Kobieta kompletna.Przestań szukać szczęścia

Okładka książki Kobieta kompletna.Przestań szukać szczęścia Sylwia Kocoń
Okładka książki Kobieta kompletna.Przestań szukać szczęścia
Sylwia Kocoń Wydawnictwo: Helion nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Helion
2021-01-01
2021-01-01
Szczęście Psychologia Kobieta

Co to znaczy być spełnioną, kompletną kobietą? Wiele z nas (ja również, przez lata) myśli, że do tego stanu się dociera i że prowadzi tam długa droga poprzez osiąganie, działanie, realizowanie się i spełnianie swoich celów. Prawda jednak jest inna - kompletne i szczęśliwe możemy poczuć się już dzisiaj - serio! Ta książka podpowiada jak to zrobić :),ta koncepcja zmieniła moje życie, więc polecam.

Kompletność jest czymś, o czym możemy zapomnieć. Nie można jej zdobyć ani stracić - każda z nas ma ją ukrytą w sobie.
Kim jest kobieta kompletna?
Sylwia Kocoń, terapeutka i trenerka motywacyjna, napisała ten poradnik, by pomóc kobietom się odkryć, zmienić nastawienie.
Znaleźć, wydobyć i uruchomić drzemiące moce.
Brzmi to dość magicznie, ale z magią nie ma nic wspólnego.
Chodzi tu o nasz umysł i sposób myślenia.
Poradnik oparty na doświadczeniach pracy terapeuty
Sylwia Kocoń przeprowadza czytelniczkę przez proces poznania siebie i zrozumienia, co daje nam szczęście i co nam przeszkadza, w byciu kobietą kompletną.
Miłość, świat zewnętrzny i strategie obronne psychiki
To tylko niektóre z poruszanych zagadnień. Autorka przerabia z czytelniczką wszystkie składniki postrzeganego przez nas szczęścia,
jak i tej prawdziwej kompletności.

Moją uwagę zwrócił zawarty w książce cytat:

"Szczęście może pochodzić wyłącznie z Twojego wnętrza i jest wynikiem Twojej miłości. Kiedy uświadamiasz sobie, że nikt inny nie może sprawić, że będziesz szczęśliwy, i że szczęście jest owocem Twojej miłości, staniesz się mistrzem w największej sztuce - sztuce miłości" (Don Miguel Ruiz)
...i to jest fundament w dążeniu do kompletności.
"Kobieta kompletna. Przestań szukać spełnienia. Bądź szczęśliwa" Sylwii Kocoń to pozycja dla każdej kobiety.

Kim jest kobieta kompletna?
Znaleźć, wydobyć i uruchomić drzemiące moce.
Brzmi to dość magicznie, ale z magią nie ma nic...

W książce „Kobieta kompletna” są poruszane tematy, które każda kobieta powinna przepracować m.in. samoakceptacja, poczucie własnej wartości, poczucie, że zasługujemy na szczęście. Autorka Sylwia Kocoń pisze o tym jak stać się kompletną kobietą, to znaczy taką, która przyjmuje życie takim jakim jest, ale jednocześnie nie oznacza to bierności, wręcz przeciwnie. Dopiero po zaakceptowaniu, możemy stworzyć w sobie przestrzeń na to, by pojawiło się coś nowego, wyjść poza standardowe zachowania i myśli. . Kompletność to również miłość dzięki której możemy stworzyć lepsze, nowe życie. Po tej wyjątkowej lekturze uświadomiłam sobie, że jestem wyjątkowa i nie chce odkładać ciągle planów na przyszłość, chce zacząć żyć, być uważną i obecną. Rozdział, który w szczególności do mnie trafił to konsekwencje związane z życiem, które jest sterowane poprzez hormon stresu, jesteśmy wtedy ślepi na prawdę, obfitość i kompletność. Serdecznie polecam każdemu.

"Kobieta kompletna. Przestań szukać szczęścia, bądź szczęśliwa" to poradnik Pani Sylwii Kocoń, który powinna przeczytać każda kobieta. To książka dla każdej kobiety, która pragnie poznać siebie i dąży do tego. Autorka próbuje wyjaśnić, że tak naprawdę każda z nas jest KOMPLETNA. Pani Sylwia próbuje także pokazać kobietom jak mają siebie zaakceptować, jak być pewną siebie.
Wyjaśnia, że także każda z nas ma prawo do bycia szczęśliwą, nie ważne w jakiej sytuacji życiowej jesteśmy. Pani Kocoń pokazuje nam, że każda z nas jest wyjątkowa. Przedstawia w tej książce sześć przeszkód, które czyhają na to aby nam przeszkodzić być kobietą kompletną i jak sobie z nimi poradzić.
Serdecznie polecam ten poradnik każdej kobiecie w każdym wieku 😊

Poradnik wyzwalający pozytywne emocje.

Poradnik wyzwalający pozytywne emocje.

Inspirująca, merytoryczna, otulająca - taka jest książka Sylwii Kocoń „Kobieta kompletna”. Gdy zobaczyłam tę książkę, pomyślałam sobie „powinnam ją mieć, Sylwia jest super”. Poznałam ją w podcast’cie Karoliny Sobańskiej i od tej pory zaglądam do Sylwii na FB oraz Instagrama.

Bardzo lubię tematy odkrywania siebie, życia w zgodzie ze sobą i łagodności do siebie, psychologii, dlatego właśnie sięgnęłam po tę książkę. Jeśli ktoś jest zaawansowany w tych tematach, dużo o tym czytał albo robił kursy, to nie warto czekać na mnóstwo nowej wiedzy. Natomiast, uważam, że i tak warto sięgnąć po tę książkę jak się „już wszystko wie”.

Styl pisania Sylwii bardzo do mnie trafia, książka pozwoliła mi zrozumieć niektóre rzeczy, które już znałam, ale, jak się okazało, ich nie rozumiałam w pełni, a więc nie mogłam wdrożyć. Ach, ta przepaść pomiędzy „wszystko wiem” a „działam”.

Czego się dowiemy z książki? W książce Sylwia wyjaśnia, co ma na myśli, gdy pisze o kompletności. Mówi o tym, jak być bliżej siebie i jak skutecznie działać, wprowadzać zmiany. Podaje też 6 przeszkód na drodze do bycia kobietą kompletną oraz pisze o tym, jak sobie z nimi poradzić. Nie zabrakło osobistych przeżyć autorki, które są piękną ilustracją do tego, o czym pisze. Dzięki osobistym historiom informacje są bardziej zrozumiałe.

Podsumowując, polecam tę książkę osobom, które czują się zagubione, czują, że są daleko od siebie, myślą, że powinny siebie naprawiać i nie wiedzą co z tym począć, nie mają wiedzy. Polecam też osobom, które posiadają wiedzę o życiu w zgodzie ze sobą, odkrywaniu siebie itp., bo książka pozwala poukładać sobie w głowie te wszystkie informacje, zrozumieć rzeczy, które się wiedziało, ale tak naprawdę ich nie rozumiało. „Kobieta kompletna […]” jest skierowana do kobiet, ale myślę, że mężczyźni też mogą z niej skorzystać, jeśli trafi do nich styl pisania Sylwii. Na 100% będę wracać do tej książki i do miliona zakładek, które zrobiłam.

• 0 0💚CHCĘ PRZECZYTAĆ💚
  • Psychologia
  • Audio
  • Audiobooki
  • Sprzedane

Dodaj cytat z książki Kobieta kompletna.Przestań szukać szczęścia