Węgielek, sekretny kotek.

Okładka książki Węgielek, sekretny kotek. Holly Webb
Okładka książki Węgielek, sekretny kotek.
Holly Webb Wydawnictwo: Zielona Sowa Seria: Zaopiekuj się mną! literatura dziecięca
literatura dziecięca
Zaopiekuj się mną!
Zielona Sowa
2021-07-18
2021-07-18
Krzysztof Obłucki
zwierzęta

Jest to historia, w której znajdziemy odrobinę świątecznej magii, ale nie będzie to temat przewodni snutej przez pisarkę opowieści. Jej akcja skupia się wokół małego czarnego kociaka oraz dziewczynki o imieniu Eliza i jej rodziny. Dziewczynka tuż przed Bożym Narodzeniem wraz z tatą i starszą siostrą przeprowadza się do nowego domu. Już pierwszego dnia do jej uszu docierają dziwne odgłosy ze strychu. Kolejnego dnia Eliza znajduje pod swoim łóżkiem maleńkiego kotka. Zwierzak jest głodny i wystraszony. Jak to się stało, że znalazł się w ich nowym domu zupełnie sam? Eliza pokochała kotka od pierwszej chwili, ale bardzo obawiała się, że z tatą nie będzie już tak łatwo. Czy zgodzi się on na przygarnięcie zwierzaka? Te święta dla Elizy i jej rodziny będą zupełnie inne od poprzednich i to nie tylko dlatego, że spędzą je w nowym domu. Boże Narodzenie to czas niezwykły i magiczny zarazem. Ta magia pojawi się w tym świątecznym czasie również w sercach bohaterów książki o czym przekonacie się sięgając po tę piękną opowieść...

Historia Węgielka jest prosta, ciepła i urocza zarazem. Najmłodsi czytelnicy rozpoczynający dopiero przygodę z samodzielnym czytaniem przeczytają ją z uwagą i nieskrywaną przyjemnością. Przygoda Elizy pokazuje, że kociak potrafi sprawić całej rodzinie mnóstwo radości. Co prawda opieka nad nim wymaga odpowiedzialności i poświęcenia, ale jakże wiele w zamian może dać taki obdarzony miłością zwierzak nawet nie sposób wyrazić słowami. Autorka zwróciła też uwagę dzieci na to, że koty bardzo ostrożnie obdarzają zaufaniem swoich opiekunów.

Lekturę czyta się naprawdę lekko, tekst jest przystępny i zrozumiały dla młodego czytelnika. Nam bardzo się spodobała, a losy Elizy i Węgielka wciągnęły bez reszty dostarczając wrażeń na kilka wieczorów. Czytając dość często natrafialiśmy na czarno-białe ilustracje, które były miłym akcentem i które dodatkowo uprzyjemniły czas spędzony przy lekturze. Szczerze polecam tę książkę wszystkim małym miłośnikom kotów, dzieciom lubiącym historie o zwierzętach a szczególnie tym które marzą o posiadaniu własnego kociaka. Lektura dostarcza bowiem sporo informacji odnośnie opieki nad nim.

Jedna z najlepszych książek Holly Webb ! Czytałam ją po angielsku i myślę ,że jak przeczytam ją po polsku , to nie będzie zbyt inna . Naprawdę super historia o ukrywaniu kotka . Polecam każdemu kto lubi Holly Webb ,jej książki ,koty i psy. świetna książka .

• Do kupienia
  • Emmy books
  • 100 +
  • Te takie baśki

Dodaj cytat z książki Węgielek, sekretny kotek.