Anioł bożonarodzeniowy

Okładka książki Anioł bożonarodzeniowy Abbie Farwell Brown
Okładka książki Anioł bożonarodzeniowy
Abbie Farwell Brown Wydawnictwo: Miasto Książek opowiadania, powieści dla dzieci
54 str. 54 min.
opowiadania, powieści dla dzieci
The Christmas Angel
Miasto Książek
2021-11-30
2021-11-30
54 min.
Iga Wiśniewska
święta boże narodzenie duch anioł zabawki

"ANIOŁ BOŻENARODZENIOWY" - ABBIE FARWELL BROWN
To zbiór opowiadań, w których bohaterowie zapomnieli jak to jest pięknie być dobrym, wielkodusznym, czuć magię świąt i po co w ogóle są święta Bożego Narodzenia.
Takie trochę jak opowieść wigilijna, ale w zupełnie innym klimacie. Mimo, że z pozoru przypomina tamtą opowieść.
Mile, spokojne, wzruszające opowiadania.
Dobrze się czyta jak i słucha i zaznaczam można czytać dzieciom, ale nie jest to moim zdaniem, strckte tylko dla dzieci.
Polecam

OCENA 09/10
135/23 (20/11) ( 19/23 świąteczna)
ilość stron: 54
data wyd: 30.11.2022
czas przewidziany czytania: 1 h 00 min.
Czas słuchania: 1 h 40 min
lektorzy empik: Głogowski Bartosz
Anastazja
Skończona 28.11.2023 (słucha)

"ANIOŁ BOŻENARODZENIOWY" - ABBIE FARWELL BROWN
Mile, spokojne, wzruszające opowiadania.
Dobrze...

Abbie Farwell Brown "Anioł Bożonarodzeniowy".
Bardzo krótka książeczka, pełna emocji, uczuć, rozlewająca ciepło w sercu, wzruszająca swoimi słowami, sprawiająca, że serce ściska się ze współczucia.
Andżelika Terry jest panną, egoistyczną, wyniosłą, dość wredną kobietą. Do tego wszystkiego bardzo bogatą. Nie utrzymuje kontaktu z rodzonym bratem. Nienawidzi świąt Bożego Narodzenia. Właściwie, to nie wierzy w Ducha Świąt. W wigilię postanawia zrobić porządek ze starymi rzeczami, toteż odnajduje pudło ze starymi zabawkami. Postanawia udowodnić, że Duch Świąt nie istnieje. Przeprowadza eksperymenty. Zostawia na chodniku zabawki i czeka na reakcję przechodniów. Jednej tylko rzeczy nie potrafi się pozbyć. Anioła Bożonarodzeniowego, z którym ma wiele wspomnień. Paradoksalnie, chciałaby go spalić, jednocześnie nie potrafi tego zrobić. Sentyment? A może to sam Duch Świąt wkroczył do akcji i tym samym chce coś przekazać kobiecie?
Jak już wspomniałam na samym początku, to bardzo krótka historia. Przyciągnęła mnie okładka, prosta a jednak mająca coś w sobie. Objętość oczywiście też, ostatnio w ogóle nie mam czasu na czytanie... Ale do rzeczy. Historia składa się z różnych historii. A mianowicie, poznajemy dalsze losy pozostawionych zabawek dzięki Aniołowi Ducha Świąt Bożego Narodzenia. Historie są dość smutne, mogłabym stwierdzić, że bardzo smutne, mimo dobrego zakończenia. Daje się tu odczuć biedę, smutek, żal, żałobę, cierpienie. Jednocześnie radość z rzeczy małych, błahych, starych, zniszczonych, a jednak wciąż działających. Tak niewiele potrzeba, by na twarzach innych osób zagościł szczery uśmiech...
Nie jest to do końca optymistyczna książka, mimo faktu, iż posiada piękny morał. Prawdziwy morał. Najwięcej dają Ci, którzy sami mają najmniej. Życzliwość ludzka w dzisiejszych czasach to wyczyn. A przecież powinno to być normalne, na porządku dziennym... Książka pokazuje nieidealne życie ludzi, biednych, bogatych, szczęśliwych i nieszczęśliwych. Pokazuje także, że Duch Świąt istnieje, a jego moc jest wielka, potężna i niespodziewana.
Książka ma w sobie coś z "Opowieść Wigilijna". Może dlatego ma w sobie ten całkowicie odmienny urok. Nawet, gdy serce momentami "płakało", dalej czytałam. I w głębi duszy, jestem zadowolona z lektury.
Czy polecam? Tak, chociaż książka jest bardzo specyficzna i nie każdemu może przypaść do gustu. Wiekowo jednak najmłodszym bym nie czytała. Za ciężka ze swoim smutkiem. Dla tych starszych polecam jak najbardziej, mogą pewne rzeczy zrozumieć, przyswoić.
Tak więc... Jeśli ktoś się skusi... Życzę miłej lektury 🙂

Abbie Farwell Brown "Anioł Bożonarodzeniowy".

• ❇️ Legimi
  • 2021 audiobook
  • śWIĄTECZNE TEMATY
  • 📋 2021
  • Abbie Farwell Brown

Dodaj cytat z książki Anioł bożonarodzeniowy