Opowiadania świąteczne

Okładka książki Opowiadania świąteczne praca zbiorowa
Okładka książki Opowiadania świąteczne
praca zbiorowa Wydawnictwo: Empik Go opowiadania, powieści dla dzieci
opowiadania, powieści dla dzieci
Empik Go
2021-01-01
2021-01-01

W skład antologii wchodzi 7 niedługich opowiadań o tematyce świątecznej. Są to ciepłe opowieści pełne dobrej aury i humoru. Ich bohaterami są dzieci, dorośli i zwierzęta. Książka idealnie nadaje się do rodzinnego czytania. Każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Moim ulubionym utworem w tej antologii była alegoryczna opowiastka zatytułowana "Wigilia w domku z piernika" i zawarte w niej przesłania.
W większości opowiadań zamieszczonych w tym zbiorku jest mowa o zabawach na śniegu, przygotowaniach do świąt, strojeniu choinki, przygotowywaniu potraw. Ale to tylko pretekst do ukazania, że tak naprawdę nie jest ważne czy przygotujemy idealne święta. Ważne, abyśmy docenili najbliższych, powiedzieli mi jak bardzo lubimy ich obecność. Święta to czas kiedy dobre rzeczy zdarzają się częściej. Ludzie stają się życzliwsi nawiązują ciepłe relacje z innymi ludźmi, dostrzegają samotnych, okazują im więcej zainteresowania. Wtedy właśnie zdarzają się małe świąteczne cuda, które na zawsze zapadają w pamięć.
Chociaż książeczkę stworzyli różni autorzy, to łączy ich jedno- wszyscy patrzą na świat oczami wiecznie zaciekawionego dziecka, pełnego zachwytu, zdziwienia, optymizmu i humoru.

Przeczytane w ramach styczniowego wyzwania czytelniczego LC: książka, której fabuła związana jest z zimą.

"OPOWIADANIA ŚWIĄTECZNE" - ANALOGIA -
autorzy: Paulinę Chmurską, Małgorzatę Korbiel, Katarzynę Ryrych, Martę Guśniowską, Agnieszkę Frączek, Marcina Przewoźniaka oraz Agatę Widzowską.
Zbiór opowiadań bardzo ciepłych, każde inne, ale każde ma inny temat, choć łączy je jedno, święta lub klimat świąteczny lub blisko świąteczny Bardzo fajna antologia, dla małych i dużych. Polecam. Cudnie czyta lektorka. Polecam na słuchowisko z dziećmi po wieczerzy albo w same święta. Może też być tuż przed, jest to książka (choć bardziej słuchowisko) napisane tak, że przypomina o najważniejszych wartościach jakie są empatia, miłość, pomaganie, przyjaźń i to co najważniejsze tolerancja, przecież różnimy się i o tym należy pamiętać.

OCENA 09/10
131/23 (16/11) (16/23 świąteczna)
ilość stron: xxx
data wyd: 01.01.2021
czas przewidziany czytania: brak papierowej wersji
Czas słuchania: 1 h 53 min
lektorzy empik: Pach-Żbikowska Joanna
Anastazja
Skończona
22.11.2023 (słuch)

"OPOWIADANIA ŚWIĄTECZNE" - ANALOGIA -

Ulubione opowiadanie - Stowarzyszenie uciekających marchewek! :P

Ulubione opowiadanie - Stowarzyszenie uciekających marchewek! :P

Krótkie, ciepłe i często zabawne historyjki ze Świętami w tle. Bardzo polecam dla dzieci, ale jak zwykle, nie tylko. :)

Mojemu czterolatkowi bardzo się podobały te opowiadania.

Dostał książkę od Mikołaja. Jakby mógł, to pochłonąłby całą książkę jednego dnia i następnego chciałby słuchać od początku. Na pewno będziemy do niej wracać.

Ja z trochę mniejszym zachwytem podchodzę do tej książki. Jest kilka rzeczy, które mnie rażą, ale to nie chodzi o to, żeby mi się podobało. Najważniejsze, że dziecko zadowolone.

Mojemu czterolatkowi bardzo się podobały te opowiadania.

• Samodzielne
  • śWIĄTECZNE TEMATY