Szkice miłości. Jak odnaleźć drogę do siebie i swojego szczęścia

Okładka książki Szkice miłości. Jak odnaleźć drogę do siebie i swojego szczęścia Sylwia Kocoń
Sylwia Kocoń Wydawnictwo: Sensus nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Sensus
2024-04-16
2024-04-16

Jest to zdecydowanie inna książka niż większość poradników czy książek rozwojowych, ponieważ jest to książka pisana przez kobietę i dla kobiet. Autorka skupia się tutaj na tym, aby przekazać swoje emocja, uczucia i rady w prosty i czytelny sposób tak, aby każda kobieta znalazła tutaj cząstkę siebie i tego co ją "gryzie". Na początku zdecydowanie trzeba się przyzwyczaić do stylu pisania autorki ponieważ znajdziemy tutaj rozdziały typowego poradnika z ćwiczeniami, ale także inne które są napisane niczym wiersz lub posiadają niedokończone zdanie, które każda z nas może dopasował pod siebie. Jednak kiedy już się przyzwyczaimy do stylu pisania autorki, to książka na otuli niczym koc w jesienny wieczór, znajdziemy w niej wile ciepła, pokazania kobiecej siły z jak najlepszej strony oraz pokazuje jak odnaleźć swoje najlepsze oblicze i pamiętać, że każda z nas jest w czymś najlepsza i idealna. Książkę naprawdę dobrze się czyta bo niczym rozmowę z najlepszą przyjaciółką, która dobrze nas zna i umie podnieść na duchu. Ogólnie jeśli lubicie książki które z których każdy może coś samodzielnie wyciągnąć to myślę, że ten pordnik przypadnie wam do gustu.

Oczekiwałam od tej książki wiele, gdyż zarówno opis, jak i wstęp obiecują podróż w głąb siebie oraz pewnego rodzaju receptę na obdarowanie się miłością i akceptacją. Podczas przerzucania kolejnych stron i zagłębiania się w tekst, czułam się jak na spotkaniu z bliską przyjaciółką, albo - o ironio - z samą sobą, ale w zupełnie innej wersji - tej bardziej wyrozumiałej, empatycznej i otwartej.

Pozycja ta pozwala nam zajrzeć do własnego wnętrza, daje pretekst do poukładania myśli i emocji, które zaniedbujemy w ferworze codziennych obowiązków. Niezwykle pomocne w tym zadaniu stają się: sposób narracji, przypominający luźną rozmowę oraz przestrzeń wydzielona pod zapisy naszych wniosków, uwag i refleksji. Nie jest to klasyczny poradnik motywacyjny i całe szczęście! To okazja do dzielenia się swym doświadczeniem, myślami i spostrzeżeniami z wędrówki do pełnego i świadomego życia.

I choć sama treść jest wystarczającym powodem, by sięgnąć po tę książkę, to nie mogę nie podkreślić tutaj tego, jak bardzo oczarowało mnie wydanie "Szkiców miłości". Pojawiające się w środku grafiki są piękne w swojej prostocie - jestem w nich zakochana!

Polecam Wam bardzo tę opowieść i mam nadzieję, że będzie dla Was niesamowicie owocną i satysfakcjonującą podróżą w głąb własnej duszy

"Szkice miłości" Sylwii Kocoń to książka skupiająca się na miłości do siebie i poszukiwaniu wewnętrznego szczęścia. Jest swoistym przewodnikiem na niełatwej ścieżce do samopoznania i samoakceptacji, prowadzi czytelniczki przez złożone etapy osobistego rozwoju – od rozplątywania wspomnień z dzieciństwa, poprzez budowanie zaufania, aż po eksplorację głębokich uczuć. Autorka, dzieląc się osobistymi przeżyciami, zaprasza do wspólnej podróży, na której możemy odkryć, jak podobne kroki mogą prowadzić każdą z nas ku pełniejszemu zrozumieniu siebie.

Styl książki jest bardzo poetycki i refleksyjny. Strony są pełne delikatnych słów, które płyną łagodnie, zostawiając w głowie echo długotrwałych przemyśleń. Autorka zachęca również do aktywnego uczestnictwa, proponując miejsca na zapisywanie własnych uczuć i refleksji.

Dlaczego ta książka nie jest dla mnie?
Muszę przyznać, że choć doceniam piękno słów Sylwii, ta forma zupełnie do mnie nie przemawiała. Osobiście wolę bardziej konkretną, bezpośrednią formę przekazu, która daje jasne wskazówki i rozwiązania. Tutaj, mimo głębokiej introspekcji, czułam się trochę zagubiona – wiele pięknych słów, ale mało praktycznych porad, które mogłabym zastosować w swoim życiu.

💭 Polecam, jeśli:
Szukasz książki, która zmusza do przemyśleń.
Interesują Cię tematy samorozwoju skierowane specjalnie do kobiet.
Chcesz na nowo odkryć siebie i swoje emocje.
Lubisz książki z nutą filozoficzną.

Jeśli lubisz poradniki, które zmuszają do głębokiego zastanowienia, a poetycki język jest tym, co Cię inspiruje, "Szkice miłości" mogą okazać się idealne. Dla tych z Was, którzy, podobnie jak ja, potrzebują czegoś bardziej praktycznego, ta książka może nie spełnić oczekiwań.

Jest to książka przepełniona delikatnością, wrażliwością. Słowa wydają się kruche, lekkie jak pióra. Dlatego może tak łatwo się je czyta. Płyną powoli, zostawiając w głowie pewnego rodzaju echo. Echo, które wpływa na nasze wnętrze. Przez to książka ta staje się naprawdę idealną okazją do refleksji nad naszą naturą, nad naszymi uczuciami.

Szczególnie pomocne do tego okazują się miejsca na przemyślenia. Autorka zachęca do zapisania własnych uczuć, zadaje pytania nakierowujące na to, nad czym powinnyśmy się zastanowić. To ciekawa forma pracy nad własną emocjonalnością, a jednocześnie pozytywnie wpływa na zaangażowanie. Łączymy swoje emocje z emocjami zawartymi już na kartkach tej książki. Dzięki temu, być może, łatwiej nam będzie połączyć rady tam zawarte z naszym życiem.

"Szkice miłości" to połączenie wrażliwej poezji autorki z głębokimi refleksjami. Wiersz ma docierać do czytelnika na poziomie emocjonalnym, na poziomie duszy. Bardziej rzeczowe rozdziały mają być z kolei rozjaśnieniem, poradą, słowem pocieszenia, wyrazem troski... jak u dobrej przyjaciółki na kawie.

Czytając tę książkę mamy właśnie takie uczucie - jakbyśmy szukali pomocy u bratniej duszy, która dokładnie wie, czego nam trzeba. Czasem zwraca uwagę na coś, o czym w ogóle byśmy nie pomyślały. Czasem mówi o oczywistościach, którym poświęcamy za mało uwagi. A czasem mówi po prostu uspokój się i poczuj, co Ci mówi serce.

Nie każdej kobiecie taka forma przypadnie do gusty. Ale uważam, że każda kobieta powinna zapoznać się choćby z pierwszymi stronami. Być może znajdzie w tej książce najlepszą przyjaciółkę.

,,Szkice miłości" to bardzo ciekawa próba pewnego rodzaju "terapii" dla kobiet, które gdzieś po drodze zgubiły same siebie.

Napisana przyjemnie, lekko i mądrze.
O rzeczach ważnych, trudnych i emocjonalnych.

Szczególnie pomocne do tego okazują...

Osobista, liryczna, kojąca.
Słowa od kobiety do kobiety.

„Szkice miłości. Jak odnaleźć drogę do siebie i swojego szczęścia” to książka autorstwa Sylwii Kocoń wydana nakładem Wydawnictwa Sensus.

Książka, którą warto czytać niespiesznie, w przyjaznym miejscu, z kubkiem najlepszej herbaty. Jej treść stanowią słowa autorki, która opowiada swoją drogę do siebie, do samoakceptacji, do pełnej zgody z samą sobą. Można ją czytać strona po stronie lub otwierając na losowym fragmencie, dać się ponieść słowom i własnym myślom.
Osobiste przemyślenia skłaniają do chwili namysłu nad swoim życiem, swoimi potrzebami, pragnieniami. Jeżeli szukasz książki, którą czyta się, jak tonik dobrej poezji to ta propozycja jest dla Ciebie 🩵

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Sensus.

Osobista, liryczna, kojąca.
Słowa od kobiety do kobiety.

Czy umiesz kochać siebie?
Jeśli tak, to już Ci gratuluję.

Czymże jest miłość, samoakceptacja, wiara w siebie?
To wszystko, co wielu nam brakuje.
Kochamy innych, jesteśmy dla innych tolerancyjni i wierzymy w innych. A co z nami?

Sylwia Kocoń w swojej książce ”Szkice miłości. Jak odnaleźć drogę do siebie i swojego szczęścia”, próbuje pomóc kobietom odnaleźć własną drogę do samych sobie i do naszego szczęścia, opisując krok po kroku o naszym wewnętrznym dziecku, o elementach zaufania, o naszym ego.
Myślę, że większość kobiet, zawsze patrzy na innych – na partnerów, rodziców, dzieci. Na to, aby dom był czysty, pranie zrobione i obiad ugotowany. A gdzie w tym wszystkim jest właśnie ta KOBIETA?
Na nią już z reguły nie ma czasu ani sił.

Jest to wartościowa pozycja i mam nadzieje, że pomoże wielu kobietom.
Książka napisana przez Kobietę, o Kobiecie i dla Kobiety.

Po książkę sięgnęłam, aby nauczyć się kochać samej siebie, ale póki, co to mi nie wyszło. Może zły okres? Może jeszcze nie mam na to tyle siły i odwagi? Nie wiem. Na pewno wrócę do tej książki, przeczytam ją może jeszcze raz, a może sto razy i w końcu się nauczę.
Muszę jednak przyznać, że książka była dla mnie takim małym plasterkiem, a nuż mnie kiedyś poskleja.

Dziękuję Wydawnictwu Sensus za egzemplarz do recenzji.
Współpraca z wydawnictwem nie ma wpływu na recenzje.

Czy umiesz kochać siebie?
Jeśli tak, to już Ci gratuluję.

Czymże jest miłość, samoakceptacja, wiara w siebie?
To wszystko, co wielu nam brakuje.

„…Zza szyby tworzyła i słała w życie cząstkę siebie,
nie mogąc jej towarzyszyć,
wątpiła…”

Szczęście, czyli ułamek sekundy – jedna chwila, która może się już nigdy nie powtórzyć. Optymista powie – fajna rzecz, realista zaś ze spokojem będzie do niego dążył. Przed Wami interesująca książka, która w ostatnim czasie zrobiła na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Musicie ją przeczytać, by zrozumieć i przepracować pewne rzeczy.

W książce pada ważne słowo, to samoakceptacja. Wiele osób zaś czuje dzisiaj pewien dyskomfort w sferze uczuć, bo coś właśnie nie pasuje i ewidentnie mierzi. Może czegoś brakuje? Tylko czego? Czytelnik przechodzi przez kolejne rozdziały i poznaje np. wewnętrzne dziecko, elementy zaufania, kobietę niedoścignioną, szkice, nasze ego, duszę i odwieczną ekspresję. To w Nas czasami odpala się taka intuicja i świadomość, która ujawnia się np. w trakcie szczerej rozmowy.

Miłość może być do siebie samego, do wszystkiego co Nas otacza, lub do drugiego człowieka. Mamy pochylić się nad swoją duszą, a później iść w świat. To droga ku kobiecości. Np. dom jest takim miejscem, gdzie powinniśmy się czuć kochani i bezpieczni. Każda kobieta robi wiele, by być kochaną i szczęśliwą. Czasem się to nie udaje, a to powoduje złości. Dobrze jest być kobietą pełną wiary w życie, nie robić niczego na pokaz i nie umartwiać się za życia. Nikt wszak nie jest w pełni zły ani dobry. Sposób mówienia o miłości ma być prosty i zrozumiały. Kobieta ma wiele ról – to matka, żona, córka, siostra, królowa, czasami kochanka i niekiedy posłanka Boga. Cierpliwa, szczera, wierna, ale i momentami taki sędzia, który dostrzega wiele mankamentów życia.

Autorką książki jest Sylwia Kocoń. Pisarka, terapeutka i trenerka motywacyjna. Kiedyś należała do świata elit bankowych. Obecnie pisze bloga i teksty, które inspirują, wspierają i pomagają żyć pełnią życia.

Dzisiaj dotkniemy i to dosłownie, książkowej perełki. Przed Wami najnowsza publikacja pt. „Szkice miłości. Jak odnaleźć drogę do siebie i swojego szczęścia”. Miłość jest inspirującym tematem zarówno dla czytelnika, jak i pisarza. To nie prosta uczuciowa droga. Bywa kręta i kamienista. Czasem leżą na niej naprawdę wielkie głazy. Niełatwo je ominąć, trudno się też na nie wspiąć. Mamy w pierwszej kolejności najpierw przytulić siebie, pochylić się, poznać swoje możliwości, rozwinąć niczym kwiat i stanąć odważnie w pełni swojej kobiecej natury.

W publikacji zostaje też poruszony temat kobiety, która „kocha za bardzo” – wtedy oddaje siebie bez reszty. Ona zaślepiona w niego nie kocha siebie. A czy on ją? Gdy będzie zaś sobą – docenisz to Ty sama – Droga Czytelniczko i on. Pisarka tak fajnie opisuje tematykę, że nawet w jednej chwili książka nie nudzi. I to jest świetne.

Mnie bardzo spodobały się takie słowa w książce:
„…Czasami jest tak, że tańczą w mym sercu przeciwności.
Czasami jest tak, że smutek tuli się do wypełniającej mnie radości.
Czasami jestem silna, innym razem skulona…”.

Z całą pewnością przytoczony tekst jest przydatny i godny uwagi. Życzę Wam spokojnego wieczoru i owocnej lektury. Warto czytać. 😉

Pozdrawiam i gorąco polecam

(nowość wydawnicza)

„…Zza szyby tworzyła i słała w życie cząstkę siebie,
nie mogąc jej towarzyszyć,
wątpiła…”

Wspaniały poradnik, który stawia na nogi kobiety. Tak bym o nim napisała. Mowa tu oczywiście o książce pt. „Szkice miłości. Jak odnaleźć drogę do siebie i swojego szczęścia” mojej imienniczki Sylwii Kocoń. Przeczytałam raz i pewnie będę do niego wracać częściej.

To opowieść napisana przez kobietę o kobiecie takiej jak każda z nas. Pełno w niej miłości, o której marzymy. Niekoniecznie jednak chodzi tutaj o miłość damsko-męską, ponieważ kochanie należy zacząć od siebie. O tym właśnie mówi autorka. Trzeba najpierw docenić siebie, pielęgnować własne poczucie wartości, zrozumienie swoich potrzeb a reszta przyjdzie sama. Aby jednak dokonała się w nas przemiana, musimy uznać naszą ważność, zdystansować się do rzeczy, które nas dotykają.

Dajmy sobie ciepło, współczucie. Zaopiekujmy się sobą. Sylwia Kocoń wie, co mówi i to słychać w każdym zapisanym słowie. Nie stańmy się ofiarami pragnień spełnianych na rzecz innych. Obdarujmy siebie, aby potem dawać dobro drugiej osobie. Zachowujmy przy tym maksymalne bezpieczeństwo i nauczmy się odmawiać w sytuacji, która wykracza poza nasz komfort psychiczny. Stwórzmy, my kobiety, swój azyl, bezpieczeństwo oraz bądźmy asertywne. Autorka chce, aby każda z nas stopniowo zwiększała oczekiwania wobec siebie i otoczenia. Nawołuje do poznania siebie, własnych pragnień, ograniczeń. Tylko tak dokona się rozkwit osobowości drzemiącej we wnętrzu. Otworzymy się na świat i odważnie staniemy mu naprzeciw. Kobieca natura bowiem nie została jeszcze w pełni odkryta.

„Szkice miłości” to nie tylko drogowskaz to instrukcja obsługi duszy pędzącej ku odkryciu kobiecości, ale nie w sensie fizycznym, lecz duchowym, mentalnym. Reszta rozwinie się sama. Taką właśnie drogę pokonała sama autorka, czym chce się z nami podzielić. Udziela wskazówek, ale nie wykona za nas całej pracy nad sobą. Resztę musimy zrobić same. Odszukanie własnego „ja” w obecnej rzeczywistości bywa trudne. Oczekiwania, stereotypy wciąż pokutują. Nie sprzyjają samopoznaniu. Kocoń chce jednak doprowadzić kobiety do stania się jednostką myślącą, odrębną, niezależną.

Trasa, jaką trzeba pokonać w celu dokonania się ewolucji, nie będzie łatwa. Często bywa pełna przeszkód. Czasem trzeba się zatrzymać. Pomyśleć, dokonać autorefleksji. Zadać sobie pytanie: „dlaczego?”. Jednak autorka przekonuje, że warto. Musimy postawić na siebie. Zaakceptować siebie i swoje ograniczenia, pokochać siebie z całym inwentarzem zalet i wad. Czeka nas potem ogromne zwycięstwo. Odkrycie pokładów energii gotowej do właściwego spożytkowania. Zyskamy korzyści w postaci ugruntowania swojego jestestwa w świecie pełnym chaosu i egoizmu.

To niezwykła, pozytywna książka, którą warto przeczytać nie tylko raz, ale i wiele razy, kawałek po kawałku, fragment po fragmencie. Spisana językiem korzyści, niezwykle motywującym do działania. Nakłania do sprawczości. Nikt przecież nie wykona za nas tej pracy. Wszystko w naszych rękach. Otoczmy się uważnością.

• Do kupienia

Dodaj cytat z książki Szkice miłości. Jak odnaleźć drogę do siebie i swojego szczęścia