To, czego nie potrafię powiedzieć

Okładka książki To, czego nie potrafię powiedzieć Denis Suwała
Okładka książki To, czego nie potrafię powiedzieć
Denis Suwała Wydawnictwo: Z perspektywy ojca biografia, autobiografia, pamiętnik
Z perspektywy ojca
2021-01-01
2021-01-01
rodzicielstwo niepełnosprawność

Denis napisał naprawdę potrzebnego ludziom ebooka. Napisanego bardzo prostym językiem, dzięki czemu nie mogłam się oderwać. Jako że obserwuję i jego, i Anię na instagramie, to dla mnie ta książka nie wniosła wiele nowego. Niemniej bardzo poruszającym doświadczeniem jest przeczytać wszystko to, co kotłowało się w głowie 18-letniego ojca dziecka z niepełnosprawnością. Jest to wszystko napisane bardzo emocjonalnie i nie ma się co dziwić, bo takie też były wszystkie ich przeżycia. Kawał dobrej roboty i z ebookiem, i z wychowaniem Amelki, i z codzienną walką o jej sprawność!

Bardzo wartościowa treść, dla każdego, nie tylko rodziców dzieci z niepełnosprawnościami, naprawdę dla każdego. Język płynny, historia uporządkowana, w żaden sposób nie przerysowana, taka prawdziwa, chwytająca za serce opowieść młodego człowieka zmagającego się z potężną zmianą w swoim życiu. Zdecydowanie polecam!

"To czego nie potrafię powiedzieć.." jest e-bookiem wyzwalających z emocji. Denis jest zarówno autorem, jak i głównym bohaterem treści. Nie jest to kolorowa fabuła, w której możemy dopowiedzieć wszystko, to prawdziwe uczucia młodego ojca, który staje oko w oko z rzeczywistością, w której zamiast zdrowego syna rodzi się córka. Córka z licznymi wadami, której przyszłość jest niewiadomą.

W tekście czuć, że jest to coś na zasadzie terapii, zwierzenia. Coś jakbyśmy czytali pamiętnik, który jest urozmaicony o zwrot do czytelnika. Napisany jest prosto, wciąga i wzrusza, a do tego ma piękne ilustracje. I to tyle co bym chciała powiedzieć o części "składniowej" .
No i nie oszukujmy się, kupiłam ten e-book z racji, że jakiś czas temu polubiłam Anię, Amelkę i Denisa, ale mimo tego, że zakup był z życzliwości (jak tak to można nazwać),to uważam że był udany, bo takie treści są potrzebne.
Bo punkt widzenia nie zawsze jest taki sam, bo kurcze zawsze komuś będzie coś nie pasować, bo nigdy nie dogodzimy wszystkim. I o tym tu mowa, o tym, że można żyć tak jak się chce, że można czerpać jak najwięcej się da. Niejednokrotnie trzeba się tłumaczyć, wypełniać stosy papierów i znosić dziwne zachowania często obcych ludzi. Ale pojawia się też nadzieja, że to minie, że wszystko sobie wypracujemy. I wiecie co? I ta myśl jest najważniejsza!
Denis dziękuję, że podzieliłeś się tym, z czym często zmagają się inni.

Bardzo szczera, poruszająca i pouczająca historia.

Bardzo szczera, poruszająca i pouczająca historia.

• RODZICIELSTWO
  • Przeczytane w 2022r.
  • Na Kindlu
  • Insta polecajki
  • Nie ma na kundelku

Dodaj cytat z książki To, czego nie potrafię powiedzieć