Mamo, tato, chcę psa. Jak wspólnie wychować szczęśliwe dzieci i czworonogi

Okładka książki Mamo, tato, chcę psa. Jak wspólnie wychować szczęśliwe dzieci i czworonogi Kornelia Zielińska
Kornelia Zielińska Wydawnictwo: Sensus poradniki dla rodziców
poradniki dla rodziców
Sensus
2022-09-13
2022-09-13
Wychowanie dzieci Rodzicielstwo Dziecko i zwierzęta Wychowanie psa

Książka raczej dla początkujących, dużo podstaw. Opisane w bardzo przystępny sposób. Doświadczeni opiekunowie raczej wyciągną mało nowych informacji. Bardzo podobał mi się opracowany podział dot. tego na co dziecku pozwolić (w zależności od wieku),gdy chce pomóc przy psie. Tak samo z propozycją zabaw/wspólnych czynności.

Nie musisz regulować odbiornika, tfu! Instagrama 😉
Byłam, jestem i będę bezdzietną lambadziarą z wyboru lub psią matką wariatką jak kto woli 😁

Kiedy tylko Kornelia z @passionblog_for_dogs dała znać, że pisze książkę, to wiedziałam, że muszę ją przeczytać. Lubię jej styl przekazywania wiedzy i podejście do psich tematów.

"Mamo, tato, chce psa" @wydawnictwo_sensus @kzkorneliazielinska to książka dająca znacznie więcej niż tylko odpowiedź na pytanie tytułowe. Powiem nawet przewrotnie, w książce nie pada jednoznaczna odpowiedź na to, co zrobić kiedy dziecko chce psa.

Początek książki dotyczy psiej komuniakcji, obaleniu słynnego mitu "pies tak lubił dziecko, wszystko znosił i nagle ugryzł bez ostrzeżenia".
Z książki dowiemy się też o tym, że psy powinniśmy traktować neutralnie i uczyć tego dzieci od samego początku. Zarówno pies, jak i dziecko musi czuć się bezpiecznie, mieć zaspokojone swoje potrzeby, być zrozumiane, wysłuchane, potrzebuje wsparcia.

Brawo Kornelia, to jedna z niewielu tak klarownie i przystępnie napisanych psich książek jakie czytałam. To jak rozmowa z wspierającą koleżanką, bez nudnej niczego nie wnoszącej i przydługiej teorii, bez oceniania, pokazująca wszystkie strony medalu. Dla kogo jest ta książka? Raczej dla ludzi mających dzieci w rodzinie, wśród znajomych, ale tak naprawdę każdy wyniesie coś dla siebie z tej lektury.

Fajnie, że głos w książce zabrali różni specjaliści (mamy fragment o kotach i dzieciach) oraz kursantki. Przykłady z życia zawsze spoko 😉
Tak naprawdę książka to zbiór zasad życia z psem w rodzinie, w domu z szacunkiem do psa - gdybym miała napisać 1 zdanie.

Czekam na kolejne książki, ebooki - piszesz tak, że bardzo chce się to czytać!

Nie musisz regulować odbiornika, tfu! Instagrama 😉

"Mamo, tato, chce psa" @wydawnictwo_sensus...

• Też psie
  • Chcę mieć