Dengeki Daisy, Vol. 1

電撃デイジー 1
Viz Media
2010-07-06
2010-07-06
manga shoujo uczniowie szkoła romans

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Przyjemny, lekki romansik, lecz tym razem nie między dwoma uczniami, a między uczennicą, a woźnym. Ciekawe? A jakże!
Gagi były śmieszne, choć kreska średnio mi odpowiadała. Taka dziecinna... Czasem miny głównego bohatera wyglądały jak u obrzydliwego zboczeńca. Obwolutę też nie rozumiem,... tego znaku celu wokół numeru tomu. Ogólnie, to była najbrzydsza manga jaką kiedykolwiek miałam na półce. Mimo tego historia warta zapoznania. Miło wspominam całą serię.

Mimo, że mam dużo więcej lat aniżeli grupa docelowa tej mangi, to jestem bardzo miło zaskoczona pierwszym tomem. Główną bohaterkę jak na razie da się lubić :)

Muszę przyznać, że kiedyś czytałam jakieś tam komiksy, jednak dzięki wyzwaniu LC zabrałam się za mangę którą poleciła mi znajoma. Wśród moich statystyk nie figuruje żaden komiks - czas to nadrobić!

Już po pierwszym tomie Dengeki Daisy zakochałam się w kresce, postaciach i poczuciu humoru autorki! To coś innego od zwykłej książki. Choć manga nie mogłaby jej zastąpić, to pierwszy tom zajął mi bardzo niewiele czasu i z pewnością sięgnę po kolejne części.

Teru to stypendystka, która straciła brata i musi radzić sobie sama. Niewielką pomocą i pociechą po śmierci brata jest dla niej telefoniczna znajomość z Daisym - kontaktem który zostawił jej brat. Daisy ma chronić Teru przed złymi ludźmi...
Jednak główną rolę, poza Teru, odgrywa również Tasuku Kurosaki pracujący jako szkolny woźny
Od początku domyślamy się i wiemy... Kurosaki - mimo złośliwości względem Teru bardzo się o nią troszczy... W końcu przyobiecał to swojemu przyjacielowi, a bratu Teru tuż przed śmiercią...

Wiele można się domyślić, ale to nie zmienia faktu, że dobrze czyta się Dengeki Daisy!!!
Mam w planach wszystkie tomy!
POLECAM!!!

Jedna z moich pierwszych mang, którą gorącą polecam. Lekki romans z wątkiem kryminalnym. Bardzo wciągająca i interesująca seria.

To nie jest zwykła manga shoujo, gdzie bohaterowie się zakochują w sobie od pierwszego wejrzenia. To komiks, do którego wracam kilka razy w roku. Tajemnice, zagadki, miłość, przyjaźń i duża ilość dobrego humoru - fenomen, który podbił moje serce.

Teru uczęszcza do dość elitarnego liceum. Z powodu śmierci swojego brata, zostaje się sierotą. Brat jednak podarował jej telefon, informując ją, że gdyby miała problem niech skontaktuje się z Daisym. On dla niej zrobi dosłownie wszystko. Teru, czując się samotnie, e-mailuje z tajemniczą osobą. Opowiada mu, że u niej wszystko dobrze - co nie jest prawdą. W elitarnej szkole jest gnębiona przez radę uczniowską. Powód? Większości może to zdziwić, ale dręczą ją tylko dlatego, że jest biedna. Większość uczniów musi płacić za swój pobyt w szkole, jednak ona i jej przyjaciel są stypendystami - co radzie uczniowskiej kompletnie się to nie podoba. Po pewnym zdarzeniu, gdzie Teru uwalnia się od swoich dręczycieli i niechcący zbija okno w szkole. W taki sposób poznaje młodego i bardzo przystojnego dozorcę - Kurasakiego. On porywa Teru i robi z niej.. parobka. Dziewczyna musi odpracować szkody jakie wyrządziła w szkole. Staje się służącą. Czy dozorca wyjawi Teru swoje prawdziwe oblicze? Czy Teru może liczyć na swoich przyjaciół? Czy Teru, mimo pomocy Deisyiego, będzie czuła się bezpiecznie? Kim tak naprawdę on jest?

Główna bohaterka jest specyficzną osobą. Z jednej strony, zawsze skłonna pomóc, nie ważne czy to przyjaciel, czy wróg. Z drugiej, przez swoją dobroć często wpada w niemałe tarapaty. Mimo tego, ile przeszła w swoim życiu, nie traci pogody ducha. W jakiś magiczny wręcz sposób, przyciąga do siebie dosłownie wszystkich. Mnie również. Jej odwaga, szczerość i wiara w innych ludzi. Może być przykładem dla każdego człowieka.

Co do woźnego.. Kurasaki to bardzo ciekawa osoba. Z jednej strony pomocny i bardzo mądry. Z drugiej tak wredny i władczy, że aż współczuje Teru. To jak ją wykorzystuje do dosłownie wszystkiego - przynieś, podaj, pozamiataj - to aż chciałabym mu przywalić. Z drugiej jednak strony, ma to coś, co powoduje, że mam miękkie nogi.

Poznajemy również innych bohaterów jak, przewodniczącą rady uczniowskiej Ichinose. Zadufana w sobie dziewczyna, która uważa, że pieniędzmi wszystko załatwi. Z drugiej zaś strony mam wrażenie, że jest zagubiona i strasznie samotna. Na siłę poszukuje kogoś, kto ją pokocha. Nie ważne, czy to chłopak poznany w klubie, czy starszy od niej o 10 lat biznesmen.

Świat stworzony przez Kyouseke Motomi nie różni się od naszego. Nie jest to magiczny świat z czarami i z wróżkami. To jak najbardziej nasz świat i nasze problemy. Bardzo podoba mi się ten klimat lekko tajemniczy, zagadkowy.. może nawet kryminalny. Z jednej strony haker komputerowy, z drugiej tajemnica śmierci brata Teru. Tak różni bohaterowie, tacy indywidualni, że każdy z nas może utożsamić się z jedną z nich. Plusem jest to, że większość bohaterów to osoby dorosłe a nie tylko uczniowie. No i to co bardzo lubię - poczucie humoru. Nie tylko to, jak do siebie odzywają się postacie, ale również żarty sytuacyjne. Tego jest tak dużo, że czytając mangę, uśmiech nie schodzi nam z twarzy.

Polecam ją każdej osobie, która poszukuje nietuzinkowego romansu w mandze. Dodatkowo tajemnica, która z każdą stroną wciąga nas co raz bardziej. Czego chcieć więcej? Zapraszam zatem do lektury

Super książka, do końca wiąże tajemnice :)

Super książka, do końca wiąże tajemnice :)

Jak tylko zajrzałam w pierwszy rozdział, byłam autentycznie przerażona! Dziwna jak dla mnie grafika, w dodatku tona tekstu dosłownie w każdym miejscu w jakim się tylko upchnąć tekst dało, nie wiedziałam, czy zdołam się przez to przekopać, ale przyjaciółka zachęciła mnie do tej mangi i zaparłam się, że zrobię to dla niej :)

Więc wzięłam łopatę i zaczęłam przekopywać się przez mega ilość jeszcze bardziej mega ekspresyjnych tekstów (pierwsze dwa rozdziały to była prawdziwa katorga),ale później w końcu dokopałam się do tego, o czym mówiła moja przyjaciółka.

Naprawdę fajna i wartościowa treść była tam ukryta, zwłaszcza zakończenie sporo wyjaśniło tej zawiłej relacji pomiędzy główną bohaterką a tajemniczym Daisym. Bo do tego momentu nie wiedziałam o co chodzi z tym, że on jej będzie pomagał, cały czas myślałam, po co? dlaczego? zboczeniec jakiś? Końcówka zachęciła mnie zdecydowanie do luknięcia w drugi tom i sprawdzenia jak się całość rozwinie.

Więc wzięłam łopatę i zaczęłam przekopywać się...

"Nie płacz... Przecież masz mnie. Zawsze będę przy tobie. Nieważne, co się wydarzy. Ja cię ochronię. Zawsze..."

"Dengeki Daisy" opowiada historię licealistki Teru, która przed śmiercią swojego brata otrzymuje od niego telefon. Jest w nim kontakt do tajemniczego Daisy'ego. Od tamtej pory nieznajomy wspiera ją i pomaga przetrwać żałobę. A w szkole pojawia się nowy woźny- Kurosaki, który skrywa pewien sekret.

Naprawdę bardzo, ale to bardzo podobał mi się ten komiks. Gdy tylko przeczytałam pierwszy tom w wersji elektronicznej- wiedziałam, że muszę mieć całość na swojej półce.

Teru i Kurosaki- duet bohaterów, przez który śmiałam się pełną parą. Dostarczyli mi oni także wielu wzruszeń. Od razu polubiłam to, jak Kurosaki wyzywa Teru od idiotek, głupich i wymoczków, a Teru nie pozostając mu dłużna- nazywała go cieciem i zaklinała, żeby wyłysiał. Bardzo humorystyczny komiks o miłości i zaufaniu. Ale nie myślcie sobie, że to tylko mdły romans- mamy tutaj pewną tajemnicę.

Przeczytajcie, bo warto :)

Nawet nie wiem, jak wyrazić swoje emocje, które kłębią się we mnie od dłuższego czasu. Dengeki Daisy jest moją pierwszą mangą, a stało się tak dzięki dobrej koleżance ze studiów, która wręcz oczarowała mnie Japonią oraz światem anime.

Na początku ciężko było mi się przestawić z czytaniem od lewej strony, ale po kilku minutach strasznie się wciągnęłam.

Historia jest mega przezabawna, z nutką zadziornego romantyzmu, nie wspominając już o tajemnicach, jakie za sobą niesie.

Tę serię polecam każdemu, nie tylko fanom mangi, czy anime, ale także tym, którzy chcieliby spróbować czegoś nowego :)

Historia jest mega...

od tego się zaczęła moja przygoda z mangą (zaczęłąm ją nabywać) i nie żałuje Kurosaki jest boski i żart jest na dobrym poziomie :)

• Manga
  • Mangi