Horimiya 16

Waneko
2021-11-20
2021-11-20
Amelia Lipko
manga rpmans szkolne życie shounen

Okładka książki Horimiya 15 Hagiwara Daisuke, HERO
Horimiya 15 Hagiwara Daisuke, H...
Okładka książki Horimiya 14 Hagiwara Daisuke, HERO
Horimiya 14 Hagiwara Daisuke, H...
Okładka książki Horimiya 13 Hagiwara Daisuke, HERO
Horimiya 13 Hagiwara Daisuke, H...
Okładka książki Nie odpychaj mnie Hagiwara Daisuke, Shizuku Totono
Nie odpychaj mnie Hagiwara Daisuke, S...

Ostatni tom pięknie domyka serię. Podobały mi się dodatkowe historyjki i będę tęsknić za Kyouko i Izumim

Mam ogromny sentyment do tej mangi przez to, że jest to moja pierwsza seria, która trafiła na moją półkę. Nie mogę więc uwierzyć, że to koniec i nie będzie więcej tomów.

Ten tom można podzielić na dwie części: w pierwszej, mamy pokazane zakończenie szkoły przez bohaterów, zaś w drugiej, są dodatkowe historie - jedna z przyszłości, która opowiadała o młodszym bracie Hori, druga z przeszłości, która pokazała nam, jak poznali się rodzice Hori. Oba te dodatki uwielbiam i równie dobrze mogłyby być rozwinięte na osobne serie (zwłaszcza ta dotycząca młodszego brata Hori, który już jest licealistą).

Jestem tylko nieco zawiedziona tym, że nie zostało pokazane to, jak po latach zmienili się bohaterowie i czy nadal utrzymują ze sobą kontakt.

Całą serię kocham i na pewno będę do niej wracać wielokrotnie. Uwielbiam wszystkie postaci i muszę przyznać, że przez te wszystkie tomy bardzo się z nimi zżyłam.

Mam teraz cichą nadzieję na jakąś nową mangę z gatunku szkolny romans od tych autorek.

Ostatni tom bardzo sympatycznej serii. Myślę, że największą siłą tej mangi są postacie, które da się lubić. Obserwowanie różnych interakcji pomiędzy bohaterami wielokrotnie powodowało u mnie uśmiech, a często gromki śmiech. Jak najbardziej polecam całą serie.

WŁAŚNIE MIJA HORIMIYA

„Horimiya” dotarła właśnie do końca swej wydawniczej wędrówki. Ostatni tomik pojawił się na polskim rynku i chociaż za serią raczej płakać nie będę – pomiędzy kolejnymi tomikami trochę o niej zapominałem ;) – ale na pewno rozrywka z nią była bardzo przyjemna. A pierwsze tomiki do dziś pozostają naprawdę znakomitą zabawą, którą polecić mogę z czystym sumieniem.

Kolejny etap życia naszych bohaterów dobiega końca. Wraz ze zbliżającym się końcem szkoły, zbliża się wielka zmiana. Ale co wydarzy się do tego czasu?

WŁAŚNIE MIJA HORIMIYA

• Manga