The Storyteller. Moje historie. Opowieści o życiu i muzyce

Okładka książki The Storyteller. Moje historie. Opowieści o życiu i muzyce Dave Grohl
Okładka książki The Storyteller. Moje historie. Opowieści o życiu i muzyce
Dave Grohl Wydawnictwo: Marginesy biografia, autobiografia, pamiętnik
The Storyteller. Tales of Life and Music
Marginesy
2022-11-09
2022-11-09
2021-10-04
Adam Zdrodowski

Zbyt popcornowa to pozycja. Sami "przyjaciel", "bohaterowie" a żadnych wrogów i biograficznych antagonistów.

Ta książka ma w sobie tyle pozytywnej energii, że trudno było się od niej oderwać i żal było kończyć spotkanie z jej autorem.
Zabawna, mądra, totalnie szczera i autentyczna. Nie brakowało momentów wzruszenia. Szczerze powiem- nie spodziewałam się tak epickiej lektury!

Jest to pierwsza biografia, która wciągnęła mnie na maksa. Dave Grohl opowiadając o swoim życiu nie pomija żadnych szczegółów i dzieli się spostrzeżeniami na temat świata prosto z serca. Świetna!

Znając nawet pobieżnie twórczość Nirvany i Foo Fighters książkę można przejść szybko, jest napisana przystępnie i w całkiem niezłym stylu (gratulacje dla Ghostwriter`a i/lub tłumacza ;). Co do zawartości, bez spoilerowania, to tak jak ktoś napisał poniżej to bardziej zbiór anegdot i gdyby chcieć poskładać z nich całość to można zauważyć, że pewne wątki (celowo lub nie) zostały potraktowane pobieżnie żeby nie powiedzieć "po macoszemu". Ode mnie mocna 7. Z biografiami muzyków jest tak, że albo są przeładowane informacjami kto z kim i gdzie grał na jakiej płycie i kto im trzymał statyw mikrofonowy, a kto kręcił gałkami przy wzmacniaczu, albo jest to panegiryk - tu jest zachowany zdrowy balans ;)

Kocham ! Byłam jego fanką wcześniej. Po przeczytaniu tej książki stał się moim superbohaterem. Jego miłość i pasja do muzyki jest piękna. A jego wielkie serce jest jeszcze piękniejsze. Każdy powinien przeczytać tę książkę nawet jeśli nie jest fanem ostrej muzyki a jeśli jesteś to będziesz się bawił jeszcze lepiej.

Powiedzieć, że Dave Grohl, miał interesujące życie to nic nie powiedzieć. A przecież to facet, który jeszcze nie jedno nam i światu pokaże.
Dawno nie czytałem tak dobrej i świetnie napisanej autobiografii. Czyta się fantastycznie, a jeśli ktoś jest fanem szeroko pojętego rocka, to jeszcze lepiej.
Chapeau bas, panie Grohl!

Chapeau bas, panie Grohl!

wspaniała autorefleksja Dava, który nie pudruje, opowiada w sposób szczery ale też zabawny o swoich doświadczeniach w trasie, o byciu ojcem, wierze w karmę, wciąż byciu fanem i odczuwaniu stresu przed innymi legendami.
Czytając: śmiałam się, kontemplowałam czy też odczuwałam jego smutek.
Przykre jest czytać część dotycząca Taylora, wiedząc, że nie żyje..

Czytając: śmiałam się, kontemplowałam czy też odczuwałam jego smutek.
Przykre jest czytać część dotycząca Taylora, wiedząc, że nie żyje..

Dave Grohla kocham odkąd pamiętam, ta książka sprawiła, że kocham go jeszcze mocniej.

Człowiek o wielkim sercu i jeszcze większej skromności i wdzięczności dla ludzi

Człowiek o wielkim sercu i jeszcze większej skromności i wdzięczności dla ludzi

Autobiograficzna opowieść zwykłego chłopaka z niewielkiej miejscowości, który pewnym zrządzeniem losu, stał się światowej sławy gwiazdą rocka.

Tak bym opisała tę książkę jednym zdaniem. Dave Grohl mimo lat imponujących osiągnięć, sukcesów muzycznych, uwielbienia fanów i niemałego doświadczenia pozostaje skromnym, zwykłym chłopakiem z niewielkiego miasteczka.

Przywiązany do rodziny, opiekuńczy i troskliwy wobec swoich córek, z ogromnym szacunkiem wobec matki, lojalny wobec przyjaciół. No i oczywiście z niemalejącą miłością do muzyki.

Z drugiej strony ta książka to całkiem prywatny zapis nieprawdopodobnych wydarzeń, jakie spotkały tego człowieka w trakcie jego życia. W końcu to prawdziwy rockman z duszą rock’n’roll-owca!

Jako nastolatek rzucił szkołę i pojechał w tournee po całych Stanach z pierwszym, poważnym zespołem muzycznym. Późniejsze lata to w zasadzie pasmo sukcesów, które sprawiały, że on sam przecierał oczy ze zdumienia, że to wszystko się dzieje naprawdę, w dodatku w tak krótkim czasie.

Znajomości i przyjaźnie z największymi nazwiskami. Kurt Cobain, Paul McCartney, AC/DC, Motörhead. Rozwój kariery muzycznej nie zmienił jego charakteru ani trochę.

Książka to trochę zbiór najlepszych anegdot z życia Dave’a Grohla. Świetnie oddaje klimat największych koncertów rockowych, pijaństwa na backstage’u, koncertowania na całym świecie, a jednocześnie pozostania przy tym zwykłym facetem, na pewno świetnym ojcem, mężem i synem.

No cóż, okazuje się, że Dave Grohl, oprócz bycia genialnym muzykiem jest jest fantastycznym storytellerem.

Przywiązany...

Kurczę! Dave to naprawdę równy gość :) Czytając to stajesz się jego kumplem od pierwszego rozdziału. Oczywiście trzeba mieć trochę rockową duszę żeby to poczuć i znać trochę naszego głównego bohatera albo być np: fanem Foo fighters. Nie, nie Dave to nie tylko perkusista z Nirvany ;)
Było bardzo przyjemnie zatopić się w opowieściach Grohla.
Bogactwo znamienitych postaci występujących w książce jest porażające nie wspominając o czułych relacjach rodzinnych.

Było bardzo przyjemnie zatopić się w opowieściach Grohla.
Bogactwo znamienitych postaci...

• Muzyka

Dave Grohl The Storyteller. Moje historie. Opowieści o życiu i muzyce Zobacz więcej