Superkot. Klub komiksowy

2022-05-25
2022-05-25
Stanisław Kroszczyński
komiks dla dzieci

Okładka książki Enola i niezwykłe zwierzęta - 2 Joris Chamblain, Lucile Thibaudier
Enola i niezwy... Joris Chamblain, Lu...
Okładka książki Pozytywka. Zagadkowe zniknięcie Benedicte Carboneill, Gijé
Pozytywka. Zag... Benedicte Carboneil...
Okładka książki Przyjaciółki na zawsze Shannon Hale, LeUyen Pham
Przyjaciółki n... Shannon Hale, LeUye...
Okładka książki Kumpelki. Dzwonią koleżanki. Tom 1 Christophe Cazenove, Philippe Fenech
Kumpelki. Dzwo... Christophe Cazenove...
Okładka książki Emma i Wioletta - 1 - Marzenia Jérôme Hamon, Lena Sayaphoum
Emma i Wiolett... Jérôme Hamon, Lena ...

„Superkot. Klub komiksowy. Kolaboracje” to książka, która posiada bardzo kolorowe ilustracje i zabawną historię o tym jak Kot Pet i Ada uczą żabki rysowania komiksów. Nie braknie tutaj również Fifi – ojca, który pilnuje by był porządek.
Tym razem uczestnicy pochwalą się swoimi komiksami przez widzami przed telewizorami. Wywiad z nimi będzie prowadziła poznana w poprzedniej części Sara Czapska.
Żabki będą uczyć się na własnych błędach. Nauczą się odpowiedzialności oraz tego, żeby przez przypadek nie wyrządzić komuś krzywdy. Będzie im towarzyszyć wiele emocji, z którymi będą musieli sobie jakoś poradzić. Będą cieszyć się i będą podekscytowane, ale również będą smutne, złe i rozczarowane. Zwłaszcza wtedy gdy nie zawsze będzie im wszystko udawać się.
Komiks chociaż posiada zabawne historyjki przekazuje również wiele wartości. Na pewno należy do tych mądrych książek, które warto dziecku pokazać. Napisany jest łatwym językiem i każde dziecko chętnie pozna kolejne przygody Kota Peta i żabek.

Dzisiaj przychodzę do Was z recenzją nietypową bo recenzją komiksów, ale nie byle jakich. "Superkot" to pozycja odpowiednia zarówno dla przedszkolaków jak i dla dzieci w wieku szkolnym.
Kocio Pecio uczy wesołe kijanki jak stworzyć swój własny komiks. Pomysły jakimi się wykazują są nie tylko kreatywne i pomysłowe ale przede wszystkim zabawne. Gwarantujemy, że podczas lektury uśmiech nie zejdzie Wam z buzi 😊
Jedynym problemem uczniów Kocia Pecia jest dyscyplina, z którą wszystkim jest niestety pod górę, ale czy w życiu codziennym też jest o nią łatwo? No pewnie, że nie 😁
Dowiemy się tutaj jak stworzyć trójwymiarową bryłę budynku czy napis 3D. Znajdziemy mnóstwo wciągających kolorowych ilustracji, które są przede wszystkim proste.
Moja córka tak samo jak ja jesteśmy tym komiksem zachwycone! Ponieważ oprócz wszystkiego co piękne i kolorowe znajdziemy tu również całą gamę emocji.

Serdecznie polecamy!

Czy jest tutaj ktoś kto czytał przygody Psa Dogmana? Jeśli lubicie tamtą serię to i superkot powinien Wam się spodobać!

Kolejne zabawne perypetie bohaterów spisane przez Dav Pikley. Autor tworzy świat, który rozbawia nie tylko dzieci. Tym razem bohaterowie sami tworzą komiksy więc w jednej historii można poznać więcej niż jedną historię. Ja osobiście nie jestem z osób jakoś przepadających za komiksami, ale ten czytało mi się całkiem przyjemnie. Autor ma zdecydowanie ogromną wyobraźnie i wymyśla niebanalną fabułą, którą w sposób umiejętny i przystępny dzieciom sposób zbiera w zdania i przelewa na papier!!!

Polecam serdecznie!!!
Moja córka dzięki wydawnictwu Jaguar i ich komiksom czyta coraz częściej i coraz więcej. Dziękuję :D

Ciekawa lektura dla małych fanów komiksów - "Superkot. Klub komiksowy" Dava Pilkeya od Wydawnictwa Jaguar to oryginalny komiks o kocie, który założył Komiksowy Klub Superkota. 😺 Wszystko po to, aby zainsprować małe żabki do narysowania komiksów. To była dla nich niezła lekcja kreatywności - wymyśleć, jak coś narysować lub napisać, a na początku nie było łatwo łatwo, bo nie było pomysłów, umiejętności rysowania. Czy udało im się stworzyć fajne komiksy? To, co się działo podczas klubowych zajęć przeszło najśmielsze oczekiwania. Klubowicze stworzyli pomysłowe komiksy, a każdy z nich był w innym stylu, napisany prozą lub wierszem, a do tego ilustrowane różnymi technikami. Żabki wyniosły z klubu komiksów naprawdę cenną lekcję. To także cenna nauka dla czytelników, aby nie poddawać się i dać się ponieść wyobraźni. Recenzja na blogu: https://mamaizabawa.blogspot.com/2022/07/superkot-klub-komiksowy.html

"Superkot. Klub komiksowy" to historia Kocia Pecia, który uczy młode kijanki tworzenia komiksów. Brzmi nietypowo? To wierzcie mi, że nie braknie tu absurdalnego humoru, zwariowanych zwrotów akcji, nietuzinkowych opowieści i szalonych pomysłów.

Wy będziecie łapać się za głowę, a dzieci będą śmiać się w głos! Humor jest zaskakujący, bo kreatywność młodych kijanek tworzących komiksy przechodzi wszelkie granice i do tego chyba nie da się Was przygotować, to trzeba przeczytać!

Poza totalnym szaleństwem nie zabrakło tu kilku wartościowych myśli, choćby takich, które zachęcają do próbowania i pokazują, że nie można zbyt szybko się poddawać.

Mnóstwo niebanalnego i nieoczywistego humoru w komiksie pełnym rozmaitych "amatorskich" komiksów, to mieszanka wybuchowa.
Tego rodzaju pozycje potrafią być frajdą dla dzieci, która zapewnia fantastyczną zabawę, a w efekcie zachęca nawet do samodzielnego czytania.

Kocio Pecio wraz z kijanką Adą założył Komiksowy Klub Superkota, inaczej Komiksowy Klub Kocia Pecia. Celem klubu było zainspirowanie małych żabek (dzieci bionicznej ryby Fifi jakkolwiek to brzmi) do tworzenia komiksów. Cóż ile uczniów, tyle problemów do rozwiązania, a one pojawiły się już na pierwszej lekcji! Jedni nie mieli pomysłu na komiks, drudzy nie potrafili rysować, inni pisali z błędami, a kolejni swe dzieła ze wstydu wyrzucili do kosza. Na wszystko jednak znalazł się sposób i już następnego dnia uczniowie przynieśli swoje totalnie
odjechane komiksy wykonane w dowolnych technikach. I choć tematyka niektórych przyprawiała ojca żabek o dreszcze to różnorodność, jaka nas zalała, była wręcz fascynująca. Komiksy z fotografiami, pisane prozą, a także z kartonu, gliny i innych materiałów- wszystkie stworzone z pasji według osobistych upodobań i zwariowanych pomysłów.
Żabki oprócz sztuki tworzenia komiksów wyniosły z Klubu Komiksowego o wiele więcej nauk!

*I pamiętajcie, nie jedzcie nigdy kanapek z serem monsterem...
Dav Pilkey po raz kolejny stworzył wciągający i zabawny komiks dla dzieci. Po sukcesie Dogmana czuję, że tego kociaka dzieci również polubią.
Komiks o Superkocie wydaje mi się nieco łagodniejszy, a na pewno w moim odczuciu wnosi do życia więcej mądrości. Inspiruje do tworzenia, pobudza kreatywność, dodaje skrzydeł by nigdy się nie poddawać oraz motywuje do spełniania się bez względu na powszechnie spotykany hejt! Poza tym opowieść pokazuje, że każda porażka przybliża do sukcesu. I nie chodzi tu tylko o tworzenie komiksów, a o każde dziecięce działanie!

Komiks czyta się szybko, a to za sprawą komizmu, który przez cały czas nam towarzyszy! Nie wszystkim jednak może się on spodobać. Ta graficzna opowieść wymaga z pewnością od czytelników dystansu do świata i pokręconego poczucia humoru, więc weźcie ten fakt pod uwagę.

My jesteśmy fanami Pilkeya i wyczekiwać będziemy kolejnych części. To co, może też dacie szansę komiksom?

Lubicie komiksy?
Jeśli tak mam dla was coś niezwykłego.
Komiks o...komiksach!

Superkot to niezwykle sympatyczny kot, który gotowy jest pomagać innym w niezwykle trudnej sztuce jaką jest wychowywanie dzieci oraz brać czynny udział w rozwijaniu ich pasji.
Tym razem otwiera klub komiksowy i stara się zachęcić grupę kijanek do czynnego udziału oraz twórczego podejścia do akcji. Jednak jak zmotywować dzieci nie wierzące w swój talent oraz obawiające się porażki? Najlepszym pomysłem okazuje się szukanie inspiracji w ulubionych i znienawidzonych rzeczach oraz konkurs na najbardziej obciachowy komiks świata.

Praca w grupach oraz możliwość sięgania po niestandardowe formy to strzał w dziesiątkę. Powstaje kilka interesujących historii pełnych absurdalnego poczucia humoru oraz ohydy, w których tak bardzo lubują się małe dzieci.
I tak znajdziemy tu komiks o Ślicznej, Maleńkiej, Puszystej Chmurce Śmierci; Denisie, szczotece do zębów, która chciała być prawnikiem dla dinozaurów; Psiej kupie ratującej świat i wiele wiele innych opowieści tak bardzo odbiegających od poczucia estetyki dorosłych.

Pomimo całej absurdalności przedstawionych historii niosą one również ważne przesłanie skierowane głównie do dorosłych. Nasze osobiste upodobania nie powinny psuć dziecięcej zabawy, to im ma ona sprawiać radość i przyjemność. Sztywnie narzucone zasady oraz normy ograniczają kreatywność i wpływają negatywnie na proces twórczy.
Swoboda w działaniu pozwala dzieciom rozwijać się oraz odkrywać nowe aktywności, które być może staną się ich pasją. To co dla nas może być totalnie pozbawione sensu, dla dzieci może być sposobem na wyrażenie siebie i swoich emocji.
Dzieciom należy przypominać, że niepowodzenia zdążają się każdemu. Każda porażka to możliwość wyciągania wniosków i nauki na błędach oraz sposób na ciągłe doskonalenie się i dążenie do perfekcji.

Lubicie komiksy?
Jeśli tak mam dla was coś niezwykłego.
Komiks o...komiksach!

Dav Pilkey, kiedy był dzieckiem wykryto u niego ADHD i dysleksję. Przeszkadzał w lekcjach i każdego dnia został wyrzucany na korytarz. Ponieważ uwielbiam rysować i tworzyć historyjki tak pożytkował ten czas.
Czas ten zaowocował oryginalnymi komiksami, były to pierwsze przygody Dogmana, które kiedyś Wam prezentowałam oraz przygody Kapitana Majtasa.
Zaczął pisać i tworzyć ilustracje dla dzieci.
W swoich komiksach wykorzystuje motywy przyjaźni, tolerancji i triumf dobrego serca.
Uważam, że od czasów pierwszych znanych mi komiksów dużo się zmieniło i niosą one ze sobą walory edukacyjne i motywujące.

Książka zaraża śmiechem i musicie się z tym liczyć. Dostajemy nie tylko ogromną dawkę humoru, ale i poruszane są tematy życzliwości, kultury czy dobrych uczynków.
Książka jest bardzo ładnie wydana, multikolorowo i na przyjemnym w dotyku śliskim papierze, a dialogi są napisane duzymi literami . Co jest dużym plusem dla młodszego czytelnika.

Zaczął pisać i tworzyć...

Superkot zakłada klub komiksowy, a przed nim nie lada wyzwanie. Będzie uczył małe kijanki jak stworzyć komiks. Czy mu się uda? Czy je zaciekawi?

Dogman to komiks, który zdecydowanie się podobał moim dzieciom i dlatego z niecierpliwością, ale również wielkim zainteresowaniem czekały na komiks pt.: „Superkot. Klub komiksowy”, kiedy tylko go zobaczyły w zapowiedziach. Okazał się po prostu rewelacyjny. Mamy tu ciekawą, momentami zabawną historię, a do tego bardzo dużo cennych rad odnośnie do tworzenia komiksów.

Wizualnie komiks jest ładny, w żywych kolorach.

„Superkot. Klub komiksowy” to niezwykły komiks, który my z wielką przyjemnością polecamy.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu -

Oj, jak dawno nie czytałam komiksu. Tak dawno, że nie pamiętam kiedy ostatni raz. Sięgając po komiks „Superkot, klub komiksowy” spodziewałam się humoru i go znalazłam. A w gratisie dostałam wciągającą fabułę, pełną mądrego przekazu i istotnych treści. Ta pozycja to rozrywka dla młodych czytelników, z której na pewno wyniosą jakąś naukę. A co ciekawe, ten komiks jest o tworzeniu komiksów, więc może zmotywować i rozbudzić w dzieciach chęć do stworzenia własnego komiksu.

Zdaje mi się, że moje literackie zainteresowania właśnie się poszerzyły o komiksy ;)

• Komiksy
  • Typ A: Gatunek: Komiks