Sól z pieprzem i pudding #2

Okładka książki Sól z pieprzem i pudding #2 Yufuko Suzuki
Okładka książki Sól z pieprzem i pudding #2
Yufuko Suzuki Wydawnictwo: Kotori Cykl: Sól z pieprzem i pudding (tom 2) komiksy
komiksy
Sól z pieprzem i pudding (tom 2)
ゴマ塩とぷりん [Goma Shio to purin]
Kotori
2022-11-25
2022-11-25
Anna Piechowiak
Manga Okruchy życia Obyczajowa Romans Seinen

Okładka książki Przystojna dziewczyna i panna spod klosza Mochi Au Lait, Majoccoid
Przystojna dzi... Mochi Au Lait, Majo...
Okładka książki Zapiski zielarki #5 Natsu Hyuuga, Ikki Nanao, Nekokurage
Zapiski zielar... Natsu Hyuuga, Ikki ...
Okładka książki Ten przeklęty świat #1 Kensuke Koba, Natsuko Uruma
Ten przeklęty ... Kensuke Koba, Natsu...
Okładka książki Morderca w mojej głowie #2 Hajime Inoryuu, Shouta Itou
Morderca w moj... Hajime Inoryuu, Sho...

Historia zdesperowanej dziewczyny, która żeby nie wracać do rodzinnej miejscowości i móc nadal pracować w wymarzonym zawodzie poślubia nieznajomego spotkanego w barze...
Fajna manga :) i nie tasiemiec :)

Fajna manga :) i nie tasiemiec :)

świetna ;)

świetna ;)

2080

Hibiki jest okropny. Kto mu dał prawo decydować za nią? Okej, przyjaciel z dzieciństwa, młodzieńcza miłość, ale to nie usprawiedliwia jego zachowania.

PUDDING Z PROBLEMAMI

Tak płonie serce moje płonie całe ciało
Innym płonie ogniem niż onegdaj to bywało
Gdy rzeczy ubiorę zabrudzą się i zniszczą
Zostanie to o czym zdołam myśleć

To Ty
- Kult

Miłość różne ma oblicza. Przypadkowa też być może. I z taką przypadkową miłością do czynienia mamy w tej serii. Serii skierowanej do przedstawicielek płci pięknej, młodych kobiet, lubiących romantyczne uniesienia. Ale tak przyjemnie wykonanej, tak ujmującej, że spodoba się każdemu, kto ma w sobie coś z romantyka i ochotę na taką komedię o miłości.

Haruhi wyszła za mąż. Przypadkiem. Po pijaku. Teraz próbuje wszystko to poukładać, bo wcale ten wypadek nie okazał się taki zły. Chce więc jakoś w to wszystko wprowadzić swojego ojca, ale nic jej się nie udaje. A jeszcze sytuacja z każdą chwilą sypie się coraz bardziej i bardziej…

PUDDING Z PROBLEMAMI

Tak płonie serce moje płonie całe ciało
Innym płonie ogniem niż onegdaj to bywało
Gdy rzeczy ubiorę zabrudzą się i zniszczą
Zostanie to o czym zdołam myśleć

To Ty
- Kult

Sól z pieprzem i pudding 2 个

Witaj, nazywam się Nagato Sunohara.
Mam czterdzieści dwa lata i dawniej prowadziłem kursy kaligrafii dla dzieci w Nagoi.
Niestety z biegiem czasu zauważyłem, że na moje zajęcia przychodzi coraz mniej dzieci i zostałem zmuszony wyjechać do Tokio w poszukiwaniu nowej pracy.
Moje życie stanęło w tamtym momencie pod znakiem zapytania.
Przyjeżdżając do wielkiego miasta, byłem do takiego stopnia
przytłoczony, że postanowiłem wejść do pierwszego lepszego baru.
Wypiłem kilka drinków, a następnego dnia obudziłem się w zupełnie innym miejscu.
Sądziłem, że w tym wieku już mnie nic nie zaskoczy, ale mocno się myliłem, bo pod wpływem alkoholu podpisałem oświadczenie zawarcia małżeństwa z młodszą ode mnie o dwadzieścia dwa lata kobietą!

𝘑𝘢𝘬 𝘮𝘰𝘨ł𝘦𝘮 𝘫𝘦𝘫 𝘵𝘰 𝘻𝘳𝘰𝘣𝘪ć!
𝘒𝘪𝘮 𝘰𝘯𝘢 𝘫𝘦𝘴𝘵?
𝘊𝘻𝘦𝘮𝘶 𝘶ś𝘮𝘪𝘦𝘤𝘩𝘢 𝘴𝘪ę 𝘥𝘰 𝘮𝘯𝘪𝘦, 𝘫𝘢𝘬𝘣𝘺 𝘯𝘪𝘤 𝘸𝘪𝘦𝘭𝘬𝘪𝘦𝘨𝘰 𝘴𝘪ę 𝘯𝘪𝘦 𝘴𝘵𝘢ł𝘰?!

Po krótkim zapoznaniu się i zrozumieniu sytuacji - oboje zawarliśmy umowę, której nawet nie mogłem odrzucić, bo była mi na rękę.
Miałem przedstawić się jej ojcu jako "prawdziwy" mąż, a w zamian mogłem u niej jeszcze trochę zostać, dopóki nie znajdę sobie pracy oraz mieszkania.
𝘕𝘪𝘦𝘻ł𝘺 𝘶𝘬ł𝘢𝘥, 𝘱𝘳𝘢𝘸𝘥𝘢?

Jednak sprawy się nieco pokomplikowały, bo wtedy też zdałem sobie sprawę, że Haruhi jest jedyną osobą, którą mógłbym tak naprawdę pokochać...

„Jeżeli miałabyś udawać, że nic się nie wydarzyło...to wolę, żebyś mnie znienawidziła!”

Drugoplanowi bohaterowie w większości przypadków są osobami mniej istotnymi i często zepchniętymi na dalszy plan.
Są wykreowani w taki sposób, aby wspierać oraz doradzać głównym bohaterom.

Aczkolwiek są od tej reguły pewne wyjątki, bo w przypadku postaci z serii „Sól z pieprzem i pudding” jest odwrotnie.
Tam ich najważniejszym zadaniem jest rujnowanie i uprzykrzanie życia głównym bohaterom - przynajmniej ja takie odniosłam wrażenie.

Aya Kuriki oraz Hibiki są postaciami, które nieco namieszały w związku głównej pary.

Na początku ukazana zostaje nam dawna współlokatorka Haruhi Fukunady.
Aya Kuriki jest aż nazbyt pewną siebie młodą kobietą.
Nie ma ona żadnych zahamowań i właściwie wątpię, by ktokolwiek na pierwszy rzut oka ją polubił.

Drugą postacią jest Hibiki - młodszy o dwa lata od Haruhi chłopak, w którym główna bohaterka widzi jedynie "młodszego braciszka".
Znają się oni od samego dzieciństwa, a ich relacja wciąż pozostaje na takim samym poziomie, na jakim była z początku.

Zarówno Hibiki, jak i Aya są najlepszymi przyjaciółmi głównej bohaterki, choć w tej sprawie bym mocno kwestionowała, bo szczerze ja w żaden sposób nie mogłabym ich uznać za takich typowych przyjaciół, na których można zawsze polegać.

Oboje często popełniali błędy, a ja jako czytelniczka często nie rozumiałam ich postępowania.
Chociaż jakby tak dłużej pomyśleć, to akurat Hibikiego poniekąd mogłam jeszcze zrozumieć i szkoda mi chłopaka, bo poświęcił się bardzo dla rodziny Fukunady, chcąc im coś ważnego udowodnić.

Jednak w przypadku Ayi było
wręcz przeciwnie.
Totalnie nie podobało mi się jej zachowanie, gdy po raz pierwszy spotkała Nagato.
Później nieco się zmieniła, ale raczej nie będzie należeć do postaci, które chciałabym zapamiętać.

Sam w sobie tom był całkiem niezły.
Historia dobrze poprowadzona, bez zbędnych wątków pobocznych i całkiem mi się to podobało.

Natomiast jeśli chodzi o kreskę, to w tym przypadku nic konkretnego ją nie wyróżnia - jest ona delikatna oraz prosta.
Autorka nie tworzy zbyt skomplikowanych ilustracji, a przedstawione przez Yufuko Suzuki postacie są przyjemne dla oka.

Mogłabym się tylko doczepić do scen, podczas których poszczególne elementy w dymkach były nakrapiane - tekst się w tamtych momentach trochę zlewał z tylnym tłem.

Dziś trochę moich przemyśleń i uznajmy, że jest krótko, zwięźle i na temat ^^'
Nie ma tutaj większego sensu rozpisywać się, ponieważ drugi tom ma to do siebie, że wszystko, co tam zamieściła autorka - można uznać za spoiler.
Nie chce psuć Wam zabawy z czytania tej mangi, jeśli ktoś chce w przyszłości ją zakupić, więc teraz przedstawiłam krótkie wprowadzenie, a moją już ogólną opinię poznacie, gdy przeczytam ostatni tom ;)

„Posłuchaj.
Wyszłaś za mnie...nie za niego”.

Sól z pieprzem i pudding 2 个

Witaj, nazywam się Nagato Sunohara.
Moje życie stanęło w tamtym momencie pod znakiem zapytania.
Przyjeżdżając...

• Manga