Jak rozumieć, nazywać i regulować swoje emocje

Okładka książki Jak rozumieć, nazywać i regulować swoje emocje Olga Daliga
Okładka książki Jak rozumieć, nazywać i regulować swoje emocje
Olga Daliga Wydawnictwo: Muza nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Muza
2022-09-21
2022-09-21

Książka poszerzająca świadomość, napisana prostym językiem z dużą ilością ćwiczeń.
Gorąco polecam!

Gorąco polecam!

Cudna książka. Bardzo polecam :)

Cudna książka. Bardzo polecam :)

Praktyczny i czytelny poradnik z wieloma wskazówkami i ćwiczeniami.

Praktyczny i czytelny poradnik z wieloma wskazówkami i ćwiczeniami.

Jest to poradnik, który poświęcony jest, by zrozumieć swoje uczucia, emocje.

Zaczyna od tego czy są emocje, do czego mogą nas doprowadzić itp.

Książka składa się z dziewiętnastu rozdziałów, a każdy poświęcony jest innemu zagadnieniu. Znajdziemy tu między innymi, czym są uczucia, jak postępować z osobami, które są pod wpływem silnych emocji, jak wygląda toksyczny związek itp.

Przy każdym rozdziale przytoczone są historię innych osób, żebyśmy mogli lepiej zobrazować dany problem. Pod koniec rozdziału znajdujemy ćwiczenia, które pozwolą nam bardziej rozwinąć dany temat, problem.

Myślę, że ten poradnik może być dobry dla osób, które mają problem z nazwaniem swoich uczuć, emocji. Zawsze, co autorka niejednokrotnie zaznaczała, jeśli nie umiesz się odnaleźć lub potrzebujesz pomocy, zgłoś się do danego specjalisty.

Jeden z minusów, na który zwróciłam uwagę, w którymś z rozdziałów autorka bardzo poleca pewne ćwiczenia na rozluźnienie stresu w ciele. Z ciekawości weszłam na tę stronę, wiadomo, każdy przeżywa stres. Szkoda, że aby dostać takie ćwiczenia musisz wykupić pakiet, a on kosztuje i to bardzo dużo. Powinno to być zaznaczone, że to jest płatny kurs.

Sama niewiele dla siebie tu odnalazłam. Ale ja szukałam odpowiedzi na inne pytania. Znalazłam parę tylko potwierdzeń tego co już sama wiedziałam lub czułam intuicyjnie, np. rozmawiając z osobą, prawie nie znajomą, która odezwała się do mnie w środku nocy, bo potrzebowała kogoś, kto by wysłuchał i nie potępił. Dostał to ode mnie, gdy tego potrzebował. Dużo później przy któreś tam z kolei rozmowie przyznał się, że był bardzo blisko utraty nadziei i nie tylko.

Myślę, że sporo osób znajdzie coś tu dla siebie i może im pomóc. A ja może kiedyś znajdę poradnik dla siebie.

Jest to poradnik, który poświęcony jest, by zrozumieć swoje uczucia, emocje.

Zaczyna od tego czy są emocje, do czego mogą nas doprowadzić itp.

Na półkach: , , , , , ,

Wspaniała!
Chyba dawno, a w zasadzie nie wiem czy w ogóle, czytałam tak dobrą książkę poświęconą emocjom i uczuciom. Autorka nie dość, że pisze lekko i zrozumiale, to przekazuje ogrom do tej pory tajemnej dla mnie wiedzy (i chyba nie tylko dla mnie),w taki sposób, że szufladki w głowie zaczynają się otwierać.
To zapewne jedna z niewielu książek, które każdy powinien przeczytać i która ma szansę zmienić życie. Ja już widzę pozytywne efekty. Ale mamy tutaj nie tylko wiedzę i zrozumiałą komunikację. Znajdziemy tu również wiele ćwiczeń i zadań, zmieniających perspektywę. A przecież o to w rozwoju chodzi;)
Polecam, z całego serca polecam.

Wspaniała!
To zapewne jedna z niewielu książek, które każdy powinien...

Nasze życie to historia, w której jest miejsce na strach, złość, smutek, radość, wstręt, zaskoczenie czy pogardę. Zdarzają się historię, które są dla nas niewłaściwe. Wtedy odejdź. Bo "masz prawo odejść z każdej historii, w której nie kochasz siebie". Warto pomagać innym, warto być dla innych, ale tylko i wyłącznie wtedy, kiedy sam czujesz się w pełni bezpiecznie. Bo jak może pomóc ratownik, który sam jest w niebezpieczeństwie? To pierwsza i najważniejsza zasada pomocy.

Jak pomóc sobie, jak zrozumieć swoje emocje, jak je regulować, jak kochać te emocje i pozwolić im być częścią naszego życia? Odpowiedź na te pytania znajdziesz w książce "Jak rozumieć, nazywać i regulować emocje", której autorka jest Olga Daliga.

Czytałam tę książkę, chcąc więcej i wiecej. Jak nigdy odpoczęłam i odetchnęłam, wsłuchując się w siebie i swoje potrzeby. Po przeczytaniu jej zaczynam lubić swoje emocje, powoli oswajam się z nimi, akceptuję ich obecność i pozwalam im po prostu być. Jeszcze długa droga przede mną, ale dzięki ćwiczeniom zawartym w książce, będzie to dużo łatwiejsze.

Lekki język, uspokajający ton lektury i powiew świeżości, które oczekiwałam.

Jednym słowem? Polecam z całego serca. Uważam, że to książka, którą powinien przeczytać każdy.

Zaczęłam niewłaściwie, a raczej od szybkiego niedocenienia oraz przekreślenia aspektu, który później okazał się przynajmniej w moim odbiorze ułatwiający szybkie i sprawne zdobycie wiedzy bez zbędnego doszukiwania się informacji w innych źródłach.
Mianowicie, pierwsze rozdziały, miałam wrażenie, że były przepisywanymi fragmentami fachowej literatury naukowej, niczym próba opracowania części teoretycznej pracy dyplomowej, w której młody naukowiec pragnie jak najwięcej zawrzeć w jego mniemaniu potrzebnych informacji, ale summa summarum, taka próba tylko gmatwa całość, komplikuje ją i w końcu nie wiadomo co chodzi, jaki był główny temat i jego założenie. Stąd, więc wynika moje niedocenienie, ponieważ to skrócone kompendium informacji umożliwiło mi późniejsze sprawne zagłębienie się w temat emocji i uważam, że autorka przemyślała sprawę i w sposób logiczny i chronologiczny podeszła do tematu, począwszy od wyjaśnienia, czym są emocje, skąd się biorą, jak powstają, jaki mają wpływ na człowieka i jak się ukazują/ oddziałują na człowieka na jego poszczególnych etapach psycho rozwoju.

Oprócz teoretycznych zagadnień pomocne okazują się ćwiczenia, opisy konkretnych doświadczeń pacjentów oraz podsumowania rozdziałów. Znajdzie się też słówko wyjaśniające, na czym polega bezsilność, czym jest kryzys, jak sobie radzić ze złością, jak rozpoznać, kiedy jesteśmy kochani od tego, czy tylko z kimś związani.

Z opinii, że sięgnęłam po chaotycznie skonstruowany poradnik mówiący o emocjach, zmieniam zdanie, uważam, że to fajne, zamknięty w pigule kompendium wartościowej wiedzy o emocjach, ich roli, działaniu oraz wykorzystywaniu ich w codziennej międzyludzkiej komunikacji. Mimo że na kartach treść i zastosowanie różnych czcionek, prostych, w pochylni może lekko dekoncentrować i gubić, tak jednak treści przedstawione są prostym i zrozumiałym językiem, w sposób zachęcający do zapoznania się ciekawostki.

Dla mnie osobiście najbardziej wartościowym rozdział to ten, w którym autorka pozostawia rady dotyczące komunikacji w sytuacjach, kiedy emocje biorą górę i negatywnie odbijają się na stronach rozmowy.

Bardzo praktyczny poradnik napisany przystępnym językiem.
Polecam 😀

Bardzo praktyczny poradnik napisany przystępnym językiem.
Polecam 😀

Tytuł bardzo adekwatny - poradnik o tym jak radzić sobie z własnymi emocjami.

W temacie psychologii i spraw okołopsychologicznych jestem już dłuższą chwilę, ale zawsze miło jest przeczytać dobrą pozycję.

Książkę należy docenić za trzymanie się tematu i konkretny przekaz. Nie ma tu zbędnego lania wody. Każdy rozdział to inny problem związany z emocjami. Następnie jest krótkie omówienie tematu i przytoczenie przykładów z życia samej Autorki albo z jej praktyki zawodowej. Na koniec to co najcenniejsze - propozycje zadań/ćwiczeń, które mają pomóc czytelnikowi poznać swoje uczucia i emocje.

Jak każdy tego typu poradnik, ta książka również ma jedną zasadniczą wadę: nie jest odpowiedzią na problemy każdej osoby. Nie jest, bo być nie może i nie należy tego od niej oczekiwać. To jedynie ogólne kompendium wskazówek, zachęcające do pogłębionego wglądu w swerę swoich uczuć. Jeżeli po lekturze zostanie niedosyt, to może warto rozważyć indywidualną terapię.

Podsumowując, jest to wartościowa pozycja, z której każdy coś dla siebie wyniesie.

Tytuł bardzo adekwatny - poradnik o tym jak radzić sobie z własnymi emocjami.

,,Jak rozumieć, nazywać i regulować swoje emocje" Olgi Daligi to ciekawy poradnik psychologiczny pełen praktycznych informacji dzięki którym możemy zrozumieć i rozpoznać swoje emocje oraz nauczyć się je regulować.

Emocje towarzyszą nam na co dzień i każdy z nas już od najmłodszych lat ich doświadcza. Dzięki tej książce krok po kroku poznajemy pewne mechanizmy ich działania oraz uczymy się jak je obserwować, aby móc się z nimi oswoić. Możemy nauczyć się pracować nad swoimi emocjami tak, aby nie sprawiały nam trudności w codziennym życiu.
Autorka opisuje wszystko łatwym do zrozumienia językiem oraz podaje przykłady z własnego życia i przytacza historie pacjentów. Do tego wszystko podane jest bardzo przejrzyście, są ramki, pogrubienia tekstu i wyszczególnienia. To sprawia, że poradnik czyta się bardzo przyjemnie i z zainteresowaniem, a przedstawione zagadnienia można łatwo zapamiętać, zrozumieć i do nich wrócić.
Rozdziały zawierają praktyczne zadania i ćwiczenia, które bardzo prosto możemy wykonać w domu oraz krótkie podsumowania.

,, Zamiast zaklinać rzeczywistość i liczyć na łut szczęścia, warto spojrzeć na swoje trudności z zupełnie innej perspektywy.... , lepiej przenieść swoją uwagę na to co dzieje się w nas samych ".

Uważam, że to bardzo dobrze i ciekawie napisany poradnik, po który warto sięgnąć. Jeśli interesujecie się psychologią, albo czujecie się przytłoczeni swoimi emocjami, nie umiecie ich wyrażać lub kontrolować to zdecydowanie polecam przeczytać.

• Psychologia
  • Poradniki

Dodaj cytat z książki Jak rozumieć, nazywać i regulować swoje emocje