tytuły - Mars, Leonardo Da Vinci i Średniowiecze. Ostatni z tytułów miał swoją premierę 18 stycznia, także całkiem niedawno. I to właśnie od tej książki rozpoczęłam przygodę z serią. Co od razu rzuciło mi się w oczy, to forma w jakiej stworzone zostały te książeczki. Nie mamy tu bowiem określonej kolejności. Są numery rozdziałów, jednakże nie będziemy przechodzić ich po kolei, tylko będziemy po nich „skakać”. Co to znaczy? Już tłumaczę! Pod koniec każdego z rozdziałów, będziemy mieli do podjęcia określone decyzje, np. jeśli będziemy chcieli zwiedzić klasztor udajemy się do rozdziału 15, a jeśli nie będziemy chcieli się zatrzymywać, bo wolimy nie tracić czasu i ruszać w dalszą drogę, to wtedy idziemy do rozdziału nr 38 - na tej zasadzie, będziemy „przechodzić” całą książkę :) ale uwaga! Nie myślcie, że to będzie takie proste. Każda decyzja musi być przemyślana, bo niektóre wybory mogą doprowadzić do tego, że grę będziemy musieli rozpoczynać od nowa! Tak, mnie się to też zdarzyło ;) Rozdziały nie są długie, ale powiem szczerze, że są bardzo interesujące. Można z nich dowiedzieć się wielu cennych rzeczy, poznać wiele nowych terminów związanych z daną epoką, czy danym tematem. Dla młodych czytelników to naprawdę fajna sprawa, bowiem z ciekawy i kreatywny sposób nauczą się przydatnych w szkole pojęć, które dla mnie osobiście nieraz były zmorą w szkole :P szkoda, że za moich czasów nie było takich książek, wtedy z pewnością nauka byłaby o niebo przyjemniejsza. Na końcu każdej z książek znajduje się słowniczek z trudniejszymi pojęciami, który z pewnością przyda się podczas każdej naszej misji. Może w skrócie nakreślę Wam o czym jest dana książka paragrafowa.

W misji Średniowiecze jak sam tytuł wskazuje, przeniesiemy się w czasie do XIII wieku, kiedy to królestwo francuskie jest rozbite, a prowincje podzielone są na lenna, o które toczone są co chwile walki. My jako główny bohater książki jesteśmy najmłodszym dzieckiem, zubożałego szlachcica z Poitou, który poprzysięga wierność królowi Francji, ale niestety w jednej walce polega i zostaje pojmany przez właściciela zamku Castelnaud. Naszym głównym celem będzie uratowanie go z niewoli. Po drodze przeżyjemy różne przygody, dzięki którym posiądziemy nową wiedzę oraz nowe umiejętności, ale też będziemy musieli uważać i podejmować odpowiednie decyzje, aby przetrwać. Jeden zły ruch, może zakończyć naszą grę.. także znajomość średniowiecznych realiów może okazać się bardzo przydatna (oczywiście nie znaczy to, że bez niej nie damy sobie rady ;) )

Książki paragrafowe serii Twoja misja to niezwykle ciekawe i zaskakujące gry, które spodobają się nawet starszym czytelnikom! Dedykowane są dla młodzieży w wieku 9+, ale powiem wam szczerze, ze sama świetnie się przy nich bawiłam. Terminologie, daty czy sama historia niekiedy mnie sprawiała trudność, co więcej nieraz łapałam się na tym, że nie znam niektórych pojęć zawartych w tych książkach. Największą trudność miałam przy misji w Marsie, bo niestety technologia nie jest moją mocną stroną, ale teraz przynajmniej wiem co nieco o „kołowrotku chomika” i lądowniku ;) Jeśli chcecie zainteresować swoje dzieci książkami, a idzie im to opornie, to myślę, że takie książki paragrafowe mogą naprawdę pomóc. Co więcej, oprócz dobrej zabawy, dowiedzą się wielu ciekawych informacji, które z pewnością będą przydatne w szkole. A nuż rozbudza w nich również inne zainteresowania! Kto wie :) warto to sprawdzić! Polecam!

Estetycznie wydana, wciągająca przygoda paragrafowa w samym sercu średniowiecza. Ileż tu się dzieje, ja na stosunkowo niewielką objętość książki, wyborów i ścieżek jest zaskakująco sporo, a kolejne zwroty akcji są wciągające i zachęcające do dalszego odkrywania. Młody czytelnik (a i w sumie również starszy ;) ) dowie się sporo o tej epoce historycznej w nienachalny sposób - idea nauki przez zabawę jest tu świetnie wykorzystana :)

Polecam serdecznie młodym odkrywcom, jak i starszym fanom paragrafówek :)

Miałam przyjemność zapoznać się z 3 książeczkami paragrafowymi od Wydawnictwa Mamania.
Pierwszą, po jaką sięgnęłam było „ŚREDNIOWIECZE. TWOJA MISJA”, następnie „ MARS. TWOJA MISJA” i na końcu „LEONARDO DA VINCI. TWOJA MISJA”.
Oczywiście, że dwukrotnie zabili mnie w średniowieczu i chociaż historycznie przecież dobrze znam tamte realia tak książeczka mnie… zaskoczyła pozytywnie!
Miałam okazję poznać smaczki, których nie znałam i odświeżyć te, które były dla mnie wiedzą zdobytą jeszcze w czasach szkolnych.

Jeśli lubicie naukę poprzez zabawę to TOTALNIE polecam Wam zajrzeć do Mamani i zamówić sobie egzemplarze książeczek paragrafowych!

Pozostałe dwie misje dały mi więcej nadziei na wygraną :D Marsa zdobyłam! Jeśli zaś chodzi o Leonarda… no cóż, nie zaprzyjaźniliśmy się chociaż próbowałam! Wiecie co jest dla mnie największym zaskoczeniem? Że Leonardo DA VINCI to tak naprawdę Leonardo Z MIASTA VINCI. Jakoś nigdy nie zwracałam na to uwagi i miałam takie „coo” a potem „no tak”. Przyznaję się bez bicia, ta zabawa naprawdę mnie czegoś nauczyła!
Fantastyczne jest nawet w wieku diwuuudziestu kilku lat :p można się dowiedzieć czegoś nowego. Pomyślcie ile frajdy sprawi to młodzieży! Ja w wieku szkolnym z wielką przyjemnością czytałabym tego typu książki!

Można grać w dwie osoby (lub więcej!) bo frajda jest taka sama ;) można wybierać naprzemiennie odpowiedzi i zobaczycie, czy współpraca zadziała czy… niekoniecznie!
P.S
Jedno jest pewne, spróbuję wygrać średniowiecze :D.

Lubicie książki paragrafowe?

• Z dziećmi
  • Samodzielne
  • Do przeczytania literatura dziecięca i młodzieżowa
  • Chcę
  • Współpraca