Pożegnanie pierwszej miłości tom 1

Okładka książki Pożegnanie pierwszej miłości tom 1 Aruko, Wataru Hinekure
Okładka książki Pożegnanie pierwszej miłości tom 1
ArukoWataru Hinekure Wydawnictwo: Waneko Cykl: Pożegnanie pierwszej miłości (tom 1) komiksy
komiksy
Pożegnanie pierwszej miłości (tom 1)
Kieta Hatsukoi
Waneko
2022-05-10
2022-05-10
2019-11-25
Ewa Wachol
komedia romans obyczajowy shoujo shounen-ai manga

Okładka książki Pożegnanie pierwszej miłości tom 9 Aruko, Wataru Hinekure
Okładka książki Pożegnanie pierwszej miłości tom 8 Aruko, Wataru Hinekure
Okładka książki Pożegnanie pierwszej miłości tom 7 Aruko, Wataru Hinekure
Okładka książki Pożegnanie pierwszej miłości tom 6 Aruko, Wataru Hinekure

[Recenzja tomów 1-3]

NIGDY nie pożyczajcie od nikogo gumki do ścierania!
Tym bardziej od osoby, która wam się podoba.
Nawet nie zdajecie sobie sprawy, ile taka mała rzecz może wywołać nieporozumień.
Przekonał się o tym na własnej skórze Aoki, który pożycza gumkę od Hashimoto i odkrywa na niej nazwisko innego chłopaka. Dziewczyna darzy uczuciem Idę, który chodzi z nimi do tej samej klasy.
Niestety los tak chciał, że ten przypadkiem zauważa napis i teraz myśli, że Aoki się w nim podkochuje.
Właśnie tak zaczyna się: „Trochę głupia historia o miłości licealistów dających z siebie wszystko”.

Głupia historia - która sprawiła że na mojej twarzy pojawił się szeroki uśmiech, a w brzuchu zagnieździło się stado motyli.
Licealiści dający z siebie wszystko - których chciałam mocno uścisnąć i szepnąć im na ucho, że są wartościowymi osobami i powinni myśleć o sobie lepiej.

Nawet nie wiem kiedy w pełni zaangażowałam się w losy bohaterów i byłam w stanie poczuć to co oni.

Uważam, że „pożegnanie pierwszej miłości” to świetny romans z elementami komediowymi, które naprawdę bawią.
I nie, nie jest to taka cukierkowa historia jakby mogło nam się wydać, bo nie zabraknie gorzkich momentów, które złamią nam serce.

Miłym zaskoczeniem jest to w jakim kierunku poszła fabuła i że sprawy między bohaterami tak szybko się potoczyły. Dzięki temu możemy spojrzeć na to wszystko z zupełnie innej perspektywy.

Kreska jest oszczędna w szczegółach i tłach, ale dzięki temu możemy skupić się na postaciach, które są pięknie narysowane, a wszystkie emocje kryją się w ich oczach.

Na koniec chce tylko dodać CZYTAJCIE „pożegnanie pierwszej miłości”, bo nie mam z kim rozmawiać o tej mandze i o Idzie, który niespodziewanie wkradł się do mojego serca.

Ps. Nie zrażajcie się po pierwszym tomie. Zdaje sobie sprawę, że jest dosyć chaotyczny i wszystko dzieje się za szybko, ale później akcja nabiera odpowiedniego tempa i jest tylko lepiej.

„Gdybym miał wehikuł czasu i wrócił do początku… To i tak zacząłbym naszą znajomość od nowa”

[Recenzja tomów 1-3]

NIGDY nie pożyczajcie od nikogo gumki do ścierania!
Tym bardziej od osoby, która wam się podoba.

Na półkach: , , , , , ,

Bardzo mi się podobała! Dawno nie miałam takiego banana na twarzy czytając mangę. Świetny humor posiada autorka.

Lekka i zabawna.

Mocno się zastanawiam czy nie brać kolejnego tomu.

Lekka i zabawna.

Mocno się zastanawiam czy nie brać kolejnego tomu.

"Pożegnanie pierwszej miłości" przy opisie ma: "Trochę głupia historia o miłości licealistów dających z siebie wszystko" i chyba nie wymyśliłabym lepszych słów, które równie dobrze podsumowałyby tej mangi.
Ta historia faktycznie jest głupiutka, ale w naprawdę przyjemny sposób. Bardzo dobrze się przy niej bawiłam, niejednokrotnie byłam rozbawiona.
To, co mnie zdziwiło, to sposób, w jaki czasami ukazywano mimikę głównego bohatera. Była ona tak odbiegająca od tonu całej mangi, że aż mnie rozbrajała.

Na pewno dam szansę następnym tomikom.

To, co mnie zdziwiło, to...

MIŁOŚĆ BYWA SKOMPLIKOWANA

Kolejna nowość od Waneko to jeszcze jedna w ofercie wydawnictwa komedia romantyczna z licealistami w roli głównej. Jeśli lubicie takie klimaty i humorystyczne historie pełne pomyłek, to rzecz dla Was. A reklamujące ją hasło „TROCHĘ GŁUPIA HISTORIA O MIŁOŚCI LICEALISTÓW DAJĄCYCH Z SIEBIE WSZYSTKO” bardzo dobrze wszystko oddaje.

Miłość bywa skomplikowana. Aoki kocha Hashimoto. A jak kocha, to i ma pewne nadzieje, że jednak uda mu się być z dziewczyną. Aż tu pewnego dnia pożycza od niej gumkę, a na niej widzi… imię innego chłopaka, Idy, z którym oboje chodzą do klasy! Już to by wystarczyło, ale nie, los ma inne plany. Bo oto Ida widzi gumkę u Aokiego i dochodzi do wniosku, że chłopak… tak, podkochuje się w nim!

MIŁOŚĆ BYWA SKOMPLIKOWANA

Miłość bywa...

Manga bardzo dobra, czekam na kolejne tomiki! :)

Manga bardzo dobra, czekam na kolejne tomiki! :)

Mega zabawne <3

Mega zabawne <3

Taki głupiuki romas, nie mój typ, ale może kiedyś przeczytam inne tomy (2022: póki co przeczytałam 2 tomy)

Niby prosta historia miłosna, ale ciekawie się rozwija, i choć do przewidzenia to w kolejnych tomach jednak potrafi zrobić psikusa :P Przyjazna i dopracowana kreska, miłe rastry jak na shojo przystało :)

• Manga
  • Mangi