MIKUŚ i wizyta na wsi

Okładka książki MIKUŚ i wizyta na wsi Camilla Reid, Nicola Slater
Okładka książki MIKUŚ i wizyta na wsi
Camilla ReidNicola Slater Wydawnictwo: Wilga Cykl: MIKUŚ (tom 1) opowieści dla młodszych dzieci
opowieści dla młodszych dzieci
MIKUŚ (tom 1)
Wilga
2022-01-01
2022-01-01
Patrycja Zarawska

Okładka książki MIKUŚ i duży czerwony nocnik Camilla Reid, Nicola Slater
MIKUŚ i duży c... Camilla Reid, Nicol...
Okładka książki MIKUŚ i pluszowy króliczek Camilla Reid, Nicola Slater
MIKUŚ i pluszo... Camilla Reid, Nicol...
Okładka książki Złodziej liści Alice Hemming, Nicola Slater
Złodziej liści Alice Hemming, Nico...

Okładka książki Superrobak Julia Donaldson, Axel Scheffler
Superrobak Julia Donaldson, Ax...
Okładka książki Rok w lesie. Niedźwiedź Emilia Dziubak, Katarzyna Piętka
Rok w lesie. N... Emilia Dziubak, Kat...
Okładka książki Czas na jogę. Zula i sprytna mucha Lauren Hoffmeier, Ela Śmietanka
Czas na jogę. ... Lauren Hoffmeier, E...
Okładka książki Pola i Piotruś. Ulubiona przytulanka Camilla Reid, Axel Scheffler
Pola i Piotruś... Camilla Reid, Axel ...

Nie ma w tych książeczkach dużo treści, ale jest coś, co bardzo przyciąga maluszki – dźwięki. Na każdej stronie jest specjalnie oznaczone miejsce, które po dotknięciu paluszkiem wyda dźwięk. To bardzo przykuwa uwagę dzieci. Podobnie, jak kolorowe i ciekawe ilustracje. Twarde strony pozwalają na samodzielne oglądanie książeczek przez małych czytelników. Dobrym rozwiązaniem jest też możliwość wyłączenia opcji dźwięków.

Polecam książki najmłodszym czytelnikom.

Mikuś to mały, uroczy miś. Wraz ze swoim pluszowym przyjacielem, Bubusiem, odkrywa świat i uczy się nowych rzeczy.

"Mikuś i wizyta na wsi" to z kolei relacja z tego co Mikuś widział i słyszał w gospodarstwie. Niedźwiadek zobaczył jakie zwierzątka żyją na wsi, dowiedział się jak się nimi opiekować i jakie wydają odgłosy. Widział też najprawdziwszy traktor i zaliczył kąpiel w błotku.

Seria przygód Mikusia to książeczki wykonane z kartonu, które ponadto mają zainstalowany mechanizm dźwiękowy, uruchamiany na każdej rozkładówce poprzez naciśnięcie odpowiedniego przycisku. Dźwięki są dość głośne, ale nie są nieprzyjemne. Usłyszymy odgłosy zwierząt, silnik traktora, urocze "o-oł" misia czy radosne fanfary.

Książeczki nadają się już dla rocznych dzieci. Leon radzi sobie z nimi bez problemu.

A najlepsza wiadomość dla rodziców jest taka, że mechanizm można wyłączyć 😂 Nie musimy więc milion razu z rzędu słuchać traktora 😂

Te urocze, przesympatyczne książeczki dźwiękowe o przygodach Misia Mikusia od samego początku podbiły nasze serducho.
Jest tu wszystko, co potrzebne by zainteresować Malucha - ciekawa przygoda i króciutki tekst, duże, kolorowe ilustracje, sytuacje "z życia wzięte" i dźwięki! Tak, w każdej z książeczek jest, aż 5 przycisków dźwiękowych, które wzbogacają te opowiastki o doznania słuchowe. Muszę przyznać, że w obu częściach nasze ulubione to te z dźwiękiem "o oł".
Tym razem Mikuś wkłada swoje żółciutkie kalosze i wybiera się z Mamą na wycieczkę na wieś. Ależ to wspaniała przygoda. Są kury, świnki, krowy, a nawet karmienie jagniątka. Ale jest też błotnista kałuża. I ooł! Mikusiowi utknął kalosz! Miś siłuje się, siłuje i próbując wyciągnąć buta wpada prosto do kałuży.
Ta opowiastka pokazuje, że w myśl zasady"brudne dziecko to szczęśliwe dziecko" - czasem warto się ubrudzić 😉

"Mikuś" to seria książeczek dźwiękowych składająca się z 4 części: Wizyta na wsi, Dzień w przedszkolu, Duży czerwony nocnik i Pluszowy króliczek. Dedykowane są dla najmłodszych czytelników, dlatego też strony są grube,a książeczki solidne i zdają się być naprawdę porządnie wykonane 😉
Co ważne przyciski dźwiękowe,których w każdej części jest 5,łatwo się wciskają i poradzi sobie z nimi każde dziecko.
Tekstu jest malutko i jest dostosowany do najmłodszych,a same historie proste i lekkie.
W środku Mikuś zachwyca kolorami i ładnymi ilustracjami idealnie obrazującymi dźwięki. No i sam bohater jest po prostu słodki 😁

Ta seria ma bardzo ważną pewną funkcję, na którą od razu zwróciliśmy uwagę z mężem- z tyłu znajduje się guziczek do wyłączania dźwięku 🤣 zwykle w takich książeczkach dźwięk uruchamiamy po wyjęciu takiej cienkiej folijki,która od razu się gubi albo ciężko ją z powrotem tam umieścić. Także to jest dla mnie rewelacja!

Dźwięki w Mikusiu są dosyć ciekawe,bo jest i muczenie krowy, odgłos picia mleka przez owieczkę,jadący traktor,a w części o przedszkolu płacz Mikusia,gra na instrumentach czy spuszczanie wody w toalecie. Myślę,że to taka seria,którą pokochają dzieci- te najmłodsze i trochę starsze też ❤️

Świetna książeczka dla najmłodszych dzieci z guziczkami, po których naciśnięciu możemy słuchać dźwięków np. krówki MUUUUUU, czy kogucika KUKURYKUUUU. Urocze i edukacyjne, a co również nie mnie ważne - maluszek będzie zachwycony i zaangażowany.
MIKUŚ jest piękną misiową dzidzią i od pierwszego spojrzenie skradł i moje serducho. WIZYTA NA WSI, to zawsze wielkie emocje - zwierzęta, farma, świeże powietrze, bliskość natury... moim skromnym zdaniem to środowisko idealne dla dziecka.
Treść i wykonanie doskonale dopasowane do czytelników, a rodzice będą mieli chwilę dla siebie, bo dzięki dźwiękowym guzikom dziecko będzie chciało przeglądać tę kartonówkę dłużej niż inne. Tekst Camilli Reid jest prosty i przyjemnie opisuje to, co widzą oczy - a oczy widzą śliczne ilustracje Nicoli Slater.
MIKUŚ I WIZYTA NA WSI, to pięknie wydana pozycja, którą warto mieć w domowej biblioteczce dla bobasa.... a jest to tylko jeden z kilku tomów - cała seria wygląda zniewalająco - już za chwilę napiszę o kolejnym tomie.

KUKURYKUUUUU

• Przeczytane 2022 Iga
  • Mały czytelnik
  • A Posiadam
  • Marysia archiwalne

Dodaj cytat z książki MIKUŚ i wizyta na wsi