Sztuka wojny dla kobiet. Jak wygrywać bez walki

Okładka książki Sztuka wojny dla kobiet. Jak wygrywać bez walki Catherine Huang, Arthur D. Rosenberg
Okładka książki Sztuka wojny dla kobiet. Jak wygrywać bez walki
Catherine HuangArthur D. Rosenberg Wydawnictwo: Onepress nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Sun Tzu's Art of War for Women: Strategies for Winning without Conflict - Revised with a New Introduction
Onepress
2021-01-01
2021-01-01
Dariusz Bakalarz, Wojciech Usarzewicz

Bardzo przydatne i mądre wskazówki dla kobiet. Zwłaszcza dotyczą środowiska pracy i życia zawodowego.

totalne rozczarowanie - chwytliwy tytuł, merytorycznie - poziom coachingowych komunałów na poziomie niezbyt lotnego studenta zarządzania na prowincjonalnej "uczelni"; pozycja pełna głębokich i odkrywczych rad typu "wykorzystaj to co działa w Twoim przypadku" (ciekawe, co bo autorka jakoś pomija tę kwestię),"bądź gotowa wykorzystać przewagę jeśli ją odkryjesz" czy "otocz się sojusznikami, unikaj wrogów"; no i gdzie te feministyczne odniesienia?

Każda wojna opiera się na podstępie - Sun Tzu

Większość już pewnie nie raz słyszała o Sztuce wojny. Jest to ponadczasowa pozycja zawierająca strategie wojenne. Książka doczekała się już różnych odsłon. Tym razem mam przyjemność trzymać w dłoniach wersję napisaną z myślą o kobietach.

Sztuka wojny dla kobiet podzielona jest na dwie części: traktat na temat podstaw prowadzenia wojny oraz przełożenie zasad na życie codzienne. Każda porada omówiona jest kompleksowo i zawiera krótką pigułkę, którą można zastosować w życiu biznesowym oraz prywatnym. Jest to pewnego rodzaju poradnik motywacyjny, skupiający się na odniesieniu sukcesu i doradzający, kiedy i z jakich atutów należy korzystać, jednocześnie przestrzegając przed popełnieniem błędów. Dowiecie się jak kreować swój wizerunek by chronić słabe strony i prezentować silne, jak zwiększyć swoją pewność siebie, podstaw zarządzania, kilku trików dotyczących networkingu i wielu innych przydatnych wskazówek.

Myślę, że każdy wyniesie z lektury przynajmniej jeden dobry nawyk, który wcielony w życie, przybliży do sukcesu.

Sztuką jest zwyciężyć, zanim wojna w ogóle się rozpęta i by wszyscy na tym zyskali.

Każda wojna opiera się na podstępie - Sun Tzu

,,Sztuka wojny dla kobiet. Jak wygrywać bez walki" Catherine Huang, A.D. Rosenberg

Powyższy tytuł jest przeznaczony dla kobiet, które pragną uwolnić ukrytą w sobie siłę oraz wykorzystać w pełni swój potencjał nie wchodząc jednocześnie w niepotrzebne konflikty. Lektura pomoże Ci zrozumieć zasady rządzące ludzkimi reakcjami i zdobyć należny Ci szacunek. Nauczysz się wygrywać w sposób subtelny, pokojowy i prosty. Dowiesz się jak wykorzystać swoje wady oraz zalety, skutecznie planować działania, zarządzać, komunikować i przewodzić ludziom, działać oraz stale się rozwijać.

Jest to poradnik, który potrafi znacząco wpłynąć na podejmowane przez nas działania. Motywuje, inspiruje i prowadzi czytelnika przez liczne rady, które otwierają nam oczy coraz szerzej. Każdy rozdział jest podzielony na poszczególne główne myśli oraz kończy się skondensowaniem treści (akapit ,,W skrócie") oraz podsumowaniem.

Ogromną zaletą ,,Sztuki wojny dla kobiet" jest przystępny język oraz zobrazowanie prostych reguł, bez rozwodzenia się nad nieistotnymi sprawami. Książka ma za zadanie pokazać Ci na co warto zwrócić uwagę jeśli chcesz osiągać sukces na prostych przykładach i motywujących cytatach. Jest to źródło wiedzy skondensowanej, skupiasz się na rozwoju.

Książka wykorzystuje koncepcje Sun Tzu - autora traktatu wojennego ,,Sztuka wojny". Autorzy udowadniają, że myśli zawarte w tym dziele mogą również przysłużyć się dziewczynom w ich drodze do zwycięstwa. Uwypuklają nierówności w życiu zawodowym kobiet w stosunku do mężczyzn. Książka jest pozycją obowiązkową dla każdej osoby, która uważa siebie za feministkę. Zdecydowanie treść powyższej lektury potrafi odmienić nasze spojrzenie na wiele spraw i zachęcić do większej walki o siebie.

Polecam książkę każdej kobiecie, która chce w pełni wykorzystać swój potencjał oraz odnieść sukces w swojej dziedzinie. Naucz się wygrywać wojnę, zanim ona w ogóle się rozpęta

Książka jest podzielona na dwie części. Pierwsza część to polski przekład „Sztuki wojny” z uwspółcześnionego przez autorkę oryginału angielskiego przekładu Lionela Giles’a z języka mandaryńskiego sprzed reformy gramatycznej z początku XX wieku. Tekst bez komentarza krytycznego. Porównywałem(na podst. tłumaczenia Sawyera) jedynie niektóre rozdziały, jednak przekład jest okrojony względem oryginalnego tekstu „Sztuki wojny” i znacząco całość skraca.
Druga część to tytułowa „Sztuka wojny dla kobiet” - interpretacja tekstu Sun Tzu przez autorkę pod kątem „przydatności dla kobiet w życiu codziennym i zawodowym”. Dużo miejsca poświęcone jest kontestowaniu patriarchalnych przyzwyczajeń, wizji świata, pielęgnowaniu pewności siebie, rozwoju itd. Jest tu trochę wykładni wprost „jak należy myśleć”. To na ile to ma związek ze „Sztuką wojny” to już sprawa dyskusyjna. Moim zdaniem niewiele. To raczej przemyślenia oparte o ogólną wymowę tekstu Sun Tzu. W dużej mierze to coachingowe komunały o wychodzeniu ze strefy komfortu, samorozwoju itp. ale z wplecionym kontekstem feministycznym. Co gorsza porady autorki są pisane z perspektywy co najmniej bogatej klasy średniej. Wszelkie przykłady jakie przytacza odwołują się do pracy w korporacji czy pracy na stanowiskach kierowniczych.
Jak to z pracami spod znaku „Sztuka wojny dla...” ekonomistów, nauczycieli, maklerów itp. ciężko to jednoznacznie odrzucić czy polecić bo każdy wyciągnie z lektury co innego. Dla mnie to zwyczajny cashgrab.

"Sztuka wojny dla kobiet. Jak wygrywać bez walki" autorstwa Catherine Huang i A. D. Rosenberg jest pewnego rodzaju poradnikiem. Ta książka pokaże nam ideę Sun Tzu, z którą każda kobieta powinna się zapoznać, jeśli chce odnieść sukcesy. Autorzy podzielili swoją książkę na dwie części. W pierwszej części pełno informacji na temat prowadzenia wojny, różnych taktyk, rozmieszczenia wojska, manewrów wojskowych. Dostaniemy tu również wiele informacji kim tak naprawdę był Sun Tzu. W drugiej części znajdziemy informację o tym, jak kobiety mogą wykorzystać strategię Sun Tzu, bez użycia siły, walki w różnych sytuacjach.
Ta książka jest w stanie bardzo pomóc kobietom, bo niestety do dziś zdarza nam się spotkać z dyskryminacją naszej płci. Każda kobieta i facet powinni przeczytać tą książkę 🤗❤️😘📙

„Prawdziwym szczytem doskonałości jest pokonanie armii wroga bez podejmowania walki” — Sun Tzu
Nasze życie to jedna wielka walka. Niestety często dla mężczyzn walką fair, a dla kobiet czymś wymagającym ogromnej siły, cierpliwości i silnej psychiki.
„Sztuka wojny dla kobiet. Jak wygrywać bez walki” jest książką mówiącą o koncepcji Sun Tzu, która może nas kobiety doprowadzić na szczyt kariery i sukcesów wykorzystując w pełni swój potencjał.
Książka jest napisana bardzo ciekawie i dość lekko przez co czyta się ją naprawdę dobrze. Całość podzielona została na dwie tematyczne części - pierwsza z nich dotyczy sztuki wojny, a druga stricte Sun Tzu dla kobiet. To właśnie ta druga część była dla mnie zdecydowanie bardziej ciekawa. Znajdziemy w niej osiem podrozdziałów dzięki, którym krok po kroku zostaniemy przeprowadzeni przez sztukę Sun Tzu. Każdy z tych podrozdziałów jest bogaty merytorycznie i posiada ogrom cennych informacji. Dla ułatwienie każdy z nich został zakończony podsumowaniem zawierającym najważniejsze informacje.
Dzięki tej książce możemy nauczyć się korzystać ze swoich mocnych stron, planować i kontrolować swoje działania oraz otoczenie, ale także zarządzać i przewodzić ludźmi.

Osobiście z książki „Sztuka wojny dla kobiet. Jak wygrywać bez walki” dowiedziałam się naprawdę wiele. Nauczyłam się dostrzegać swoje cechy i je wykorzystywać. Ta książka jest skarbnicą wiedzy, która może pomóc nam dojść na sam szczyt bez konieczności walki. Zdecydowanie polecam!

• Rozwój
  • Wybrane
  • Filozofia / psychologia / poradniki
  • Gimme Gimme Gimme
  • E-booki
  • Nonfiction

Dodaj cytat z książki Sztuka wojny dla kobiet. Jak wygrywać bez walki