Jestem na piątkę!

Okładka książki Jestem na piątkę! Amanda Kruk-Gawędzka
Okładka książki Jestem na piątkę!
Amanda Kruk-Gawędzka Wydawnictwo: Million bajki
Literatura dziecięca Książeczki dla dzieci

W świecie najważniejszych wartości podanym w dziecięcej formie

RECENZJA PATRONATU MEDIALNEGO
Premiera: 15.12.2023 r.

W książeczkach dla Dzieci chyba najważniejsze jest dostosowanie przekazu, poruszanej tematyki i tego, na czym Autorowi zależy do wieku Odbiorców. Trzeba napisać tak, by zrozumieli, a najlepiej jeszcze z tej lektury coś wynieśli, co nie zawsze jest takie łatwe. Myślę, że w "Jestem na piątkę!" zdecydowanie się to udało, a pozycja zaznajomi małego Czytelnika z najważniejszymi wartościami w bardzo przystępny sposób.

Książka nie jest długa, ale znajdziemy w niej podział na pięć rozdziałów. To one podpowiadają dziecku co jest ważne i jak można o to dbać. Tematy poruszane w lekturze to głównie bycie miłym dla innych, umiejętność oszczędzania, radzenie sobie ze swoimi, nie zawsze łatwymi, emocjami, a także wychodzeniu z inicjatywą czy dbaniu o wspólne dobre.

Wszystko to ważne tematy, które mogą być idealnym punktem wyjścia do inspirujących rozmów z Dziećmi. Podane w bardzo przystępnej, rymowanej formie sprawiają, że lektura jest niezwykle przyjemna. Do tego świetne ilustracje na każdej stronie, które uwydatniają przekaz.

Amanda Kruk — Gawędzka w swojej najnowszej książce porusza wiele ważnych tematów. Myślę, że będą to jednocześnie zagadnienia bardzo aktualne dla każdego Rodzica czy Opiekuna dzieciaków w wieku okołoprzedszkolnym. Autorka nie moralizuje, a dzięki codziennym, z życia wziętym sytuacjom wskazuje na to, co naprawdę powinno być ważne.

Co ciekawe, Autorka "Jestem na piątkę!" dedykuje Rodzicom. Ci, jeśli sami przeczytają lekturę, zanim zrobią to z dzieckiem, na pewno pochłoną ją dużo szybciej, ale jednocześnie będą już przygotowani na rozmowę o poruszanych tematach. Amanda Kruk — Gawędzka daje jedynie punkt wyjścia, ale to dorośli powinni zdecydować, jak wykorzystają te edukacyjne treści, by dzieciaki mogły je łatwo wcielić w codzienne życie.

"Jestem na piątkę!" to zdecydowanie wartościowa i wydana w sposób dostosowany do małego Czytelnika pozycja o tym, jak budować swoją wartość już od najmłodszych lat i na co warto zwracać uwagę. Zdecydowanie polecam, zarówno jako ważną lekturę dla Dzieciaków, jak i Dorosłych, którzy dzięki niej będą mogli porozmawiać z pociechami.

Egzemplarz recenzencki otrzymałam od Studia Wydawniczego Million. Bardzo dziękuję Autorce i Wydawnictwu za możliwość objęcia pozycji patronatem medialnym.

W świecie najważniejszych wartości podanym w dziecięcej formie

RECENZJA PATRONATU MEDIALNEGO
Premiera: 15.12.2023 r.

**PATRONAT MEDIALNY**
Dziś przychodzę do Was z propozycją dla najmłodszego czytelnika, książeczką skierowaną do dzieci od lat pięciu. "Jestem na piątkę!" to druga książka pani Amandy, której mam zaszczyt patronować.

"Jestem na piątkę!" to krótka opowiastka przybliżająca małym dzieciom takie zagadnienia jak oszczędność, pomoc innym, kontrolę nad własnymi emocjami, i jeszcze kilka innych. Napisana zabawną rymowanką, podzielona na przejrzyste rozdziały, pokazuje, jak ważne jest budowanie własnej wartości i wysokiej samooceny od pierwszych lat życia oraz przekładanie jej na relacje z rówieśnikami, opowiada, jak ważna jest pomoc w domu i że lenistwo zabiera czas na świetną zabawę...
Dziecko dowie się, dlaczego warto oszczędzać i dlaczego lepiej podchodzić do innych z uśmiechem niż złością.

"Jestem na piątkę!" to książeczka dedykowana także rodzicom i opiekunom- dla mnie genialny punkt wyjściowy do wielu inspirujących rozmów o tym co jest dobre a co złe.
Całość niezwykle barwna i przyciągająca wzrok całą rewią kolorów, realistycznymi ilustracjami sprawia, że nie chce się tej książeczki zamykać.
Sami przeczytacie ją w kilka minut, ale czytając z maluchem, wystarczy uruchomić wyobraźnię i mamy zagwarantowany długi czas z kreatywną zabawą, mnóstwem rozmów i przytulasów.

Książeczka jest ogólnie ładnie wydana, pełna edukacyjnej wartości, zabawnej treści, pięknych ilustracji. Bardzo się cieszę, że trafiła ona pod moje patronackie skrzydła, a biblioteczka mojego syna zyskała kolejną mądrą i wartościową pozycję, która inspiruje nie tylko treścią i barwą, ale pozwoli rozwijać się także wyobraźni.

Czy polecam?
Zdecydowanie tak. To książeczka przepełniona barwami, pięknymi ilustracjami, mądrym i bardzo kolorowym tekstem, który przykuwa uwagę na dłuższy czas.

**PATRONAT MEDIALNY**

Kolejna książka dla dzieci, która zrobiła furorę w moim domu. Choć mam starszaka, bo Liwia już w tym roku kończy 9 lat 😱 to samodzielne czytanie mądrych książek z przesłaniem jest idealne. Ta przeznaczona jest dla dzieci od 5 roku życia. Uważam, że trzeba od małego uczyć dzieci tego, aby świat stał się lepszy.

Książka podzielona jest na pięć wartościowych rozdziałów. Autorka opowiada o złotej zasadzie, uczy samokontroli i oszczędzania. Jak wyrobić sobie nawyki a także jak wykorzystać inicjatywę i przywództwo.

Każdy z tych rozdziałów jest kolorowy i do tego napisany w formie rymowanki. Mnóstwo obrazków, kolorowa czcionka przyciągnie niejednego czytelnika.

To 40 stron wartościowych treści. Czytane wieczorami do poduszki, nauczycieli niejedno dziecko dobrych zasad.

My z córką jak najbardziej polecamy. Jest kolorowo, dziecięco i przede wszystkim mądrze. 💪💪💪

Książka podzielona jest na pięć wartościowych rozdziałów....

Przed wami bajeczka, której zadaniem jest sprawienie, że nasze dziecko będzie miłe, uczynne i oszczędne. Zawiera w sobie pięć nawyków, które możemy wdrożyć dzieciom, by każdemu z nas we wspólnym domku żyło się lepiej. Każdą stronę zdobią kolorowe ilustracje ukazane w bardzo żywych barwach. Daje to też pretekst do zabawy lub nauki w kolory. Książka napisana jest w sposób rymowany, by łatwiej dzieciom było zapamiętać to, co autorka chciała im przekazać. Nie zawsze są to równe rytmy, ale za to przekaz jest mocno dosadny. Pierwsza zasada, która jest spisana dotyczy naszej przestrzeni osobistej. Jeśli jesteś wyśmiewany przez innych, nie odwracaj się do nich plecami, bo wtedy ukazujesz im przyzwolenie na poniewieranie sobą. Jeśli jednak uśmiechniesz się do przysłowiowego wroga i pokażesz, że nie jesteś zły na jego zaczepki, on zacznie ciebie traktować inaczej. Była to zasada szacunku. Jeśli pokarzesz komuś, że go szanujesz, to i on zacznie szanować ciebie. Niby proste i trudne jednocześnie, jednak jak wiadomo tylko odwagą można zdobyć świat. Punkt drugi dotyczył oszczędzania i umiejętnością dzielenia się pieniędzmi, kiedy ktoś jest w potrzebie. Autorka tłumaczy dzieciom, że największą radością dla nas i tej drugiej osoby jest pomaganie mu, w tym przypadku swoim rodzicom. Trzecią pozycją jest radzenie sobie z emocjami, czwartą inicjatywa i przywództwo, a ostatnią nawyk robienia więcej. Co się w tych punktach dzieje pozostawię w tajemnicy, ale przyznaję, że ich przekaz bardzo mi się spodobał. Ta malutka książeczka może sprawić, że dziecko zobaczy, które rzeczy są złe, a które dobre. Nawet samo może wskazać czyje zachowanie mu się spodobało, gdyż na obrazku widać smutne miny postaci, czyli samo odkryje za sprawą emocji, że ktoś zrobił tutaj coś złego lub sprawił komuś przyjemność. Pamiętajcie, że wartości nie mierzy się w wielkości. Bardzo mi się podobała, dlatego ją polecam!

Cudowna, pouczająca książka dla dzieci o najważniejszych wartościach życia. Mocno polecam każdemu dziecku i rodzicowi!

Jest to już druga publikacja Autorki, którą miałam okazję przeczytać. I zarazem kolejna, przeznaczona głównie dla małych czytelników. Czego dowiemy się tym razem? Na jakie wartości Pani Amanda postawiła teraz? Zapraszam na moje wrażenia z lektury ;)

Książeczka jest podzielona na 5 rozdziałów. Pierwszy z nich nosi tytuł "Złota zasada". Tutaj dowiadujemy się, że jeżeli ktoś jest dla nas niemiły i nas obraża, mamy tak jak w Ewangelii św. Mateusza nadstawić drugi policzek. Znaczy to tyle, że zło mamy dobrem zwyciężać. Uśmiechnąć się do osoby, która wydawała nam się zła i pomóc jej w potrzebie. Ten rozdział traktuje o tym, że warto być zawsze dobrym, pomocnym i bezinteresownym. Bo pamiętajmy, dobro, które czynimy, zawsze wraca do nas z podwójną siłą.

Drugi rozdział brzmi "Nawyk oszczędzania". Poznajemy tutaj wartość pieniążków oraz tego, jak nasze zaskórniaki mogą pomóc w trudnej chwili naszym bliskim. Autorka uważa, że warto być oszczędnym i zbierać pieniążki, a nie od razu wydawać. Sądzi, że gdy rodzice będą w finansowym dołku, z pewnością ucieszą się, gdy ich pociechy dołożą się do domowego budżetu. Dostrzega, jak ważne jest oszczędzanie, a rodzice z pewnością docenią gest swojego dziecka.

Trzeci rozdział nosi tytuł "Samokontrola". Czyli traktuje o tym, jak mamy sobie radzić z własnymi emocjami. Gdy stanie nam się jakaś krzywda, nie duśmy tego w sobie. Umiejmy prosić o pomoc. Doceńmy również to, gdy ktoś bezinteresownie ją nam ofiaruje. Nauczmy się ją przyjmować. Przeczytamy również o przebaczeniu. Abyśmy nie robili nikomu tego, co jest niemiłe. Postawmy się na miejscu tej osoby, którą chcemy skrzywdzić. Jak byśmy się czuli, gdyby sprawa dotyczyła nas samych. Zawsze należy być dobrym i szczerym. Bo pamiętajmy, jeśli ktoś czyni zło, to ono prędzej czy później zawsze do niego wróci.

Czwarty rozdział traktuje o "Inicjatywie i przywództwie". Przeczytamy tu, o tym, że czasami warto wyjść przed szereg. Może to bowiem mieć pozytywne skutki. Najważniejszy jest jednak element zaskoczenia. Często słuchamy poleceń rodziców, których nie chcemy wykonywać. Żeby zyskać na czasie, najczęściej mówimy : później, nie chce mi się, niech ktoś inny to zrobi. Zamieńmy jednak kolejność. Zamiast ciągle słuchać tych samych tekstów, zróbmy coś, aby nie były one potrzebne. Zaskoczmy naszych bliskich. Sami, z dobrej woli, posprzątajmy, ugotujmy obiad czy zróbmy deser. Pokażmy, że nam również się chce, a efekt pozytywnego zaskoczenia będzie murowany. My za to, gdy zrobimy ktorąś z powyższych rzeczy, niewątpliwie zyskamy więcej czasu dla siebie ;) a przecież o to chodzi.

Piąty, a zarazem ostatni z rozdziałów nosi tytuł "Nawyk robienia więcej". Dowiemy się z niego, że za porządek w naszym domku odpowiadają wszyscy jego mieszkańcy. Dlatego, jesli chcemy było w nim czysto i przyjemnie, powinniśmy również robić coś w tym kierunku, aby zawsze tak było. Wyróbmy w sobie nawyki do porządku oraz do dzielenia się obowiązkami. Gdyż każdemu z nas zależy na tym samym ;)

Bardzo ciekawa pozycja dla dzieci, z których mogą dowiedzieć się wielu interesujących informacji. Na początku znajdziemy dedykację. Bowiem Autorka zadedykowała tę książkę wszystkim rodzicom. Uważam, że lektura doskonale wytłumaczy dzieciom poruszane w niej zagadnienia. A przepiękne ilustracje, dopełnią całości. Dzięki temu, naszym dzieciom będzie znacznie łatwiej wyobrazić sobie i zrozumieć konkretną sytuację.

Sądzę, że tego typu publikacje są potrzebne małym czytelnikom. Przy okazji, dzięki nim, rodzice mogą wspólnie z dziećmi czytać i od razu omawiać poruszane zagadnienia. Co pozwala na wspólne spędzanie czasu w przyjemny a zarazem edukujący sposób. Cieszę się, że po raz kolejny miałam możliwość, być jedną z patronek medialnych tak wartościowej publikacji dla najmłodszych. Polecam Wam gorąco, ponieważ moim skromnym zdaniem warto się z nią zapoznać. W tym miejscu, dziękuję serdecznie Million - Studio Wydawnicze za zaufanie oraz patronacki egzemplarz książki. Przyznaję 9 ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐/10 punktów i czekam na więcej ;)

• Patronat
  • Patronat medialny
  • Współpraca recenzencka
  • Książka papierowa
  • Dla dzieci

Dodaj cytat z książki Jestem na piątkę!