Dziewczynka z wielkimi marzeniami

Okładka książki Dziewczynka z wielkimi marzeniami Agnieszka Ewa Rybka
Okładka książki Dziewczynka z wielkimi marzeniami
Agnieszka Ewa Rybka Wydawnictwo: Skrzat literatura dziecięca
literatura dziecięca
Skrzat
2022-01-01
2022-01-01

„Dziewczynka z wielkimi marzeniami” Agnieszka Ewa Rybka, to wspaniała historia, która idealne może wpasować się dl rodziców w tłumaczeniu dziecko, jak ważna jest ciężka pracy, w dążeniu do spełnienia upragnionych celów.
Josephina to ośmiolatka, która trenuje gimnastykę artystyczną. Stało się to jej pasją, a w głowie dziewczynki rodzą się kolejne marzenia o zdobywaniu nagród i odnoszeniu sukcesów. Staje właśnie przed wyzwaniem wzięcia udziału w swoich pierwszych w życiu zawodach gimnastyki akrobatycznej. W jej głowie układają się marzenia o pierwszym w jej życiu zwycięstwie. Bardzo żałuje, że tego dnia nie może jej towarzyszyć ukochana mama, która jest znaną aktorką i tego dnia przypadło jej uczestniczyć w gali rozdania Oscarów, gdzie sama odbiera nagrodę. Josephina narobiła sobie nadziei na otrzymanie najwyższej nagrody, odniesienie sukcesu i zwycięstwo. Niestety bardzo się rozczarowała, gdyż pierwsze zawody nie zakończyły się po jej myśli i dziewczynka zajęła ostatnie miejsce. Dodatkowo brak, tego dnia, wsparcia ze strony, nieobecnej tego dnia mamy tylko potęguje jej smutek. Dziewczynka odczuwa ogromny smutek, żal i złość, nie zgadza się z otrzymanym werdyktem i zajęciem ostatniego miejsca. Początkowo Josephina chce się poddać, zaniechać dalszych treningów i zupełnie zrezygnować z akrobatyki. Wtedy z pomocą powraca mama, która pociesza dziewczynkę i opowiada jej historię o wielkich marzeniach i trudzie dążenia do ich zrealizowania. Przybliża, jak ważna jest wytrwałość i ciężka praca, którą wkłada każdy, kto uparcie dąży do zrealizowania wyznaczonych sobie celów. Niestety nic nie przychodzi nikomu w życiu łatwo, a na każdy sukces trzeba ciężko pracować. Niemniej jednak ciężka praca się popłaca, a życie oddaje nam po trudach włożonych w osiągnięcie celu, sukces, którym możemy się później cieszyć.
Książka, która porusza wiele bardzo ważnych tematów, w życiu każdego dziecka, a szczególnie dziecka, które wkracza w świat dorastania, spełniania marzeń, odpowiedzialności za swoje czyny. Książka porusza również niezwykle istotny temat, którym są relacje matki i córki. To więź, którą należy niezmiennie pielęgnować, gdyż jest to wyjątkowa relacja, która może zdarzyć się tylko i wyłącznie matce i córce. Wsparcie dla Josephine przez jej matkę, która jest najważniejszą osobą w jej życiu, jest niezwykle ważne, niezastąpione i niepodważalne. Myślę, że takiej relacji nic innego nie jest w stanie zastąpić, a dla dziewczynki, zresztą jak dla każdej córki, mama jest niezwykle ważna, a nawet śmiało można powiedzieć, że zdecydowanie najważniejsza. Spełnianie marzeń również jest tematem bardzo ważnym, gdyż nie przychodzi ono od ręki, ale trzeba na nie ciężko pracować, nie poddawać się przy pierwszej poniesionej porażce, bo nie jesteśmy od razu najlepsi, co jest niezwykle ważne dla dzieci!
Dla mnie jest to wspaniała historia, którą wraz z dziećmi poznałam z największą przyjemnością. Idealnie pasuje zarówno dla młodszych dzieci, które podobnie jak moje, z pewnością chętnie wysłuchają tej wspaniałej opowieści, ale przede wszystkim jest to idealna historia dla dzieci, które już same zaczynają realizować się w swoich marzeniach, szukać pasji i zaczynają je rozwijać. Może ona bowiem pomóc im zrozumieć, że aby być w czymś naprawdę dobry, należy włożyć w to dużo wytrwałości i ciężkiej pracy, która dopiero z czasem da nam upragnione efekty!
Wspaniała historią, którą bardzo serdecznie polecam wszystkim rodzicom, dodatkowo piękne wydanie, które również zachwyci oko podczas czytania!

Josephinę jest ośmioletnia dziewczynką, która bierze udział w zawodach gimnastyki artystycznej chce być najlepsza i zdobyć upragniony medal.
Niestety podczas zawodów zdobywa ostatnie miejsce, z czym się nie zgadza. Wierzy, że gdyby tego dnia była z nią mama na pewno sędziowie daliby jej wygrać, bo wszyscy ją znają.

Jej pierwsza w życiu porażka sprawia, że dziewczyna poddaje się nie chce już dalej trenować i robić to, co sprawia jej tak wielką radość.
Podczas jej zwątpienia i złości wraca do niej ukochana mama z gali wręczenia Oskarów,  opowiada córci pewną bajkę, która zmieni wszystko.

Jak zakończy się ta historia❓

„Dziewczynka z wielkimi marzeniami” to przepiękna książka poruszająca bardzo ważne problemy życia codziennego. Jeśli coś bardzo pragniemy powinniśmy spełniać swoje marzenia i nie poddawać się, gdy mamy pod górkę.
Bo każda porażka prędzej czy później zostanie doceniona i zaowocuje w naszej przyszłości.
Książka spodobała się nie tylko Polci, ale również rodzicom.
Kochani pamiętajmy marzenia są, po to aby je spełniać więc nigdy nie przestawajmy marzyć.

Jej pierwsza w życiu porażka sprawia, że dziewczyna...

Oto książka dla tych, którzy nie raz chcieli się poddać. Którzy w siebie wątpią i wydaje im się, że nie mają już siły. Nie jest jednak dla marzycieli, którzy tylko snują upragnione wizje i nie działają. "Dziewczynka z wielkimi marzeniami" to opowieść o wielkich pragnieniach, ale też ciężkiej pracy, wytrwałości i cierpliwości.

Największym marzeniem Josephine jest osiągnięcie mistrzostwa w gimnastyce artystycznej. Ma 8 lat i właśnie wzięła udział w pierwszych w swoim życiu zawodach. Zajęła ostatnie miejsce. Jak się teraz czuje? Jest załamana, straciła wiarę w siebie i chęć do dalszych treningów. Chce się poddać. Na dodatek w tym trudnym momencie nie ma przy niej mamy, która właśnie odbiera nagrodę na oscarowej gali. Mama jest utalentowaną i znaną aktorką, a ona? Totalnie położyła swoje pierwsze zawody.

Czytając tę opowieść, poczujesz buzujące w bohaterce emocje. W Josephine najpierw narasta frustracja, złość i gniew. Na siebie, na mamę, na jurorów. Potem zalewa ją ogromna tęsknota, bezradność i samotność. W końcu czuje się na tyle zniechęcona do dalszej pracy, że niemal ze spokojem decyduje się porzucić swoje marzenia. Na szczęście pojawi się wtedy mama. Opowie córce intrygującą historię o wielkich marzeniach, o wytrwałości, uporze i odpowiedzialności. Czy przywróci w Josephine ducha walki?

"Dziewczynka z wielkimi marzeniami" to książka, która podejmuje kilka istotnych spraw. Po pierwsze mówi wprost, że marzenia (zwłaszcza te wielkie) nie spełniają się ot tak. Potrzebne są praca, wiara i niezłomność. Po drugie to obraz relacji między córką a matką (której często nie ma w domu). Relacji pełnej miłości i ciepła, motywacji, wsparcia i bliskości. Po trzecie pojawia się wątek nowego partnera mamy. Jest zazdrość, samotność i poczucie niesprawiedliwości.

Choć historia wydaje się nieprawdopodobna (światowej sławy aktorka i jej córka, która ostatecznie spełni marzenia),to przecież takie właśnie są marzenia. Wydają się nierealne, ale jeśli konsekwentnie dążysz do ich spełnienia, stają się rzeczywistością. Mimo trudnych chwil.

Podrzuć tę książkę dziecku, które traci wiarę w siebie i chce zrezygnować z czegoś, co daje mu radość. Dodasz mu skrzydeł.

Największym marzeniem Josephine jest...

Dodaj cytat z książki Dziewczynka z wielkimi marzeniami