Moje osiem cudów

Okładka książki Moje osiem cudów Amanda Kruk-Gawędzka
Okładka książki Moje osiem cudów
Amanda Kruk-Gawędzka Wydawnictwo: Million bajki
48 str. 48 min.
bajki
Moje osiem cudów
Million
2022-04-07
2022-04-07
48 min.
bajka literatura dziecięca wartość entuzjazm pewność siebie miłość

Książka choć malutka i cieniutka, to jednak niesie więcej przesłania i nauki niż niejedna pokaźnych rozmiarów książka. Zawiera osiem wierszowanych porad, które sprawią, że dziecko przestanie się bać. Czego? Po pierwsze tego, że nie jest wystarczające we wszystkim. Uczy pewności siebie zwracając się do małego czytelnika w bardzo miły i drobniutki sposób. Nawet jeśli jesteś dorosły, zasada ta może dotyczyć ciebie. Myślenie, że się czegoś nie potrafi, nic nie da. Jednak powtarzanie słów, że dam radę, uda mi się, potrafi zdziałać cuda.
Kolejny punkt tyczy się wyobraźni. Z tej pozycji dowiemy się, że nie warto tylko myśleć o tym, co chcielibyśmy robić, tylko by podążać w kierunku ich spełnienia. Podkreśla, że wszelkie ograniczenia tylko sami sobie robimy. To, co nowe, wcale nie oznacza, że ma być złe.
Następnym punktem jest współpraca, czyli w jaki sposób możemy kogoś poprosić o pomoc. To nic złego, że czasem ktoś z nas czegoś nie potrafi. Gdy ktoś nam pomoże w czymś, na przyszły czas już sami będziemy wiedzieli co jak zrobić. I tak jest do końca książki. Mały chłopiec jest tu ukazany jako osoba, która zmaga się z tymi problemami, a jego mama tłumaczy mu co może w tym kierunku zrobić. On wie, że nie jest sam, tylko dopiero później to do niego dociera.
Każda porada jest rymowana. Są to wiersze nieregularne, a celem ich jest dotarcie do problemów dziecka w delikatny i miły sposób. Mały czytelnik sam może odkryć z czym jak sobie poradzić. Do tego zawiera dożo kolorowych obrazków, które są miłe dla oka. Warto, by dzieci się z nią zapoznały przed pójściem do przedszkola, bo wtedy staną się odważniejsze i bardziej kreatywne. Bardzo ją polecam!

Książeczka, jaką miałam okazję umilić wieczór mojemu synkowi, to zbiór ośmiu opowiadań, które niosą w sobie bardzo dobrą naukę. Osiem ważnych tematów, jakie zostały poruszone w książeczce to: pewność siebie, wyobraźnia, współpraca, entuzjazm, radzenie sobie z porażkami, koncentracja, miła osobowość, poprawne myślenie. Jak widać, dotyczą one tych sfer życia człowieka, z którymi przychodzi nam się mierzyć każdego dnia. Zgodnie z informacją książeczka przeznaczona jest dla dzieci od piątego roku życia i zdecydowanie nie ma górnej granicy wiekowej. Zarówno dzieci, jak i dorośli mogliby czerpać z niej dobre rady, jeśliby tylko chcieli.

Każdy rozdział podzieliłabym na dwie części. Pierwsza część to historia opowiedziana przez autorkę na każdy z poruszanych tematów. Druga część to ta warta zapamiętania, czyli dobra rada. Zawsze w punkt i wpadająca w ucho. A dlaczego? Otóż cała książeczka została napisana z zachowaniem rymów, tak więc czyta się je miło, przyjemnie, chwilami zabawnie. Ale dzięki temu też zapada w pamięć. Spełnione są dwie ważne kwestie, jakie cenię w książce dla dzieci – ma przesłanie, które przekazywane jest w formie zabawy.

Cała książeczka pełna jest barwnych ilustracji stworzonych przez Urszulę Topczewską, która nawiązała swoimi dziełami do zawartych w każdym rozdziale informacji. Tak więc cieszą oko dziecka podczas czytania.

Reasumując: nie ma tutaj szans na nudę. Poruszanie ważnych problemów z myślą o dobru dziecka, to jest to, co cenię w książkach dla dzieci. Oprócz historyjek, jako rodzic, znalazłam cenne rady, które chce przekazać synowi. W tym jednak przypadku mogę czerpać naukę również dla siebie. Polecam. Książeczka, choć wielkościowo niepozorna robi bardzo pozytywne wrażenie. Oby więcej takich pozycji na rynku wydawniczym.

Autorka w tej jakże małej i niewiele objętościowej książeczce dla dzieci w wieku 5 lat ujęła bardzo dużo. Skupiła się na przekazie i wyjaśnieniu ważnych tematów, które opisuje osiem historii (pewność siebie, wyobraźnia, współpraca, entuzjazm, radzenie sobie z porażkami, koncentracja, miła osobowość, poprawne myślenie).

"Bo współpraca to jest moc,
która siłę daje nam,
gdy nie radzisz sobie sam.
Zaproś więc innego człeka,
BYŚ SWYCH MARZEŃ
NIE MUSIAŁ ODWLEKAĆ"

Rymowanki, które spodobają się małym i większym dzieciom. Mogą być początkiem ciekawej rozmowy z dzieckiem, pomogą zrozumieć wiele kwestii w łatwy i przystępny sposób.

Na dodatek wewnątrz znajdziecie ręcznie malowane ilustracje autorstwa Urszuli Topczewskiej Twisted Mouse.

Z Ignasiem mieliśmy świetną zabawę opisując sobie obrazki, kolory, postacie. Jak widać, dla każdego dziecka znajdzie się coś w tej bajce. Jeśli więc Lubicie czytać swoim dzieciom i odkrywać z nimi trudny świat dorosłych to ta książeczka będzie wspaniałym początkiem dla ich rozwoju.

"Bo współpraca to jest moc,
która siłę daje nam,
gdy...

W tej książce autorka wyjaśnia dzieciom wiele ważnych pojęć, w sposób prosty i zrozumiały. Pokazane jest, iż warto stosować je w życiu i odgrywają ważną role. A to wszystko w duecie z pięknymi ilustracjami. Całość opisana w formie wierszyków, co jeszcze bardziej przyciąga dzieci - moja Aurelcia uwielbia, gdy są rymy ;) Wierszyki nie są długie,  takie w sam raz dla dzieci. Książeczka, a raczej cuda w niej opisane, zapadają w pamięć. Jest idealną by móc porozmawiać z dzieckiem o różnych wartościach takich jak np. pewność siebie, wspólpraca czy koncentracja  Skierowana jest dla dzieci 5+, ale młodsi również mogą posłuchać i wiele się z niej dowiedzieć(Aurelcia ma 3,5 roku i chętnie słuchała:)).
Bardzo polecam. ❤️

Cudowna, mądra książka przeznaczona już dla tych najmłodszych, przekazująca najważniejsze wartości, które często decydują o dalszym rozwoju dziecka. Mowa tu o pewności siebie, roli wyobraźni, współpracy w innymi oraz wielu ważnych obszarach i sytuacjach, jakie z jakimi dziecko się spotyka. Polecam z serca każdemu rodzicowi, do czytania swojej pociesze przed snem :)

Kochani chciałabym Wam napisać kilka słów o kolejnej książeczce dla dzieci, której mam zaszczyt patronować.
Autorka w swej bajce postanowiła opowiedzieć młodemu czytelnikowi o takich wartościach jak:
* Pewność siebie
*Wyobraźnia
*Współpraca
*Entuzjazm
*Radzenie sobie z porażkami
*Koncentracja
*Miła osobowość
*Poprawne myślenie.
"Moje osiem cudów" to książeczka dedykowana pięciolatkom, ale jestem przekonana, że zainteresuje ona i młodsze dzieci. W moim odczuciu jest ona idealnym początkiem prowadzącym do wielu rozmów z naszymi pociechami, i poruszenia w prostych słowach powyższych tematów. Olbrzymim plusem jest to, że napisane są one rymem, który wpada w ucho i bardzo przyjemnie i rytmicznie się je czyta.

Przy każdej mojej opinii o książeczce dla dzieci zaznaczam, że odbiór treści jest moim bardzo subiektywnym odczuciem, bo mój syn nie czyta, ale zwracamy uwagę na inne aspekty- chociażby takie czy można wykorzystać książeczkę w inny sposób. Tę zdecydowanie można.
Przepiękne ilustracje autorstwa pani Urszuli Topczewskiej przykuwały uwagę mojego syna na dłuższy czas. Barwne ilustracje cudownie odbijają światło. Przyjemny w dotyku papier pozwala bez problemu wodzić po nim dłońmi i opuszkami palców.
Wystarczy puścić wodze fantazji i naprawdę może ona pomóc w terapii wzroku czy dłoni a niewielki format tej książeczki wpasuje się idealnie w każdą malutką dłoń.

W moim odczuciu na rynku wydawniczym pojawiła się kolejna bardzo wartościowa książka dla dzieci, a ja bardzo się cieszę, że mogłam objąć patronatem medialnym tę pozycję.

Czy polecam?
Zdecydowanie tak. Jest to książeczka przepełniona barwami, pięknymi ilustracjami, mądrym i bardzo kolorowym tekstem, który przykuwa uwagę na dłuższy czas.

POLECAM...

*Radzenie sobie z porażkami
*Koncentracja
*Miła osobowość
*Poprawne myślenie.
"Moje osiem cudów" to książeczka dedykowana...

Tym razem przedstawiam Wam moją opinię o książeczce dla dzieci. 👶🏽 do tego to mój patronat medialny, więc jak najlepiej postaram się Wam przybliżyć tę tematykę i zachęcić Was, aby wasze pociechy również się z tą pozycją zapoznały ;)

"Moje osiem cudów" to pozycja wyjątkowa a zarazem pouczająca. Autorka w świetny a zarazem prosty sposób wyjaśnia najmłodszym, jak ważne są w naszym życiu różne wartości. I tak znajdziemy tutaj np. : pewność siebie, empatię, wyobraźnię, entuzjazm czy koncentrację. Każda z tych cech, odgrywa w naszym życiu istotną rolę. Tylko od nas zależy, jak pokierujemy naszymi cudami, aby osiągnąć upragnione efekty. Autorka ukazuje nam w tej książeczce, że stosowanie tych wartości w codziennym życiu przyniesie nam spełnienie naszych marzeń ;) dlatego sądzę, że warto znać te cuda, aby wiedzieć, w jaki sposób mamy znaleźć drogę do naszego sukcesu ;)

Opowiastki są krótkie, jednak napisane w ciekawy sposób. Znajdziemy tutaj sporo rymów oraz przepiękne ilustracje, które dopełniają całość. Są proste a zarazem głębokie. Zapadają w pamięć i myślę, że idealnie nadają się do głośnego, wspólnego czytania. Jeśli zatem szukacie książeczki dla dzieci z przesłanie, myślę, że ta pozycja będzie idealna ;) 😍 książka jest dla dzieci 5+, ale myślę, że i 4-latkom możecie ją czytać ;) a gdyby były pytania od maluchów, wytłumaczcie im o co dokładnie chodzi. Naprawdę świetna książka 😍 jestem dumna, że tak wartościową pozycję dla maluchów mogłam objąć patronatem medialnym 😍 dziękuję bardzo Million - Studio Wydawnicze za egzemplarz patronacki, polecam Wam gorąco tę pozycję i przyznaję 9 ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐/10 punktów!! 😍

P. S. Idealna pozycja na zajączka lub Dzień Dziecka ;) do kupienia na stronie Wydawnictwa Milion ;)

Zapraszam na moją opinię

Zapraszam na moją opinię

• Patronat medialny
  • Patronat

Dodaj cytat z książki Moje osiem cudów