Kicia Kocia i Nunuś. Czekamy na święta!

Kicia Kocia i jej braciszek w świątecznej odsłonie

Na półkach: , , , , , , , , , , , , ,

10⭐ na 10⭐ (dla dzieci) oraz 10⭐ na 10⭐ (dla mnie).

10⭐ na 10⭐ (dla dzieci) oraz 10⭐ na 10⭐ (dla mnie).

Kalendarz adwentowy w formie aktywnościowej książki? Proszę bardzo.

Wraz z Kicią Kocią i Nunusiem możecie odliczać dni pozostałe do świąt Bożego Narodzenia. Na malucha czeka 24 otwierane okienka pod którymi kryją się angażujące zadania. Zgodnie z zasadami kalendarza, przypadające po jednym na każdy dzień grudnia.

Ulubieni bohaterowie najmłodszych niecierpliwie wyczekują pierwszej gwiazdki. W świąteczny nastrój wprowadza ich otwieranie okienek i wykonywanie świątecznych zadań, które dodatkowo dostarczają świetnej zabawy oraz pobudzają kreatywność.
Rysowanie na ryżu, własnoręczne robienie ozdób świątecznych, sprzątanie pokoju czy poznawanie tradycji mieszańców innych zakątków świata to tylko niektóre z nich.

Dzięki kalendarzowi czas biegnie szybciej, a grudniowe dni nasączone światecznym klimatem wprowadzają w radosny nastrój oczekiwania. To dodatkowy element, który pomaga przygotować się do świąt i podsyca magię tego wyjątkowego okresu.

Dzieci poznają najważniejsze zwyczaje i tradycje, angażując się w pomoc przy obowiązkach domowych, które nie muszą być przykrą koniecznością, dodatkowo uruchamiając pokłady kreatywności. Nic tak bardzo nie cieszy jak samodzielnie wykonane, kolorowe ozdoby czy własnoręcznie przyozdobione aromatyczne pierniczki.

Tylko czy wasze dzieci zdołają się powstrzymać przed otworzeniem wszystkich okienek na raz?

Kalendarz adwentowy w formie aktywnościowej książki? Proszę bardzo.

Ulubieni bohaterowie najmłodszych niecierpliwie wyczekują...

Kalendarz Adwentowy. Niektóre zadania są naprawdę w dechę.

Kalendarz Adwentowy. Niektóre zadania są naprawdę w dechę.

W okresie świątecznym nie może zabraknąć Kici Koci i jej kolejnych przygód! Wydawnictwo Media Rodzina przygotowało dwie kartonowe książki z okienkami dla najmłodszych:
😺 „Kicia Kocia i Nunuś. Jaka piękna zima” - opowieść o tej porze roku
😺 „Kicia Kocia i Nunuś. Czekamy na święta!” - wyjątkowy kalendarz adwentowy!
W książkach Anity Głowińskiej z tej serii dzieci mają do zabawy kilkadziesiąt otwieranych okienek, w których znajdą odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania na temat świąt i zimy. Zabawa z tymi książkami to idealna okazja, aby dzieci poznawały najważniejsze zwyczaje i tradycje. Kicia Kocia i Nunuś przygotowują się do świąt. Trzeba ozdobić choinkę i przygotować się na przyjście Mikołaja. Dzieci już nie mogą się doczekać! W kalendarzu adwentowym przeznaczono na każdy dzień okienka z zadaniami. Dzięki takim aktywnościom czas biegnie szybciej! Gdy czytelnicy otworzą 24 okienka, nadejdzie Boże Narodzenie. W książce o zimie dzieci przeczytają, jak wygląda zima w mieście, w parku, na wsi, w lesie, co jedzą zimą zwierzęta, w co się bawią dzieci. W okienkach są fajne dla czytelników obrazki, które sprawią, że czas z książkami będzie fajną zabawą, a dzieci poznają różne tradycje. Książki mają duży format, kartonową oprawę i przetrwają wiele godzin zabaw z najmłodszymi! Jeżeli Wasze dzieci lubią Kicię Kocię i jej przygody, koniecznie po nie sięgnijcie. 🎄 Recenzja na blogu: https://mamaizabawa.blogspot.com/2022/11/kicia-kocia-i-nunus-jaka-piekna-zima.html

😺 „Kicia Kocia i Nunuś. Jaka piękna zima” - opowieść o tej porze roku
😺 „Kicia Kocia i Nunuś. Czekamy na święta!” - wyjątkowy kalendarz adwentowy!
W książkach Anity Głowińskiej z tej serii dzieci mają do...

Ta część to idealne nawiązanie do kalendarza adwentowego. Na maluchów czekają 24 okienka z zadaniami, które należy wykonać danego dnia. Poza tym znajduje się tutaj opowieść o tym, jak rodzeństwo odlicza dni do świąt i cierpliwie czeka na moment, kiedy nadejdzie Wigilia.

Uważam, że pomysł z otwieraniem okienek, w których kryją się rzeczy do wykonania jest świetny. Kreatywne zadania angażują dzieci do zabawy. Dodatkowo fakt, że jeden dzień to jedno okienko, uczy cierpliwości i pokazuje, że wszystkiego nie można mieć od razu.

Tym razem zachwycające przygody Kici Kocia i Nunusia przyjęły formę pięknego, niebywale angażującego kalendarza adwentowego, który uprzyjemni dzieciom oczekiwanie na te najpiękniejsze, świąteczne dni w roku.

Zapewne każdy maluch, podobnie jak nasi sympatyczni bohaterowie, wraz w pojawieniem się pierwszych grudniowych dni, zaczyna niecierpliwie czekać na Gwiazdkę. Nie jest to zadanie łatwe, ale okres oczekiwania z pewnością umili otwieranie tajemniczych okienek, które zgodnie z zasadą adwentowego kalendarza, są podpisane i przeznaczone na konkretne dni. Jedno okienko oznacza jedno zadanie, jakie pomału wprowadza w świąteczny nastrój, dostarcza świetnej zabawy oraz pomaga w pełni przygotować się na wyczekiwane Boże Narodzenie. Z taką emocjonującą przygodą, grudniowe dni miną znacznie szybciej i przyjemniej!

Książeczki o Kici Koci z okienkami zdążyły już rozkochać wiele młodych czytelniczych serc, dlatego forma kalendarza, z którym dziecko wyczekuje Gwiazdki, będzie idealnym prezentem. Tu, oprócz rozweselającego elementu zaskoczenia, otrzymujemy dodatkowo rozmaite zadania, dostarczające mnóstwo rozrywki lecz także dbające o wszechstronny rozwój dziecka. Z tą piękną zimową publikacją nie ma mowy o nudzie, a co wspanialsze, każde kolejne okienko przybliża przecież do wyczekiwanych Świąt.

Solidne wykonanie, przepiękna szata graficzna, ulubieni bohaterowie, a wszystko to dopieszczone 24 magicznymi okienkami, skrywającymi rozmaite, angażujące i dostarczające frajdy zabawy kreatywne. "Kicia Kocia i Nunuś. Czekamy na święta!" to wyjątkowa, przyjemna, nasączona świątecznym klimatem publikacja, która będzie idealna na grudniowe odliczanie i aktywne przygotowywanie się do Bożego Narodzenia. Polecamy gorąco!

Oczekiwanie na Święta może sprawić dzieciom wiele radości. Angażując je w przygotowania, bawimy się i dajemy im ten jakże bezcenny wspólny czas. Jeśli nie macie pomysłu, jak umilić dzieciom czas oczekiwania, sięgnijcie po najnowszą część Kici Koci I Nunusia " Czekamy na Święta!"

Książka ta ma formę kalendarza adwentowego. Kicia Kocia i jej braciszek czekają na święta. Teraz będą wspólnie odliczać każdy dzień i otwierać kolejne okienka. Pod każdym z nich czeka na bohaterów i oczywiście na dzieci zadanie. Ukryte pod okienkami polecenia są proste, ciekawe i zachęcają dzieci do zabawy.

Znajdziecie tutaj pytania, rysunki do dokończenia, zadania do wykonania, pomysły na zabawy, a wszystko po to, by umilić dzieciom ten niezwykły czas. Jest tutaj także opowiadanie o Kici Koci i Nunusiu, więc książka zdecydowanie posłuży wam dłużej. Jednak najważniejsze w tym kalendarzu jest to, by spędzić więcej czasu razem z dziećmi.

Kartonowa książeczka świetnie sprawdzi się podczas czytania młodszym dzieciom, a i może stać się ciekawym prezentem. W środku opowiadanie i okienka do otwierania, po cztery na każdej rozkładówce.

My bardzo lubimy wszelkiego rodzaju kalendarze adwentowe, więc z przyjemnością dołączymy zadania z książeczki. Czas spędzony razem jest bezcenny.

Tę książkę możecie potraktować jak kalendarz adwentowy, gdyż zawiera 24 okienka, a każde z nich skrywa zadania do wykonania przez dzieci. Część zadań to propozycja zabaw kreatywnych np. rysowanie na ryżu, budowanie choinki z klocków, robienie ozdób świątecznych, ale nie zabrakło też zadań polegających na napisaniu listu do Świętego Mikołaja, poznaniu jak świętują mieszkańcy innych zakątków świata, czy zrobienie porządków w pokoju. Wyczekiwanie na nadejście Świąt Bożego Narodzenia z Kicią Kocią i Nunusiem z pewnością przyniesie dzieciom wiele radości.

''Kicia Kocia i Nunuś Czekamy na święta! Kalendarz adwentowy''
Przed Wami książka, którą muszę Wam przedstawić w dość tajemniczy sposób... Wczorajsza premiera to... KALENDARZ ADWENTOWY! Najnowsza część przygód Kici Koci i Nunusia ma 24 otwierane okienka, tak aby umilić dzieciom grudzień i czas oczekiwania do gwiazdki...

Co kryje się pod okienkami? NIE WIEM! I to jest właśnie ten element zaskoczenia i dla mnie i dla Was :) Mam nadzieję, że się nie obrazicie, że ich nie otworzyłam ale chcę aby to był faktycznie dla nas kalendarz adwentowy więc moi chłopcy będą każdego dnia grudnia uchylać nową klapeczkę :)

Jestem bardzo ciekawa co się pod nimi kryje, ale nie chcę spalić zabawy również sobie więc nigdzie tego nie sprawdzam i do nikogo nie zaglądam, kto już pokazał na IG tą książkę ale... z tekstu książeczki wiemy, że będą tam drobne zadania do wykonania. Pytanie tylko jakie :)

A Wy? Co podejrzewacie?

Świetny pomysł na książkę, jest wiele książeczek adwentowych, gdzie każdego dnia czytamy coś innego aby umilić sobie czas oczekiwania ale takiej z klapeczkami i zadaniami nigdy nie widziałam... Co potwierdza, że Kicia Kocia rządzi!
Wydawca: @mediarodzina.wydawnictwo
Seria: Kicia Kocia i Nunuś
Data premiery: 26.10.2022
Wiek: 2+

#kids #booksforkids #bookstagram #bookstagrampl #kidsbookstagram #książki #ksiazkidladzieci #książkidladzieci #ksiazeczkidladzieci #dladzieci #instadziecko #instamama #kids #dlamaluszków #dlamaluchów #pierwszaksiążka #polecam #polecajka #czytamdziecku #czytamcodziennie
#mediarodzina #kiciakocia #kicia #czekamynaswieta #bozenarodzenie #gwiazdka

''Kicia Kocia i Nunuś Czekamy na święta! Kalendarz adwentowy''

Co kryje się pod okienkami? NIE WIEM! I to jest...

• Dla dzieci
  • Dzieciństwo W.
  • JEST: Dobra dla dzieci
  • PRZECZYTANE: Razem z dziećmi/kiem
  • Dziecionkowe
  • POŻYCZONE: Z biblioteki

Dodaj cytat z książki Kicia Kocia i Nunuś. Czekamy na święta!