Sonia, Piotrek i tajemnica rzygaczy

literatura dziecięca
Marpress
2022-10-27
2022-10-27

Ta książka przeniosła mnie do świata niby tak odległego, a zarazem tak bliskiego. Napisana prostymi słowami, ciekawie opisuje przygody młodych bohaterów.
Dla dzieci, a jednak dla dorosłych😊
A może dla dzieci przy okazji? 😂

Bawiłam się przy niej doskonale 🥰
Dostarczyła mi ogromnych wrażeń i wiele radości😊
Jest Gdańsk i jego malownicze uliczki.
Jest porwanie, więc jest zagdka do rozwiązania i wielka tajemnica. I to nie byle jaka tajemnica. Porwano wujka Soni, a przecież dopiero co dzwonił i czekał na jej przyjazd.
Jest pies o cudnym imieniu "Nipies-niwydra"😂
l jest pytanie? Co teraz? 🤔 Trzeba zebrać dowody... ale zaraz... mama posprzątała dowody🤦‍♀️ czy mamy zawsze muszą zrobić "porządek" nawet nie u siebie?
Sonia przeszukuje rzeczy wujka. Stosy dokumentów i mnóstwo zdjęć. Musi znaleźć trop.
Co się kryje w zacienionych zakamarkach ulic?

Sonia i nowo poznany kolega Piotrek wyruszają na misję odnalezienia wujka, pod przykrywką spaceru z psem.
Co ich czeka na tej misji? Jedna wielka niewiadoma. To jest zagadka do rozwiązania rodem z Sherlocka Holmes'a.

Przeżyłam niesamowitą przygodę z Gdańskimi rzygaczami. Kto lubi zagadki, ten niech pakuje plecak i wyrusza razem z Sonią, Piotkiem i Nipsem-niwydrą na przygodę życia. Od tego zależy czyjesz życie! Kto wyrusza?

Z przyjemnością czekam na kolejne historie, które wyjdą spod pióra autorki. Może moje dzieci są nieco za małe na tę przygodę, bo skoro jest zagadka to może być nieco strasznie 👻 ale kto powiedział, że mama nie może mieć przedniej rozrywki? Jak ciut dorosną, będę czytała im tę historię ❤️

Dla dzieci, a jednak dla dorosłych😊
A może dla dzieci przy okazji? 😂

Bawiłam się przy niej doskonale 🥰
Dostarczyła mi ogromnych wrażeń i wiele radości😊
Jest Gdańsk i jego malownicze uliczki.
Jest porwanie, więc jest...

Gdańsk - miasto, które zachwyca i urzeka. Gdańskie rzygacze są charakterystycznym elementem Starego i Głównego Miasta. A jest ich naprawdę sporo. A dlaczego o nich wspominam? Otóż są oni częścią książki, o której chcę wam napisać.

Mama Soni po rozmowie ze swoim bratem, postanawia zabrać córkę i ruszyć do Gdańska. Okazuje się, że wujek dziewczynki odkrył coś bardzo zaskakującego. Jednak na miejscu okazuje się, że wujka Hirka nigdzie nie ma. Został tylko jego pies, zwany przez wszystkich Nipies-niwydra. Pani Hortensja była pewna, że brat zaginął. Postanowiła zgłosić to jak najszybciej. Tymczasem Sonia ruszyła na poszukiwania psa.Razem z nowym kolegą, Piotrkiem, dziewczynka odkrywa coś niezwykłego. Poznają Neptuna i świat, do którego ludzie nie mają wstępu. Czy wujek Hirek też tam jest?

Autorka zabiera nas do pięknego Gdańska, który skrywa także swoje tajemnice. Łączą się tutaj dwa światy - ten rzeczywisty i baśniowy. Jeden przenika do drugiego, tworząc całość, która jednak nie jest widoczna dla człowieka. Gdy któremuś uda się odkryć ten niezwykły świat pełen magicznych stworzeń, Neptun musi działać. Ich tajemnica nie może zostać odkryta.

Książka porwie was w wir przygody pełnej nieoczekiwanych zwrotów akcji. Pokaże, jak ważna jest współpraca i to, by się nie poddawać. Każda kolejna strona odkrywa przed czytelnikiem baśniowy świat.

• Dziecięce
  • Samodzielne