Księga dinozaurów

Okładka książki Księga dinozaurów Gabrielle Balkan, Sam Brewster
Okładka książki Księga dinozaurów
Gabrielle BalkanSam Brewster Wydawnictwo: Kropka popularnonaukowa dziecięca
2022-10-07
2022-10-07
48 min.
Adam Pluszka

Okładka książki Księga kości 10 wyjątkowych rekordów w świecie zwierząt Gabrielle Balkan, Sam Brewster
Księga kości 1... Gabrielle Balkan, S...

Dzisiaj mam dla Was jeszcze jedną ciekawą propozycję z okazji Dnia Dinozaura. To „Księga dinozaurów. 10 prehistorycznych zwierząt, które biją wszelkie rekordy” Gabrielle Balkan z ilustracjami Sama Brewstera od @wydawnictwo_kropka. Ujmuje ona temat dinozaurów w zupełnie inny sposób.

Autorka książki przyjrzała się dinozaurom, które w jakiś sposób wyróżniały się na tle innych. I tak mamy tu dinozaura, który miał najmniej zębów, takiego, który miał najtwardszy pancerz, był najszybszym pływakiem lub miał najbardziej donośny głos. Narratorami w tekście są same dinozaury. Najpierw dzieci poznają ich cechy charakterystyczne i kształt kości, a następnie dowiadują się, jak nazywał się dany dinozaur, w jakim okresie żył i na jakich terenach można go było spotkać.

Książka nie jest przeładowana treścią, wyróżnia ją piękna szata graficzna, każda nazwa dinozaura zapisana jest również z podziałem na sylaby, a czcionka jest na tyle duża, aby wygodnie czytało się tekst początkującym czytelnikom i małym odkrywcom. Na końcu znajduje się słowniczek, nazwy gromad zwierząt oraz indeks gatunków dinozaurów po łacinie.

Prawdziwa gratka dla fanów dinozaurów. I mała niespodzianka – okładka świeci w ciemności.

Wiek dzieci: 6+
Liczba stron: 50

Najchętniej opowiadam Wam o książkach, które wzbudzają w nas pozytywne emocje, o książkach, które robią dobre, nie tylko pierwsze, wrażenie.

Najbardziej lubię opowiadać Wam o książkach, które mają duszę tchniętą przez autora, zrodzoną z jego pasji, wiedzy i miłości do opowiadania.

Najmocniej pragnę pokazywać Wam książki kompletne – pełne wiedzy/emocji/wartościowych opowieści, opracowanych z ogromnych szacunkiem do słowa pisanego i czytelnika, starannie wydanych oraz ubogaconych ilustracjami dopasowanymi do ich stylu.

Z najszczerszym zachwytem prezentuję więc Wam książkę, która spełnia każde z tych kryteriów. Oto „Księga dinozaurów. 10 prehistorycznych zwierząt, które biją wszelkie rekordy” Gabrielli Balkan. Jest w niej wszystko, czego potrzeba by wzbudzić zachwyt w małym i dużym czytelniku: ogrom ciekawie przekazanej wiedzy w formie zagadek i rozwiązań będących rozwinięciem charakterystyki omawianych dinozaurów, ciekawe podejście do tematu, lekkie pióro, zachwycające ilustracje i przepiękne, wręcz monumentalne wydanie, które sprawia, że trudno nie zwrócić na nią uwagi oraz element świecący w nocy! Ma więcej „naj”:

Najlepszy wybór bohaterów: trochę popularnych gatunków dinozaurów, jak: tyranozaur, welociraptor czy ankulozaur i tych mniej znanych, jak: kosmoceratops czy limuzaur.

Najlepszy sposób na zainteresowanie młodych czytelników poprzez zagadki dotyczące rekordów dinozaurów pełne ciekawostek. Najpierw otrzymujemy opis dinozaura z porcją informacji i ciekawostek oraz szkieletem, a na następnej stronie rozwiązanie zagadki – całostronicową ilustrację obrazującą dinozaura i całostronicową kontynuację opisu z ciekawostkami i informacjami o jego stylu życia.

Najbardziej wiarygodne dane, bo konsultowane z ekspertami! A dodatkowo słowniczek pojęć, który pozwala na pełne zrozumienie poruszanych kwestii.

Najtrafniejszy sposób prezentacji największych stworzeń, jakie kiedykolwiek kroczyły po świecie – również wielki, okazały i zachwycający sposób wydania.

Najmniej ciekawy element? „Spadaj, drapieżniku!” można było pominąć lub przeformułować.

Najmocniej polecam!

Czy kilkulatka, którego wiedza o prehistorycznych gadach osiąga niemalże poziom ekspercki, można jeszcze czymś zaskoczyć?
Okazuje się, że jak najbardziej.
Czy okładka, na której w ciemności świeci szkielet ulubionego T-Rexa może zachwycić?
Zdecydowanie!

Taka jest właśnie ta Księga Dinozaurów, zaskakuje i zachwyca, rozbudza wyobraźnię i rozpala ciekawość. Niewątpliwie jej zaletą jest bardzo ciekawa konwencja. Na jednej rozkładówce młody czytelnik znajdzie wizerunek szkieletu, kilka ciekawostek oraz zagadkę, aby spróbować odgadnąć o jakim dinozaurze mowa. Na kolejnej rozkładówce znajduje się odpowiedź, pełna kolorów przepiękna Ilustracja z odpowiednim prehistorycznym stworzeniem i dalsze informacje na jego temat. Znajdziecie tutaj takie olbrzymy jak Argentynozaur czy Spinozaur, a także nie większego od kota Mikroraptora. Popularnego Tyranozaura czy Ankylozaura jak i mniej znanego Limuzaura czy Kosmoceratopsa.
Bardzo podobają nam się porównania w ciekawostkach - znacznie łatwiej dziecku wyobrazić sobie na przykład czaszkę długości wanny niż czaszkę o długości 2 metrów. Stopy 2,5 centymetra długości czy stopy o długości dziecięcego kciuka? Fantastyczny zabieg, który uruchamia wyobraźnię i pozwala czytelnikowi zwizualizować, nieco jeszcze abstrakcyjne pojęcia długości i szerokości.

To książka, nie tylko dla ekspertów, ale dla wszystkich ciekawych świata dzieciaków, które uwielbiają dobrze się bawić podczas rozwiązywania zagadek. Spróbujcie zatem zgadnąć:
Kto miał najtwardszy pancerz?
Najostrzejszy wzrok?
Największy brzuch?
Najsilniejsze szczęki?
Najbardziej donośny głos?
Najbardziej kolczasty ogon?
A kto był najmniejszym myśliwym?
Kto miał najwięcej rogów?
A kto najmniej zębów?
Kto był najszybszym pływakiem?

Poznajcie 10 niezwykłych prehistorycznych stworzeń. I zachwyćcie się tą pięknie wydaną ksiegą, w dużym formacie, na dobrej jakości papierze i na dodatek z okładką, która świeci w ciemnosci! A dodatkowo na końcu znajdziecie słowniczek i kilka eksperckich pojęć.

Okazuje się, że jak najbardziej.
Zdecydowanie!

• ~~~~📚Posiadane📚~~~~
  • 🦖DINOZAURY🦖
  • .2022
  • ..DO CZYTANIA Z LIDUSZKĄ
  • ZWIERZĘTA

Dodaj cytat z książki Księga dinozaurów