Dengeki Daisy tom 1

Tłumaczenie: Magdalena Malinowska
Cykl: Dengeki Daisy (tom 1)
Wydawnictwo: Waneko
Dengeki Daisy
manga, shoujo, uczniowie, szkoła, romans
komiksy
Yonkou

Dengeki Daisy to opowieść o Teru, której brat na krótko przed tajemniczą śmiercią daje telefon. Telefon, dzięki któremu może kontaktować się z tajemniczym Daisym, który wspiera ją w trudnych chwilach. A tych nie zabraknie, bowiem nie ma rodziców, nie ma brata, ktoś włamuje się do jej mieszkania... A gdyby tego było mało, to Teru staje się niewolnicą szkolnego woźnego, Kurosakiego.

źródło opisu: Waneko, 2012

źródło okładki: http://waneko.pl/nasze-mangi/?manga_id=72

_TOLA_ | 2018-12-27

Jedna z moich pierwszych mang, którą gorącą polecam. Lekki romans z wątkiem kryminalnym. Bardzo wciągająca i interesująca seria.

Bukku-recenzje | 2017-10-06
Na półkach: Przeczytane, Manga
Przeczytana: 06 października 2017

To nie jest zwykła manga shoujo, gdzie bohaterowie się zakochują w sobie od pierwszego wejrzenia. To komiks, do którego wracam kilka razy w roku. Tajemnice, zagadki, miłość, przyjaźń i duża ilość dobrego humoru - fenomen, który podbił moje serce.

Teru uczęszcza do dość elitarnego liceum. Z powodu śmierci swojego brata, zostaje się sierotą. Brat jednak podarował jej telefon, informując ją, że gdyby miała problem niech skontaktuje się z Daisym. On dla niej zrobi dosłownie wszystko. Teru, czując się samotnie, e-mailuje z tajemniczą osobą. Opowiada mu, że u niej wszystko dobrze - co nie jest prawdą. W elitarnej szkole jest gnębiona przez radę uczniowską. Powód? Większości może to zdziwić, ale dręczą ją tylko dlatego, że jest biedna. Większość uczniów musi płacić za swój pobyt w szkole, jednak ona i jej przyjaciel są stypendystami - co radzie uczniowskiej kompletnie się to nie podoba. Po pewnym zdarzeniu, gdzie Teru uwalnia się od swoich dręczycieli i niechcący zbija okno w szkole. W...

Agnieszka | 2016-03-21
Przeczytana: 16 listopada 2015

Super książka, do końca wiąże tajemnice :)

Villiana | 2015-11-18
Przeczytana: 18 listopada 2015

Jak tylko zajrzałam w pierwszy rozdział, byłam autentycznie przerażona! Dziwna jak dla mnie grafika, w dodatku tona tekstu dosłownie w każdym miejscu w jakim się tylko upchnąć tekst dało, nie wiedziałam, czy zdołam się przez to przekopać, ale przyjaciółka zachęciła mnie do tej mangi i zaparłam się, że zrobię to dla niej :)

Więc wzięłam łopatę i zaczęłam przekopywać się przez mega ilość jeszcze bardziej mega ekspresyjnych tekstów (pierwsze dwa rozdziały to była prawdziwa katorga), ale później w końcu dokopałam się do tego, o czym mówiła moja przyjaciółka.

Naprawdę fajna i wartościowa treść była tam ukryta, zwłaszcza zakończenie sporo wyjaśniło tej zawiłej relacji pomiędzy główną bohaterką a tajemniczym Daisym. Bo do tego momentu nie wiedziałam o co chodzi z tym, że on jej będzie pomagał, cały czas myślałam, po co? dlaczego? zboczeniec jakiś? Końcówka zachęciła mnie zdecydowanie do luknięcia w drugi tom i sprawdzenia jak się całość rozwinie.

Jillian | 2015-08-26
Przeczytana: 24 sierpnia 2015

"Nie płacz... Przecież masz mnie. Zawsze będę przy tobie. Nieważne, co się wydarzy. Ja cię ochronię. Zawsze..."

"Dengeki Daisy" opowiada historię licealistki Teru, która przed śmiercią swojego brata otrzymuje od niego telefon. Jest w nim kontakt do tajemniczego Daisy'ego. Od tamtej pory nieznajomy wspiera ją i pomaga przetrwać żałobę. A w szkole pojawia się nowy woźny- Kurosaki, który skrywa pewien sekret.

Naprawdę bardzo, ale to bardzo podobał mi się ten komiks. Gdy tylko przeczytałam pierwszy tom w wersji elektronicznej- wiedziałam, że muszę mieć całość na swojej półce.

Teru i Kurosaki- duet bohaterów, przez który śmiałam się pełną parą. Dostarczyli mi oni także wielu wzruszeń. Od razu polubiłam to, jak Kurosaki wyzywa Teru od idiotek, głupich i wymoczków, a Teru nie pozostając mu dłużna- nazywała go cieciem i zaklinała, żeby wyłysiał. Bardzo humorystyczny komiks o miłości i zaufaniu. Ale nie myślcie sobie, że to tylko mdły romans- mamy tutaj pewną tajemnicę.

Przeczytajcie,...

Angie | 2014-12-22
Przeczytana: 18 grudnia 2014

Nawet nie wiem, jak wyrazić swoje emocje, które kłębią się we mnie od dłuższego czasu. Dengeki Daisy jest moją pierwszą mangą, a stało się tak dzięki dobrej koleżance ze studiów, która wręcz oczarowała mnie Japonią oraz światem anime.

Na początku ciężko było mi się przestawić z czytaniem od lewej strony, ale po kilku minutach strasznie się wciągnęłam.

Historia jest mega przezabawna, z nutką zadziornego romantyzmu, nie wspominając już o tajemnicach, jakie za sobą niesie.

Tę serię polecam każdemu, nie tylko fanom mangi, czy anime, ale także tym, którzy chcieliby spróbować czegoś nowego :)

jessyxx | 2014-09-06

od tego się zaczęła moja przygoda z mangą (zaczęłąm ją nabywać) i nie żałuje Kurosaki jest boski i żart jest na dobrym poziomie :)

Rosie | 2014-02-02
Przeczytana: 27 stycznia 2014

Motyw tajemniczego przyjaciela, zakochana i samotna nastolatka oraz humor autorki - te elementy sprawiły, że chcę sięgać po kolejne części Dengeki Daisy. Wczułam się w postać Teru i pragnę dalej przechodzić z nią przez wszystkie trudności, które zapewne zastanie na swej drodze. Polecam!

"Zostawił mi... moją komórkę... oraz dowód, że naprawdę tu był. Delikatny ślad pocałunku..."

Petit Elle | 2013-12-19
Na półkach: Przeczytane, Manga
Przeczytana: 19 grudnia 2013

Byli już książęta, rycerze, wampiry, bohaterowie, pogromcy tytanów, lisie demony... a teraz czas na bezczelnego, nonszalanckiego woźnego w białym jeepie.

Postacie śmieszą, teksty zabijają. Minus za kreskę, bo momentami nie przekonuje. Poza tym - lecę czytać kolejny tom! :D

Anna | 2013-12-17
Przeczytana: 17 grudnia 2013

Uwielbiam kreskę Motomi Kyousuke, jest naprawdę szczegółowa i miła dla oka :) Postacie rozśmieszają do łez, a potem sprawiają, że masz ochotę płakać ze wzruszenia. Manga ciekawa, fabuła intryguje. Oczywiście najwspanialszym elementem historii jest Kurosaki ♡ Zakochałam się od pierwszego wejrzenia, moi mili, a jego plastyczna mimika po prostu mnie zabiła...