Buziaczki i przytulaski. Słodka nauka liczenia od 1 do 10

Okładka książki Buziaczki i przytulaski. Słodka nauka liczenia od 1 do 10 Nicola Slater
Okładka książki Buziaczki i przytulaski. Słodka nauka liczenia od 1 do 10
2021-07-14
2021-07-14
20 min.

Okładka książki MIKUŚ i duży czerwony nocnik Camilla Reid, Nicola Slater
MIKUŚ i duży c... Camilla Reid, Nicol...
Okładka książki MIKUŚ i wizyta na wsi Camilla Reid, Nicola Slater
MIKUŚ i wizyta... Camilla Reid, Nicol...
Okładka książki MIKUŚ i pluszowy króliczek Camilla Reid, Nicola Slater
MIKUŚ i pluszo... Camilla Reid, Nicol...
Okładka książki Złodziej liści Alice Hemming, Nicola Slater
Złodziej liści Alice Hemming, Nico...

To chyba najbardziej urocza książeczka do nauki liczenia jaką widziałam. Mała, kartonowa z uroczymi ilustracjami i bardzo małą ilością tekstu. Po lewej stronie książeczki są duże liczby a po prawej scenka o przytulaniu, łaskotaniu czy buziakach.

Bohaterami są cudowne, kolorowe zwierzątka.

Jeśli chcecie podsunąć dzieciom prostą i bardzo ładną książkę do nauki liczenia to polecam Wam „Buziaczki i przytulaski słodka nauka liczenia od 1 do 10”

Bohaterami są cudowne, kolorowe zwierzątka.

Nauka przez zabawę? Zdecydowanie u nas jest to na tak. Dlatego jeśli wasze dzieci lubią tę formę nauki, to mam dla was świetną kartonową książeczkę od @wydawnictwobabaryba.

Ta słodka książeczka zabiera dziecięcy świat do odrywania pierwszych liczb oraz poznania emocji. Genialny pomysł na połączenie dwóch tych rzeczy w formie zabawy.

Jak widzicie córka jest zadowolona z książeczki i bardzo szczęśliwa. Uwielbia spędzać z nią czas, a ja razem z nią. Uczymy się liczyć nie w tradycyjny sposób, ale w formie krótkich rymowanek, a to bardzo fajny sposób na zapamiętywanie króciutkich zdań, a do tego możemy się nieźle powygłupiać, poprzytulać a nawet skraść mamie buziaka.

Stawiam na książki dla dzieci w grubej oprawie, takie zdecydowanie służą im na lata bądź pokolenia. Do tego pięknie kolorowe, a każda z liczb się wyróżnia i ma do tego inne zdanie do wykonania.

To, kto się skusi na zabawę i naukę w jednym?

Jak widzicie córka jest zadowolona z...

Czy Wasze dzieci lubią się przytulać?

Dzięki tej książce będą miały okazje by przytulić Was nie jeden raz.

A czy lubią się uśmiechać?

Ta książka sprawi, że będą miały wiele momentów na obdarowywanie Was uśmiechami.

Przygotujcie się również na delikatne całuski, 4 buziodziubki, a nawet 7 mocnych uścisków.

Dzięki tej książce miło spędzicie czas, przekażecie sobie z dziećmi wzajemnie pozytywne emocje, a dodatkowo nauczycie je liczyć i rozróżniać cyfry.

Czas z tą książką może stać się wspaniałym, codziennym rytuałem przed snem.
Bo kto by nie chciał dostać przed snem 10 buziaków słodziaków?

Bardzo polecam Wam tę ciepłą i całuśną pozycję. Gwarantuję, że Wasze pociechy będą nią zauroczone.

Czy Wasze dzieci lubią się przytulać?

Dzięki tej książce będą miały okazje by przytulić Was nie jeden raz.

A czy lubią się uśmiechać?

Dzięki tej książce miło spędzicie czas, przekażecie sobie z...

Oprócz uroczych ilustracji znajdziecie w tej kartonówce cyfry oraz tekst z prostymi poleceniami, który zachęca do aktywnego czytania.

Nauka nie musi być przykrym obowiązkiem i z pewnością nim nie będzie jeśli zaproponujemy dzieciom pozycję podobnej do tej ze zdjęcia.

To bardzo bliskościowa pozycja, która z pewnością nada się dla małego amatora buziaczków, tulasków, łaskotek itd.

Schemat jest bardzo prosty: na jednej stronie mamy wypisaną dużą cyfrę, a na kolejnej są ilustracje wraz z poleceniem, które odpowiada podanej liczbie. Przykładowo mamy jeden raz mocno kogoś przytulić, dwa razy słodko się uśmiechnąć, czy dać tezy delikatne całuski.

"Buziaczki i przytulaski. Słodka nauka liczenia od 1 do 10" to nic innego jak urocza wyliczanka oparta na pozytywnych emocjach, bliskości i czułości. Okraszona ogromną ilością pozytywów książeczka zamknięta w twardej oprawie to gratka dla tych, którzy uwielbiają kontrasty i zabawę obrazem.
To co bardzo przykuwa uwagę to wzory na lewej stronie rozkładówki- wskazują na powtarzalność motywów i kolorów. Tworzą estetyczą ucztę dla oka i pobudzają wyobraźnię do tworzenia- co widać na załączonych w tle wspólnie wykonanych obrazkach. 😊
Bardzo mi się podoba!
Tak jak mojej najmłodszej córce. W końcu jest ogromną fanką wspólnych przytulasków i buziaków. 😊

Jest to książeczka, która szczególnie przypadła mi do gustu. Oczywiście głównym celem edukacyjnym tej publikacji jest przedstawienie dziecku cyfr od 1 do 9 oraz nauka liczenia od 1 do 10. W książce zaprezentowany jest symbol cyfry w dużym formacie na kolorowym tle, przez co zwraca uwagę dziecięcego oka. Jednak to, co najbardziej spodobało mi się w tej książeczce to fakt, że wspiera relację pomiędzy dzieckiem a rodzicami. Nauka liczenia i cyfr przyporządkowana jest zabawom bliskościowym takim jak: przytulanie, gilgotanie, uśmiechanie, całuski. Zdecydowanie książeczka skierowana jest dla rodziców i ich dzieci, wywołuje pozytywne emocje, a dodatkowo jest idealną propozycją na zabawę.

"Buziaczki i przytulaski. Słodka nauka liczenia od 1 do 10" to książkowa propozycja dla najmłodszych od @wydawnictwobabaryba.
Sztywne, kartonowe strony, kolorowe ilustracje, moc czułości zawarta w treści i wspaniali bohaterowie to cudowne połączenie.
Ta niepozorna książeczka napisana przez Jennifer Tolo Pierce, poprzez zabawę wspomaga naukę liczenia i zapamiętywania cyfr. Dodatkowo pielęgnuje wzajemnie relacje i zaprasza do aktywnego czytania.
Na każdej rozkładówce znajdziemy ten sam układ: po lewej stronie duża, wyraźna liczba zapisana na kontrastującym tle, po prawej zaś króciutkie zdanie oraz barwna ilustracja autorstwa Nicoli Slater.
Bawcie się z nią dobrze, tulcie, całujcie i celebruje wspólne chwile 🥰

"Buziaczki i przytulaski" to kartonowa książeczka dla najmłodszych, ale nie tylko.

Każda strona ilustruje kolejną liczbę od 1do 10 za pomocą tytułowych buziaczków i przytulasków.

Znajdziemy więc w niej dwa słodkie uśmiechy czy siedem mocnych uścisków.

Proste, a zarazem naprawdę urocze ilustracje, sprawią dużo przyjemności maluszkom. Kartonowe strony i zaokrąglone brzegi zapewnią bezpieczeństwo podczas czytania.

Nieco starsze dzieci mogą natomiast ćwiczyć liczenie oraz okazywanie emocji. Książeczka idealnie się do tego nadaje!

Gdy widzę po minie mojej sześciolatki, że coś jest nie tak, podaję jej tę książeczkę i pytam czego teraz potrzebuje. I ona wybiera. Czasem jest to 5 gilgotków, czasem jeden mocny uścisk, a czasem tylko dwa uśmiechy.

To fantastyczny sposób na rozładowanie napięcia i poprawę humoru ❤️

Znajdziemy więc w niej dwa słodkie uśmiechy czy siedem mocnych uścisków.

Oto jest książeczka, która jest słodsza niż lukrowane pierniczki.
Jak tam u Was Maluchy radzą sobie z liczeniem? Ja muszę przyznać, że Starszak już radzi sobie super, ale jeszcze czeka nas nauka liczenia z Młodszym. I właśnie dziś chciałabym pokazać Wam najbardziej rozkoszną i słodką książeczkę w tym temacie. Buziaczki i przytulaski sprawią, że liczenie i poznawanie cyferek stanie się nie tylko nauką ale przede wszystkim świetną zabawą połączoną z całym mnóstwem bliskości.
Ta niewielkich rozmiarów kartonówka z zaokrąglonymi rogami jest całkowicie bezpieczna dla najmłodszych rączek, a zabawne i urocze zwierzaki wprowadzą Maluchy w świat cyferek. Na każdej rozkładówce po lewej stronie znajdziemy konkretną cyfrę, po prawej natomiast kolorowe zwierzątka, które pokazują zadanie do wykonania, a także kilka elementów, które można policzyć paluszkiem np gwiazdki, motylki. Ten zabieg sprawia, że cyfra nie jest tylko abstrakcyjnym pojęciem. I tak mamy na przykład jednego mocnego przytulasa, dwa słodkie uśmiechy, trzy delikatne całuski itd.
Czy może być lepszy sposób na naukę liczenia niż takie bardzo aktywneczytanie pełne ciepła i bliskości z Rodzicem?
No po prostu uwielbiam 💙

Oto jest książeczka, która jest słodsza niż lukrowane pierniczki.

Jak najłatwiej, najprzyjemniej, ale też i najefektywniej uczyć się liczenia...? - oczywiście poprzez zabawę! I właśnie o takiej ofercie mam przyjemność wam dziś opowiedzieć, a dokładniej rzecz ujmując o książeczce dla dzieci pt. „Buziaczki i przytulaski. Słodka nauka liczenia od 1 do 10”, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Babaryba!

Jako słowo się rzekło, jest to zabawna, bajkowa i niezwykle malownicza opowieść o liczeniu od 1 do 10! O liczeniu, a właściwie o nauce liczenia za pomocą tytułowych przytulasków, buziaków i uścisków, których jest dokładnie tyle, na ile wskazuje dana liczba. A przedstawiają je nam wspaniali, sympatyczni i zawsze uśmiechnięci bohaterowie w osobach uroczej małpki, liska, ośmiorniczki i wielu innych uroczych zwierzaczków, które to z pewnością pokochają dziecięcy czytelnicy.

Nicola Slater - autorka tej pozycji, posłużyła się tu bardzo prostym i zarazem niezwykle skutecznym pomysłem, by połączyć naukę liczenia z nauką okazywania najprzyjemniejszych i najpiękniejszych emocji. Oto bowiem po lewej stronie mamy daną liczbę, zaś po prawej ilustrację ze wspominanymi bohaterami, którzy wykonuję dokładnie tyle uścisków, całusów i przytulasków, na ile wskazuje owa liczba. Całość dopełnia zaś zabawny i prosty tekst, który obrazuje ową scenę. Proste, prawda...? Ale przy tym i jakże zabawne, piękne oraz skuteczne.

Bardzo pięknie przedstawia się wydanie tego tytułu, na które składa się kartonowa oprawa okładki i wszystkich stron, jak i również piękne, bajkowe, niezwykle zabawne ilustracje, które zachwycają nas swoją lekkością oraz mocą barwnych kolorów. To z jednej strony gwarancja trwałości książeczki i zapewnienie bezpieczeństwa najmłodszym czytelnikom, zaś z drugiej wizualne piękno, któremu nie oprą się tyleż dzieci, co i także ich rodzice.

Książeczka ta łączy sobą w perfekcyjny sposób przyjemne z pożytecznym, czyli jakże barwną, bajkową rozrywkę pod postacią spotkania z uroczymi bohaterami…, z bezcenną nauką liczenia do 10. Nauką, która jest ciekawą, wesołą, wielką przygodą, która będzie jeszcze wspanialszą podczas wspólnej lektury dziecka z rodzicami, dziadkami lub starszym rodzeństwem. Tytuł ten sprawdzi się świetnie także podczas przedszkolnych i wczesnoszkolnych zajęć, które będą jeszcze ciekawsze i przyjemniejsze.

Nie sposób nie docenić również drugiego, edukacyjnego aspektu – nauki o tym, czym są piękne emocje, odczucia i okazywanie sympatii bliskim nam osobom. To coś niezwykle istotnego, kształtującego charakter dziecka i czyniącego go lepszym człowiekiem, który nie boi się swoich emocji i potrafi je okazywać. Myślę, że ten aspekt docenią przede wszystkim rodzice dziecięcych czytelników, którzy zdają sobie pełnię sprawy z wartości tej niezwykłej lekcji życia.

Książka ta jest przeznaczoną dla dzieci w wieku od 2 do 5 lat, które właśnie wtedy uczą się otaczającego ich świata w największym stopniu. Za sprawą tej lektury proces ten będzie łatwiejszym, ciekawszym i w mej ocenie skuteczniejszym, co również ma wielkie znaczenie. Poza tym jest to wielka, czytelnicza przygoda, która może przybrać bardziej obrazkową i wizualną formę, ale też i chociażby pierwszą, wspólna naukę liter i tym samym czytania. Jakkolwiek by nie było, czas spędzony przy tym tytule będzie czasem spędzonym dobrze, przyjemnie i ze wszech miar ciekawie.

Książka pt. „Buziaczki i przytulaski. Słodka nauka liczenia od 1 do 10”, to pozycja ważna, pomocna i gwarantująca wspaniała zabawę dla każdego dziecka. Jej strony niosą rozrywkę i naukę liczenia w jednym, jak i również uczą najmłodszych tego, czym są pozytywne emocje. Z tych wszystkich względów gorąco polecam i zachęcam was do sięgnięcia po ten tytuł – naprawdę warto!

Jako słowo się rzekło, jest to...

• Przeczytane w 2024
  • Dla dzieci