Saint-Exupery

Okładka książki Saint-Exupery Marcel Migeo
Okładka książki Saint-Exupery
Marcel Migeo Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX biografia, autobiografia, pamiętnik
Instytut Wydawniczy PAX
1966-01-01
1966-01-01
Wiera Bieńkowska

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Autor włożył serce w pisanie biografii o człowieku, z którym znał się niegdyś. Plusy - sporo ciekawostek, wynikających z dotarcia do wielu osób, odrzucanie legend, próba dotarcia do prawdy (Róża w "Małym Księciu" już nigdy nie będzie dla mnie taka sama po obrazie Exupery'ego bijącego się z żoną). Minusy - czasami podejście jest zbyt emocjonalne, styl "tylko ja znam prawdę o Exuperym", "wielu innych dopowiada jego myśli" (nazywanie ich zresztą "łajdakami" itd. też nie przystoi poważnemu biografowi),choć jednocześnie sam autor pozwala sobie na fragmenty fikcji literackiej i owe dopowiadanie myśli pisarza.

Czytam tę książkę z wysiłkiem. Jej styl nie bardzo do mnie trafia, ale skończę bo nie mam w zwyczaju nie kończyć zaczętych książek. Czytałam już wspomnienia Consuelo -jego żony mówiąc ogólnie łatwo z nim nie miała.
Doczytałam do końca. Szczerze mówiąc nie jestem zachwycona. Wartość tej książki na pewno polega na tym, że napisła ja osoba, która osobiście znała pisarza. Jednak pozostawia jakis niedosyt....

• Biografie
  • Jak