Hellsing t.1

Wydawnictwo: J.P. Fantastica
Hellsing
komiksy
Integra

Manga dla każdego wielbiciela wampirów. Mamy tu do czynienia z brytyjską organizacją Hellsing, na której czele stoi Integral Fairbrook Wingates Hellsing. Szefowa wraz z wampirami Alucardem i Victorią zajmuje się utylizacją wampirów zagrażających Państwu Brytyjskiemu. Klin klinem. W historię jest również wplątana sprawa Watykanu i jego tajnej broni - tajnego wydziału Iscariote oraz III rzeszy i...

W historię jest również wplątana sprawa Watykanu i jego tajnej broni - tajnego wydziału Iscariote oraz III rzeszy i neonazistów.

źródło okładki: http://jpf.com.pl/

wielkibob | 2019-08-26
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Manga
Przeczytana: 26 sierpnia 2019

Historię zawartą w mandze znałem już od przynajmniej 2 lat. Obejrzałem dwie wersje anime, które podobały mi się bardzo, jednak tutaj moim zdaniem (przynajmniej na początku) mocno kulała kreska i projekty postaci wydawały się dosyć dziwne. I to nie tak, że mi się nie podobały, bo były zrobione we własnym i niepowtarzalnym stylu, co szanuję, jednak nie trafiły do mnie tak bardzo jak bym chciał.

Allegra Chamberlain | 2019-07-08
Przeczytana: październik 2018

Hah, moja pierwsza w życiu manga, przeczytana tuż po pierwszym w życiu anime, poniekąd również "Hellsingu". Pozwólcie, że od razu wypowiem się o całej serii.

Jako dość niepoprawna fanka wampirów, tajemnych organizacji i silnych kobiet, musiałam siłą rzeczy pokochać całą serię. Do tej pory, gdy tylko spojrzę na stojące na półce dziesięć wysłużonych tomów, ogarnia mnie cudowne uczucie, a serce bije tak szybko, że w ciągu kilku sekund w moim krwioobiegu znajduje się tyle krwi, ile przelano w czasie trwania całej mangi. A było tego sporo.

Z resztą musimy przyznać: Kohta Hirano odwalił po prostu rewelacyjną robotę. Czy jest obecny klimat? Owszem! Stary jak świat wampir o epickiej mocy, mogący pozbyć się całego miasta w kwadrans? Oczywiście! Niesamowita blondynka o sile przeciętnego czołgu i ze zgubnym, acz niezwykle klimatycznym nałogiem? Cóż, sir Integra Fairbrook Wingates Hellsing melduje się na posterunku, z cygarem w dłoni. Mamy nawet nutkę słodkość, w postaci Victorii Seras,...

aisom | 2019-02-16

fajna fabuła i postacie

Rebel | 2019-01-28
Przeczytana: 17 października 2018

O wszystkich 10 tomach Hellsinga można napisać to sam, gdyż to jedna długa historia. Manga dobra dla osób, które chcą się odstresować zanurzając w mroczną historię ale bez sięgania po typową powieść. Historia o wampirach, zombi, tajnej grupie kościelnej i spiskowej teorii na temat mrocznych czasów XX wieku z domieszką filozofii Schrödingera. Zestaw ociekający krwią, śmiercią i zwrotami akcji. Coś na potrzebę szybkiego zaspokojenia czytania i oglądania zarazem.

Zosia Nowicka | 2019-01-19
Przeczytana: 18 stycznia 2019

Manga dla fanów wampirów.
Świetnie poprowadzona akcja, niebanalni bohaterowie, dużo zwrotów akcji, bunt, walka o przyszłość, piekna kreska i przede wszystkim ciekawa historia.
Zdecydowanie warto przeczytać te pozycję.

Książkowe_wino | 2019-01-12
Przeczytana: 02 stycznia 2019

Zaczęłam od anime, polecone mi przez starszego brata, a także znalezione przeze mnie. Postanowiłam zacząć je, gdy zakochałam się w jednym AMV dotyczączym Hellsinga.
Nadszedł czas na mangę. Nie zawodzę się, uwiebiam tego autora za jego dopiski. Myślę, że to kwestia sporna i osobista, czy komuś przypadnie Hellsing, jednak dla fanów krwi, nieproporcjonalnych ciał i dużej dawki brutalności to idealny tytuł. :)

Bookshock | 2018-03-06
Na półkach: Przeczytane, MANGA

Świetna manga o krwiożerczym wcieleniu Draculi - wampirze Alucardzie. W mandze dominuje jeden główny wątek, w który wciągnięta jest masa świetnych, czyli potwornych, przerażających i szalonych postaci. Autor zgromadził w swojej serii całą kupę rozmaitych degeneratów takich jak wampiry, naziści, zabójczy kamerdyner, morderczy i obłąkani książa, zombiaki, Ku Klux Klan, najemnicy, i wyglądająca przy nich wszystkich jak przedszkolak urocza policjantka. W mandze znajdziemy mnóstwo przemocy, krwi, odciętych głów, broni palnej, zwłok, walki oraz wszelkich czynności mających na celu dosłowne zmiażdżenie przeciwnika lub posiekanie go na kawałki. Jeżeli ktoś szuka solidnej, krwawej jatki to z czystym sumieniem mogę polecić Hellsinga.

Dzelax | 2017-11-10
Przeczytana: 2017 rok

Fizualnie manga prezentuje się świetnie, dlatego powinno się ją przeczytać dwa razy, raz by wciągnąć się w fabułę, a drugi by zachwycić się grafiką.
Alucard jest ciekawą i rozbudowaną postacią z charakterem, to samo Integra i inne postaci pojawiające się.
Fabułą jest konkretna, realia i organizacje ciekawe. Co tu więcej mówić, trzeba przeczytać.

AisogHIStory | 2017-07-01
Przeczytana: 01 lipca 2017

Jest, wreszcie mam tą mangę na swojej półce.
Wspaniała kreska, wciągająca historia i ciekawi bohaterzy.
Wreszcie coś o wampirach, które naprawdę są krwawe i żądne krwi.
Wartka akcja i zero słodkich na siłę momentów.
Polecam jeśli ktoś chce poszukać czegoś naprawdę dobrego albo zaczyna z mangą i niekoniecznie ma ochotę na uroczą i przyjemną historię.

Vayar | 2016-09-27
Przeczytana: 27 września 2016

Długo się zastanawiałam na Hellsingiem. Czytałam już Driftersów tego autora, ale Hellsing jest dziełem znacznie starszym, co widać też po kresce. Ostatecznie zdecydowałam się spróbować i nie żałuję.
Kreska jest osobliwa, ale ma swój urok. Nie gryzie się z mrocznym i krwawym klimatem. Przy okazji dobra odmiana od ślicznych chłopców, chociaż Alucard w wspomnieniach Integry miał coś w sobie. ^^
Przypadło mi do gustu, zobaczymy co dalej.