GTO: Great Teacher Onizuka #1

Okładka książki GTO: Great Teacher Onizuka #1 Tōru Fujisawa
Okładka książki GTO: Great Teacher Onizuka #1
Tōru Fujisawa Wydawnictwo: Waneko Cykl: GTO: Great Teacher Onizuka (tom 1) komiksy
komiksy
GTO: Great Teacher Onizuka (tom 1)
ジー ティー オー 1
Waneko
2021-07-21
2012-09-01
9788382420500
manga komedia shounen dramat ecchi okruchy życia

Wyzwanie październikowe LC - manga polecona mi przez Madzię.

Za mało jestem oczytana w mangach ( to moja druga ),by stwierdzić, czy GTO jest mangową perełką, czy też nie, ale dla mnie jest, bo przede wszystkim jej czytanie sprawiło mi bardzo dużo frajdy.
Zabawna, z pouczającą treścią, przystojnym szefem gangsterów (o, przepraszam, nie gangsterem, ale z sensei),może trochę za dużo tu dziewczęcych majteczek i pragnienia, by je oglądać, może i trochę naiwnie, ale kibicuję Onizuce, by został najlepszym nauczycielem w galaktyce i już szukam kolejnych tomów.

Wyzwanie październikowe LC - manga polecona mi przez Madzię.

Great Teacher Onizuka to manga autorstwa Toru Fujisawy. W Polsce mangę wydaje Waneko. Seria liczy 25 tomów i opowiada o 22.letnim Eikichim, który stara się znaleźć stabilną pracę... i oczywiście dziewczynę.

Eikichi stara się znaleźć sobie stabilną pracę, jednak niestety kompletnie mu to nie wychodzi. Ma oldschoolowy fryz, dziwaczną minę i nie zastanawia się zbyt długo nad tym, co ma powiedzieć. Do tego ma wygórowane wymagania od pracodawców.
W efekcie ze wszystkich rozmów o pracę odchodzi z kwitkiem.

Pewnego dnia, w trakcie odjechanej akcji, wpada na pomysł, że zostanie nauczycielem. Od tego czasu na swój pokręcony sposób stara się zrealizować ten plan. Ostatecznie mu się udaje i odtąd przychodzi mu się mierzyć z trudną młodzieżą szkolną.

Manga ma świetny klimat, kreska i humor są bardzo dobre. Polecam!

więcej Pokaż mimo tovideo - opinia

Zacząłem od anime na starym programie Hyper. Manga jest jeszcze ciekawsze. Podejmuje trudny temat szkolnictwa aktualny tak samo dla nas jak i japończyków. Daje do myślenia czy faktycznie dobry nauczyciel jest tylko wykształcony czy potrzeba coś jeszcze ? Genialne, zawsze będę wracał do Onizuki chociaż to tylko postać z kart mangi.

Uwielbiam GTO i ten przaśny, świński humorek w wykonaniu Onizuki ^^

Eikichi Onizuka to 22 letni absolwent podrzędnej uczelni, który ze względu na kryminalną przeszłość nie ma szans na zdobycie dobrze płatnej pracy. Zbieg wydarzeń powoduje, że Onizuka decyduje się podjąć praktyki w zawodzie nauczyciela. Czy bohater poskromi swój ognisty temperament w zetknięciu ze zbuntowanymi uczniami i stanie się "najlepszym nauczycielem pod słońcem"?...

Ech, Onizuka.. 20 lat temu oglądałam anime, a teraz chwyciłam za mangę, bo znalazłam ją przypadkiem w bibliotece na dziale dziecięcym obok Yotsuby (?!). Jakaś 12 letnia dziewczynka odkładała dalsze tomy, zostawiając mnie w lekkim szoku, a ja zanim jeszcze przeczytałam wiedziałam, że ta manga powinna stać gdzieś wyżej poza zasięgiem małolatów. Jako dorosła kobieta z sentymentu musiałam sprawdzić, czy Onizuka jest taki jakiego go zapamiętałam. No i jest xD Majtki świecą już od pierwszych stron. Sceny przemocy fizycznej też są, ale przedstawione w dość przerysowany sposób. Bluzgów o dziwo nie dopatrzyłam się w tym tomie. Tematyka chęci zostania nauczycielem, żeby z założenia podrywać laski też wątpliwa, ale ci co znają historię wiedzą, że sensei z Onizuki był jedyny w swoim rodzaju.

Great Teacher Onizuka to jedna z moich ulubionych mang, anime które darzę olbrzymią sympatią i japońskie seriale telewizyjne, które ciągle oglądam. Dlatego też już na wstępie nie tylko przyznam się do bycia fanem tej produkcji. Od razu polecę ją każdemu. Nie ma drugiej tak zabawnej i pełnej serca serii. To jeden z tych tytułów, które moim zdaniem po prostu trzeba przeczytać.

Great Teacher Onizuka to świetna, zabawna i często poruszająca manga, którą polecam każdemu. Ciekawe postacie, dobra, często zaskakująca i zakręcona fabuła plus fajne poczucie humoru czynią z tego komiksu perełkę, którą po prostu warto mieć w swojej kolekcji. Brakuje mi słów by dobrze oddać jak bardzo polecam ten tytuł każdemu, bez wyjątków.

Przyznaję się, że jako fan anime nie sięgnąłem jeszcze do tego tytułu. Dlatego postanowiłem zacząć od mangi. Edycja odświeżona. Również jest to moja pierwsza manga, którą przeczytałem. Kreska, fabuła, postaci to wszystko zostało dobrane w idealny sposób. Można się zaśmiać, wzruszyć, a także po prostu czerpać radość z lektury.

Marzenia mogą być różne. Jedna osoba może chcieć zostać strażakiem, następna lekarzem, a jeszcze inna astronautą. Nie każdy ma jednak wielkie ambicje. Wyobraźcie sobie, że jesteście dwudziestolatkiem, który ma ogromne wymagania, ale słabe wykształcenie i jeszcze słabsze umiejętności. Co chwila odrzucają was kolejni pracodawcy co zmusza was do przemyślenia swoich celów. Traf chce, że przypadkiem napotkana dziewczyna oraz jej historia uzmysławia wam czego tak naprawdę chcecie od życia. Są to oczywiście gorące panienki, a jak najlepiej znaleźć się w sytuacji, gdy to marzenie jest na wyciągnięcie ręki? Zostać nauczycielem!

„Great Teacher Onizuka” to kultowa manga wydawana w Japonii w latach 1997-2002, na którą składa się 25 tomów. W Polsce tytuł ten ukazywał się w latach 2004-2010, a teraz wydawnictwa Waneko zdecydowało się na zupełnie nowe wydanie tej przezabawnej komedii. W związku z tym mam okazję lepiej przybliżyć wam początek historii byłego delikwenta, aspirującego nauczyciela Eikichiego Onizuki.

Już na samym wstępie dostrzegamy, że autor mangi Toru Fujisawa bardzo dużą uwagę przywiązuje do detali. Nie tylko sami bohaterowie zostali bardzo szczegółowo narysowani, ale przede wszystkim cała otaczająca ich rzeczywistość, od najmniejszego budynku, przez ulicę, przyrodę, stroje poszczególnych osób, aż po środki lokomocji czy chociażby wnętrze mieszkania głównego bohatera. Dzięki takiej uwadze skupionej na najmniejszych drobiazgach łatwo jest nam poczuć się jak w Japonii, a nawet poczuć się jakbyśmy sami byli w butach Onizuki i robili wszystko by stracić dziewictwo i poderwać jakieś dziewczyny.

W związku z opisanymi w pierwszym tomie próbami podrywu, manga obfituje w sprośny humor, nie przekraczając jednak granic dobrego smaku. Mamy sporo spojrzeń pod spódniczki dziewczyn czy na ich piersi, co zapewne w czasach płynącej zza Oceanu poprawności politycznej w dzisiejszych czasach może być przez wiele osób nie do przełknięcia. Myślę jednak, że każdy mężczyzna, w szczególności zaś dojrzewający nastolatkowie docenią komedię, dzięki której mogą na jakiś czas oderwać się od swojego narastającego popędu i biologicznych potrzeb.

Co zaś tyczy się samej fabuły, to nasz główny bohater Onizuka jest twardzielem jakich mało. Nie boi się żadnych wyzwań, ale jest zdecydowanie oderwany od rzeczywistości. Często wydaje mu się, że istotne życiowe wydarzenia takie jak zdobycie pracy, czy umówienie się na randkę przyjdą mu z łatwością bez żadnego wysiłku. Jakże przezabawne są jego reakcje gdy dochodzi do niego, że nie będzie tak łatwo jak mu się wydawało.

W pierwszym tomie mangi mamy inspirującą Onizukę historię uczennicy zakochanej w nauczycielu, ale także wykorzystywania przez nastolatki ich wdzięków i naturalnych walorów kobiecego ciała by szantażować dorosłych. Żeby nie było, są tu też fragmenty bardzo poważne jak los uczennicy, która po prostu potrzebuje bliskości drugiej osoby, docenienia przez olewających ją, skłóconych rodziców. Okazuje się, że Eikichi ma w sobie spore pokłady empatii i zrozumienia, i pomimo delikwenckich korzeni potrafi wykazać się inteligencją i ciepłem jakiego byśmy się po nim nie spodziewali.

Fantastyczne są te wszystkie momenty, w których bohaterowie okazują swoje uczucia. W przypadku Onizuki często są one pokazane w sposób wyolbrzymione co wywołuje przezabawny efekt. Jego stres, smutek, śmiech, radość, podniecenie zostały uchwycone przez autora w genialny sposób, sprawiając, że co rusz nie przestajemy się śmiać, jednocześnie kibicując głównemu bohaterowi. Jego determinacja jest zaraźliwa, a w połączeniu z jego nieustępliwym charakterem musi doprowadzić go do spełnienia marzenia o zostaniu nauczycielem. Najpierw czeka go jednak staż, a część jego pięknej wizji zostaje szybko rozwiana, gdy ma uczyć klasę pełną delikwentów.

Tak oryginalnej i przezabawnej historii jeszcze nigdy nie czytałem! „Great Teacher Onizuka” to pozycja, po przeczytaniu której świat nabiera nowych barw, a czytelnikowi wydaje się jakby spełnienie każdego marzenia mogło być możliwe. Skoro taki Onizuka z trudem, nieznużenie zmierza do realizacji swojego szalonego planu, to równie dobrze my możemy ziścić nasze życiowe cele. Uśmiejecie się do rozpuku, zachwycicie się specyficzną kreską autora i jego przywiązaniem do szczegółów, a obraz podnieconego bohatera na długo zapadnie wam w pamięć. Na tyle długo, że starczy wam aż do premiery następnego tomu mangi,

2081

Super, że Waneko zreedytowało tą mangę. Historia nie każdemu może przypaść do gustu ze względu na zdecydowanie starszy klimat mangi. No ale niektóre żarty nadal bawią, a pomysł na głównego bohatera niebanalny. Onizuka nie ma szczęścia do dziewczyn, za to jest szanowanym gangsterem ;D Postanawia to zmienić stając się wspaniałym nauczycielem i poderwać sobie młodą żonkę. To jednak nie będzie takie proste jak zakładał..... i jak umiejętności gangsterskie przydadzą się w nauczaniu? Tego dowiemy się kontynuując tą serię.

Dostałem jako nagrode od mojego nauczyciela za ocene celujacą z Japońskiego. Komiczna i smieszna manga, polecam każdemu nauczycielowi XD

• Manga
  • Mangi