Przygody Gucia. Gucio uczy się dzielić

Okładka książki Przygody Gucia. Gucio uczy się dzielić Aurélie Chien Chow Chine
Okładka książki Przygody Gucia. Gucio uczy się dzielić
Aurélie Chien Chow Chine Wydawnictwo: Debit Seria: Przygody Gucia opowieści dla młodszych dzieci
32 str. 32 min.
2022-05-25
32 min.
Bożena Sęk
gucio przygody gucia Aurélie Chien Chow Chine

Okładka książki Jeden hamak dla dwóch. Uczę się empatii Shoshana Stopek, Gal Weizman
Jeden hamak dl... Shoshana Stopek, Ga...
Okładka książki Szara myszka i kolory Justyna Hołubowska-Chrząszczak, Małgorzata Strzałkowska
Szara myszka i... Justyna Hołubowska-...
Okładka książki O Wilku, który nie lubił Świąt Orianne Lallemand, Éléonore Thuillier
O Wilku, który... Orianne Lallemand, ...
Okładka książki Jak rozpoznać misia. Poradnik dla początkujących David Roberts, Michelle Robinson
Jak rozpoznać ... David Roberts, Mich...
Okładka książki Superrobak Julia Donaldson, Axel Scheffler
Superrobak Julia Donaldson, Ax...

Życie rodzeństwa nie jest łatwe.
Czasami pragnienia i potrzeby się zazębiają a brakuje możliwością ich wspólne zaspokojenie.

Będąc mamą dwójki dzieci dopiero poznaje wielki świat pełen trudnych dziecięcych emocji, szczególnie gsy przychodza w pakiecie. Uczę się uspokajać i rozwiązywać konflikty wykorzystując porozumienie bez przemocy.

Jak to w świecie dzieci- nic nie jest czarnobiałe.

Są sytuacje które możemy zgrabnie ominąć a są i takie, przez które nie potrafimy się wyciszyć po całym dniu uczuciowego tornada.

Do sedna.

Czy któreś z waszych dzieci, kłóciły się już o ulubiony klocek?
Moze hulajnoge?
Albo o to kto pierwszy zjedzie ze zjezdzalni?
A może czyja jest łopatka?

Moje już zaczęły.

I tu odpowiedzią jest wspaniałą seria Wydawnictwa Debit "Przygody Gucia" o dopasowanym do sytuacji tytule: "Gucio uczy się dzielić ".

Gucio to uroczy jednorozec, którego grzywa zmienia kolor zależnie od odczuwanej emocji. Każda z książek serii posiada dokładny instruktaz i w trakcie poznawania treści można wyjątkowo łatwo dopasować przekaz.

Tym razem zapowiada się naprawdę radośnie!
Maja i Lolek mają odwiedzić Gucia w jego własnym domku na drzewie!
Ogrom emocji i zaangażowania wszystkich obecnych jest jednak na tyle wysoki, że Gucio zuje sie przytloczony, wyraża obawę i wycofuje się ze wspólnej zabawy, chcąc zostawić swoje zabawki wyłącznie dla siebie.
MOJE, MOJA, MOJ.

Goście z rozczarowaniem i goryczą wycofują się z domku Gucia i bawią się oddzielnie.

Co dalej?
Analiza uczuc i emocji.
Tłumaczenie, podsuwanie rozwiązań dla sytuacji potencjalnie konfliktowej w języku prostym z ilustracjami perfekcyjnie dostosowanymi do wieku malucha.

Uwielbiam szatę graficzną tych książek. Oszczędność kolorow, prostota i intuicyjność sprawiaja, ze dzieci chetnie po nie sięgają a dodatkowo minimalistyczny format jest dopasowany do małych rączek.

Przez krótka chwilę miałam mieszane uczucia.
Moje dialogi ze starsza córka bywają różne, ale dostrzegam w tej książce szansę na zmianę własnego podejścia.

Dzielenie się ma pochodzić z własnej potrzeby i dobroci serca. Tego chcę nauczyć swoje dzieci.

Myślę, że Gucio daje na to szansę.

Życie rodzeństwa nie jest łatwe.

Jak to w świecie dzieci- nic nie...

Wklejka w książce pokazuje nam, że nasz tęczowy jednorożec może mieć różne kolory grzywy, w zależności od nastroju. W mojej opinii to genialny zabieg, dzięki któremu dziecku częściej odczytać jak się czuje Gucio ❤️

W części, którą chciałam Wam zaprezentować Gucio cieszy się na wizytę swoich przyjaciół. Jednak nie wszystko idzie tak jakby tego pragnął. Maja i Lolek, próbują dotykać jego rzeczy i zabawek, co nie za bardzo podoba się Guciowi.

Jak myślicie, czy Gucio nauczy się dzielić i zauważy, że zabawa w 3 jest ciekawsza niż w pojedynkę?

Kolejny tom serii o perypetiach małego jednorożca Gucia. Tym razem opowiedziana historia uczy dzieci, jak można cieszyć się z dzielenia się z innymi. Gucio nie lubi, gdy ktoś dotyka jego rzeczy lub chce coś pożyczyć, a jego niesforna grzywa pod wpływem trudnych sytuacji zmienia kolor (tak jak zmienia się jego samopoczucie!). Jednak z czasem jednorożec odkrywa, że znacznie lepiej czuje się wtedy, gdy potrafi wspólnie czerpać radość z tego co posiada. To bardzo życiowa i pouczająca historia, w której Gucio pomaga dzieciom w zrozumieniu emocji i zachowań, jakie towarzyszą nam w kontaktach z innymi. Piękna i mądra książeczka.

• Przedszkole
  • Dla szkrabów