Atlas zwierząt

interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
Jedność
2020-12-01
2020-12-01

Dzisiaj chciałam pokazać Wam kolejny atlas z naszej biblitoteczki!
Tym razem to "Atlas zwierząt" od wydawnictwa Jedność 🩷
Wiedziałam,że musimy go mieć od razu po zobaczeniu kilku stron ze środka.
Książka podzielona jest na kontynenty,a te na poszczególne kraje. Każdy kraj to różne zwierzęta i ciekawostki z nimi związane, gatunki pod ochroną,flaga państwa i małe zadanie dotyczące roślinności danego regionu.
Bardzo spodobał nam się format książki i jej estetyka. Mnóstwo wiedzy przedstawione jest w niezwykle ciekawej formie,atrakcyjnej dla dzieci i rodziców. Każda strona wypełniona jest informacjami po brzegi,a do zwiedzenia mamy prawie 30 krajów- nie zabrakło również Polski 😉

Ten atlas jest pretekstem do poznania nowych gatunków zwierząt,nazw krajów i ich położenia,roślinności,mórz i oceanów i charakterystycznych cech dla danego obszaru.

Nie jest to książka na raz,na pewno będzie wiernym towarzyszem w długie jesienne wieczory,zajmie mnóstwo czasu i przeniesie nas w różne zakątki świata.

Wiek: 5+,ale czterolatek też się bardzo interesuje!😁

Dzisiaj chciałam pokazać Wam kolejny atlas z naszej biblitoteczki!
Tym razem to "Atlas zwierząt" od wydawnictwa Jedność 🩷
Wiedziałam,że musimy go mieć od razu po zobaczeniu kilku stron ze środka.

Książki edukacyjne z interaktywnymi elementami to stały element naszej biblioteki. Ostatnio, dzięki Wydawnictwu Jedność, nasze zbiory powiększyły się o fantastyczny atlas, który zabiera czytelnika w podróż dookoła świata.

Na pierwszej stronie naszym oczom ukazuje się mapa, która zaprowadzi nas w wybrane miejsce na świecie. Wędrówkę możemy zacząć od Ameryki Północnej, gdzie przemierzając Kanadę, będziemy szukać śladów pumy, piżmowołu i czarnego niedźwiedzia. Uważajmy, by w Meksyku nie wpaść w kaktusy w pogoni za pekariowcem obrożnym. Gdy dotrzemy do Europy, naszym oczom ukażą się zimne fiordy Norwegii, może poznamy tam maskonura zwyczajnego? Podążając śladem lisa rudego, dotrzemy do Wielkiej Brytanii, a następnie będzie czekać nas wędrówka przez Włochy, Francję i Hiszpanię. W każdym kraju odkryjemy niezwykłe zwierzęta, ich przyzwyczajenia i miejsca zamieszkania. Nie mniej ciekawostek znajdziecie w Azji, Afryce i Australii.

"Zwierzęta świata" umożliwiają przemierzenie Ziemi wzdłuż i wszerz, zgłębianie tajników życia najrozmaitszych zwierząt i poznania mnóstwa szczegółów. Umieszczona legenda pomoże w interpretacji mapy - znalezieniu gatunków zagrożonych wyginięciem, szukaniu tropów i innych danych geograficznych.

Atlas ma przepiękną grafikę i wizualnie prezentuje się fantastycznie! Jest kolorowy, przejrzysty, a jego różnorodność zachęca do ciągłego czytania i poszukiwania ciekawostek.

Jeden z lepszych dostępnych na rynku.

Poznajcie najpiękniejszy atlas o zwierzętach 😍.

Kiedy tylko moja Instagramowa przyjaciółka @ksiazeczki_adasia pokazała mi tę książkę wiedziałam już, że muszę ją mieć. Dorota nie przesadzała- to pozycja warta uwagi, która zachwyca zarówno swoją grafiką, formą, wartościowym tekstem jak i jakością wykonania.

Samo @wydawnictwojednosc uważam za wybitne wśród wydawnictw dla dzieci i jestem pełna uznania, że każda kolejna pozycja nie rozczarowuje, a wręcz zachwyca.

W trakcie lektury odwiedzimy:

🛩️Amerykę Północną i Środkową
🛩️Amerykę Południową
🛩️Europę
🛩️Afrykę
🛩️Azję
🛩️Australię i Oceanię
🛩️ Antarktydę i Arktykę

Każdy z kontynentów został podzielony na kraje, a niektórym z nich przyjrzymy się z bliska dowiadując się jakie zwierzęta go zamieszkują.

Ogromnie ucieszył mnie fakt, że wśród europejskich krajów odnalazłam także Polskę ❤️.

Książka jest pełna ciekawostek- oprócz zwierząt i roślin poznamy flagi i stolice wymienionych państw. Poznamy tropy niektórych gatunków, dowiemy się także, które z nich są zagrożone wyginięciem.

Ostatnie karty odkryją przed nami informacje o wędrówkach zwierząt i gatunkach inwazyjnych. Prześledzimy jeszcze raz wiele gatunków z podziałem na zwierzęta małe, duże, szybkie, wolne, agresywne i łagodne. Ciekawostką jest również mapa świata, na której możemy samodzielnie odgadnąć jakie zwierze zostawiło pokazany trop.

Dla mnie to prawdziwa rewelacja ❤️.

Poznajcie najpiękniejszy atlas o zwierzętach 😍.

Samo @wydawnictwojednosc uważam za wybitne wśród wydawnictw dla...

• Dla przedszkolaka
  • Remikowe Love

Dodaj cytat z książki Atlas zwierząt