Moje psie myśli

Okładka książki Moje psie myśli Jan Nowicki (aktor)
Okładka książki Moje psie myśli
Jan Nowicki (aktor) Wydawnictwo: OFICYNA JANA biografia, autobiografia, pamiętnik
OFICYNA JANA
2019-01-01
2019-01-01

Okładka książki Magazyn Kulturalny "Projektor" numer 3/2019 (36) Paweł Chmielewski, Agnieszka Czarnecka, Sylwia Kanicka, Robert Kolasa, Michał Koza, Agnieszka Majcher, Jan Nowicki (aktor), Jerzy Ozga, Marcin Podlaski, Elżbieta Rębosz, Emmanuella Robak, Łukasz Szaruga, Adrian Tujek, praca zbiorowa
Magazyn Kultur... Paweł Chmielewski,&...
Okładka książki Magazyn Kulturalny "Projektor" numer 3/2019 (35) Paweł Chmielewski, Piotr Kletowski, Robert Kolasa, Tomasz Kozłowski, Arkadiusz Kwaczek, Agnieszka Majcher, Jan Nowicki (aktor), Jerzy Ozga, Emmanuella Robak, Ewa Szatybełko, Błażej Tomaszewski
Magazyn Kultur... Paweł Chmielewski,&...

Jan Nowicki. Wspaniały aktor, głęboka osobowość. Kiedy wpadła mi w dłonie jedna z jego książek, nie wahałem się, wziąłem, aby poznać twórczość tego człowieka. Czułem, iż to będzie dobra literatura. Przysiadając do czytania przeżyłem kolejny szok. Treść zaczarowała mnie, przeniosła wstecz do niespokojnych wojennych czasów, w których narodził się mały chłopiec, Janek.

JAN NOWICKI - MOJE PSIE MYŚLI ( oficyna Jana )

Opis;

"Moje psie myśli" to diarystyka, wspomnienia, poezja, czasami także reportaż. Na równych prawach stoją tutaj Zygmunt Hübner i zapomniani alkoholicy krakowscy, Piotr Skrzynecki i koordynatorka pracy artystycznej Starego Teatru w czasach największej chwały, wydarzenia małe i duże, marginalne i znaczące.
________

Ile w tej lekturze emocji, jak wiele goryczy, szczęścia pomieszanego z solą wojennych dni i na końcu światło. Światło opowieści smutnej, powolnej... Podczas czytania, oderwałem się od rzeczywistości dobrze mi znanej i dryfowałem w słowach. Słowach pełnych zwierzeń, tęsknoty, radości... oraz tego smutku, który plątał się między słowami.

"Moje psie myśli" to poetycka droga nad którą wisiały ciemne chmury wojennych bombardowań, to opowieść człowieka jeszcze w tamtych czasach nieznanego. To historia kształtująca osobowość, myśli, charakter.

Poetycka narracja przemówiła do mnie z kart tej książki i wlała w serce nadzieję, że są jeszcze tytuły które zaskakują. W przypadku tej niesłychanie wciągającej lektury, mogłem obcować z wykwintnymi sformułowaniami, wyważonym warsztatem człowieka doświadczonego przez okrutny los i czas.

Nie chcę pisać zbyt wiele. Nie chcę zdradzać smakowitości drzemiącej w tej lekturze. Przekonajcie się sami. Nie pożałujecie. Dlatego już kończę. Zamykam się i wchodzę w tok rozmyśleń nad własną egzystencją, bo po tej książce już nic nie jest takie samo.

Polecam.

JAN...

Jedni piszą inni recytują tekst.

Jedni piszą inni recytują tekst.

• Z polecenia