Czy to jest sztuka? Wprowadzenie do teorii sztuki

Tłumaczenie: Robert Bertołd
Wydawnictwo: Rebis
But Is It Art
83-7301-344-X
sztuka, filozofia, estetyka
sztuka
Snoopy

Czerpiąc z koncepcji filozoficznych, teorii sztuki i rozlicznych spektakularnych przykładów artystycznej działalności, Cynthia Freeland objaśnia w swej książce, w jaki sposób nowatorstwo i kontrowersyjność zyskały tak wielką wartość w sztuce współczesnej. W książce znaleźć można zarówno odwołania do najbardziej awangardowych stron internetowych, jak i sprawozdania z najnowszych badań...

W książce znaleźć można zarówno odwołania do najbardziej awangardowych stron internetowych, jak i sprawozdania z najnowszych badań neurologicznych nad rolą mózgu w procesie odbioru dzieła artystycznego. Jasna i przystępna, ale też prowokująca książka zaznajamia czytelnika z aktualnymi poważnymi dyskusjami na temat percepcji sztuki.

vatha | 2015-10-12
Przeczytana: 12 października 2006