Mężczyźni myślą tylko o jednym, a kobiety za dużo gadają

Tłumaczenie: Arkadiusz Stempin
Wydawnictwo: Videograf II
Männer wollen nur das Eine und Frauen reden sowieso zu viel
83-7183-289-3
Mężczyźni, kobiety
poradniki
agasta

Zachowując styl żartobliwej pogawędki z czytelnikiem, Hars przekonuje, że u podłoża wszystkich niezrozumiałych dla płci przeciwnej zachowań partnera leży struktura mózgu, neuroprzekaźniki, hormony albo archetypy odziedziczone po naszych praprzodkach. Na poparcie swoich tez przywołuje wyniki badań prowadzonych na samicach i samcach różnych gatunków zwierząt i porównuje je z badaniami prowadzonymi przez psychologów na wybranych grupach kobiet i mężczyzn. Każdą, nawet kontrowersyjną tezę, stara się wesprzeć danymi statystycznymi i wynikami prac badawczych. Tym sposobem obala na przykład mit o wyjątkowej aktywności seksualnej Włochów, pogląd, że blondynki są głupie, że kobiety starzeją się szybciej niż mężczyźni itp. Wyjaśnia przyczynę słabej orientacji przestrzennej kobiet i ich kłopotów z parkowaniem czy czytaniem mapy, problemów mężczyzn z rozróżnianiem kolorów czy znajdowaniem przedmiotów lub potraw w lodówce.

sanntta82 | 2015-01-11
p_paulaaa | 2014-06-21