Książkożercy. Kuba i Maja kontra Gang Prosiaka

Książkożercy
Wilga
2020-01-15
2020-01-15

Świetna książka z komiksowymi ilustracjami opowiadająca przygodę rodzeństwa. Kuba i Maja wracają ze szkoły. Kuba jest miłośnikiem samochodów a Maja jest bardzo spostrzegawczą dziewczynką. Oboje są świadkami, jak ze sklepu wypada złodziej i z piskiem opon odjeżdża. W mig przyjeżdża policja. Jakich informacji potrafią udzielić dzieci i czy złoczyńców udaje się ująć, tego się dowiedzą maluchy ćwicząc czytanie:)

Kolejne tytułu z serii Książkożercy z poziomu A, które mieliśmy okazję czytać to „Skarb na dnie oceanu” oraz „Kuba i Maja kontra Gang Prosiaka”.

Oba te tytuły należą tym razem do najłatwiejszego z poziomów – A.
Na tym poziomie znajdziecie historyjki idealne do rozpoczęcia przygody z samodzielnym czytaniem. Słowa na tym poziomie są proste i zawierają mało dwuznaków, które na tym etapie mogą jeszcze sprawiać trudności. Zdania w opowiadanej historyjce są pojedyncze, a na każdej stronie znajdziemy od 1 do 3 zdań, tak więc nie są to długie teksty.

Barbara Wicher opowiada nam o niesamowitej przygodzie, która spotkała Kubę i Maję w drodze do domu. Dzieciaki jednak wykazały się niesamowitą spostrzegawczością i dzięki temu zasłużyły na nagrody.
Historia ta pokazuje dzieciom jak ważne w kryzysowych sytuacjach jest opanowanie i współpraca z dorosłymi.
Dodatkową zaletą są również wyjątkowe ilustracje Adama Wójcickiego, które dodają magii czytanej historii.

Z kolei w drugiej opowieści, również autorstwa Barbary Wicher odwiedzimy Gufika- małą rybkę, żyjącą na dnie oceanu. Gufik postara się pokazać dzieciom jak ważna jest dbałość o środowisko. Dno oceanu jest jego domem, w którym tak jak każdy z nas pragnie czuć się dobrze i bezpiecznie. Czy będzie miała na to szansę zależy to również od nas.

Świetne wydanie z usztywniona okładka też jest niewątpliwie atutem tej serii.
Na końcu znajdziemy kilka pytań ze znajomości treści, które sprawdzą na ile młody czytelnik zrozumiał daną historię. A nagrodą za przeczytanie i zrozumienie będą kolorowe naklejki z bohaterami.

Dla nas to świetna seria, która z pewnością na długo zagości na naszych półkach. Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwo Wilga.

Oba te tytuły należą tym razem do najłatwiejszego z poziomów – A.

• Czytam sobie 2022
  • Książkożercy