Pod szczęśliwą kocią gwiazdą

Okładka książki Pod szczęśliwą kocią gwiazdą Grażyna Strumiłło-Miłosz
Okładka książki Pod szczęśliwą kocią gwiazdą
Grażyna Strumiłło-Miłosz Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie literatura dziecięca
literatura dziecięca
Wydawnictwo Dolnośląskie
1996-01-01
1996-01-01

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

cała recenzja na: MaleWielkeKsiazki.blogspot.com

O życiu kota - oczami kota (jednym żółtym, a drugim niebieskim). Nieprawdopodobne jest, jak autorka świetnie wczuła się w tę kocią postać! :) Naprawdę, uwierzcie, czyta się tę książkę, jak pamiętnik kota i to z życiem interesującym i nietuzinkowym. (...)
Czeka na Was mnóstwo przygód, zabawy i niesamowitych wydarzeń.
Fryga i jej wspaniali opiekunowie to przykład na nietuzinkowe życie ze zwierzakiem, który swoim sprytem mógłby obdarzyć kilku innych domowych pupili.

Książka wystarczy na kilka dłuższych wieczorów, jej format i twarda okładka jest wyjątkowo wygodna i odpowiednia dla małych dziecięcych dłoni. Trochę mało wyraziste i dość oryginalne ilustracje może nie służą oglądaniu, ale zapewniam, że tak obrazowy język, jaki stosuje autorka całkowicie wystarcza, by wyobraźnia przeniosła nas do świata Frygi i jej przyjaciół.

cała recenzja na: MaleWielkeKsiazki.blogspot.com

Czeka na Was mnóstwo przygód, zabawy i niesamowitych wydarzeń.
Fryga...

Książka o wyjątkowo psotnej i wpadającej ciągle w tarapaty kotce. Czasem śmieszna, czasem trzymająca w napięciu.

Nawet by mi do głowy nie przyszło, że kiedykolwiek odnajdę tę książkę! Obecnie już co prawda niewiele z niej pamiętam, ale jako mała kociara zaczytywałam się bez końca i to chyba jest najbardziej pochlebna opinia, jaką można by sobie wymarzyć ;)

to co przeżył kociak na początku książki wstrząsnęło mną. Miałam przerwać czytanie,ale stwierdziłam,to musi się dobrze skończyć. Na całe szczęście tak się skończyło.ciekawa i barwna historia, uwielbiam koty i cieszyłam się jak głupia,że kotka znalazła dobry dom

Super książka, dla małych i dla dużych.

Super książka, dla małych i dla dużych.

Pamiętam, kiedy byłam małą dziewczynką nieustannie czytałam bajki. Mimo, że szło mi dość opornie, nie wyobrażałam sobie przeżyć dzień bez zagłębiania się w ten magiczny świat.
Fryga to szczęśliwa młoda kotka. Mimo, że w dzieciństwie była bezpańskim zwierzem, teraz ma kochającą rodzinę i wspaniałych przyjaciół.
Fryga to kotek nie byle jaki! Ma tylko pół ogona, jedno oko niebieskie, a drugie żółte, a jej futerko ma popielaty kolor! Jest ciekawska, przyjazna, a wszędzie wpycha swój ciekawski nosek! Z każdą cechą wyglądu i charakteru łączy się ciekawa historyjka, którą przeczytamy w tej właśnie powieści!
Książkę wygrałam na facebook'owej stronie Wydawnictwa Dreams i w sumie podchodziłam do tej książeczki z bardzo, ale to bardzo złym nastawieniem. No bo jakim cudem, powieść przeznaczona dla 8'letnich dzieci, ma zainteresować starą, nastoletnią krowę?!
No, ale cóż. Pozycja stała u mnie na półce, więc musiałam ją przeczytać. Przez kilka pierwszych stron strasznie się wynudziłam, ale później zagłębiłam się w świat kotki Frygi i zapomniałam o Bożym świecie!
Fryga jest zabawną kotką, a czytając jej przygody wybuchałam głośnym śmiechem! Nie sposób się było nie roześmiać, czytając tak oryginalne i napisane w ciekawy sposób historie!
Główna bohaterka jest głupiutkim, ale za to słodziutkim i zabawnym zwierzątkiem, który praktycznie od razu zyskał moją sympatię. Podczas czytania, próbowałam przyporządkować poszczególne postaci do zwierząt, które znam. I tak oto mój Puszysławek, który również jest szalony, został Frygą! :)
Akcja rozwija się szybko, w sumie powiedziałabym, że za szybko. Autorka tworzy skróty myślowe i czasami musiałam wielokrotnie czytać, jeden fragment, aby się domyślić, co pisarka miała na myśli..
Wielkim mankamentem powieści było to, iż Pani Grażyna opowiadała daną historię przez 2-3 rozdziały, a następnie przechodziła do innej opowiastki, zupełnie niezwiązanej z poprzednią. Utrudniało to czytanie i naprawdę czasami nie wiedziałam, czy kolejny rozdział będzie o tym samym, a może o czymś innym..
Bardzo spodobała mi się oprawa graficzna powieści. Ilustracje nie są może na miarę Picassa, jednak cieszą oko i umilają czytanie.Co więcej, dodają one książce uroku i charakteru.
Podsumowując, "Pod szczęśliwą kocią gwiazdą" to idealna powieść dla dzieci i ich rodziców. Podczas czytania, stworzycie w domu unikatową atmosferę pełną śmiechu i radości. Książka jest idealnym gwiazdkowym prezentem! :)

MOJA OCENA:
7/10

Fryga to kotek nie byle jaki! Ma tylko pół ogona, jedno oko...

Ukochana książka z dzieciństwa...

Ukochana książka z dzieciństwa...

• Hanutkowe
  • Dzieciństwo
  • 366 książek w 366 dni (2016)

Dodaj cytat z książki Pod szczęśliwą kocią gwiazdą