Od zawsze byłaś moja

Okładka książki Od zawsze byłaś moja Kamila Wiśniewska
Okładka książki Od zawsze byłaś moja
Kamila Wiśniewska Wydawnictwo: Editio Cykl: Mafijna miłość / Wiśniewska (tom 1) Seria: Editio Red literatura obyczajowa, romans
Mafijna miłość / Wiśniewska (tom 1)
Editio Red
Editio
2022-03-08
2022-03-08
romans mafijny mafia literatura polska New Adult

Praktycznie każdą książkę czytam na Legimi i ostatnio zastanawiam się nad rezygnacją z subskrypcji, bo książki które są obecnie wydawane zupełnie mi nie podchodzą. O tyle mi lepiej, że patrząc na oceny ostatnio wydawanych pozycji nie jestem w tym odczuciu osamotniona.

Doczytałam do 86% i trochę mi się nie chce dalej. Zastanawiałam się czy kolejne tomy będą o kimś innym czy o tej samej parce i na moje nieszczęście okazało się, że o tej samej. Znudziła mnie trochę ich historia. Na początku wydawała się kuriozalna, ale fajna, ale im dalej to szło tym Be stawała się coraz bardziej irytująca, a Sasza nie lepszy. Nie wiem, jakoś zaczęli mnie denerwować jako para i bohaterowie, dlatego postanowiłam nie kończyć, pomimo tego, że pewnie zostało mi mniej niż 30 min czytania, ale niestety fabuła kolejnych tomów kompletnie mnie nie zaciekawiła.

"Od zawsze byłaś moja" ~ K. Wiśniewska

[...] — Nie wyjdę za ciebie!!! Nie będę twoją żoną!!! — Nie krzyczałam, tylko wrzeszczałam na całe gardło.

— Wyjdziesz, i to za trzy miesiące. Jesteś moja i będziesz moją żoną — powiedział to stanowczo, podchodząc do mnie, ale ja się odsunęłam. Zaczęłam rzucać w niego czym popadnie.

— Nigdy, rozumiesz?! Nigdy! Będziesz bossem rosyjskiej mafii. Nie mam zamiaru uczestniczyć w tym gównie. Znajdź sobie inną, jest wiele panienek, które tylko czekają, aby wejść ci do łóżka, a już nie wspomnę o małżeństwie z tobą!

— Od zawsze byłaś moja. Czy ci się to podoba, czy nie, zostaniesz moją żoną — odparł spokojnie, aż za spokojnie

🎄Opis 🎄

Z miłości do niej mógłby zabić... i może będzie musiał
Aleksandr Siergiejew nie jest człowiekiem, z którym rozsądnie byłoby zadzierać. Jeszcze mniej rozsądnie byłoby podrywać dziewczynę, na której mu zależy. A już zupełnie nie warto robić tego w złych intencjach... Bo Siergiejewowie mogą być mafijnymi bossami, okrutnymi w gniewie i bezwzględnymi dla wrogów, ale kiedy kochają, dla ukochanej osoby zrobią wszystko. Tak jak ojciec Aleksandra dla swojej żony i syna, i tak jak Aleksandr dla Beatrice - dziewczyny, którą upatrzył sobie, kiedy oboje mieli po kilka lat. I z którą chce spędzić resztę życia.

Wygląda jednak na to, że ktoś chce ją skrzywdzić, ktoś na tyle szalony, że nie boi się zemsty Saszy i jego ludzi. Przed Aleksandrem niełatwe zadanie: trzeba odnaleźć winowajcę, a przy tym zapracować na miłość Beatrice - bo dziewczyna wcale nie sprawia wrażenia zachwyconej jego planami matrymonialnymi...

Pierwszy tom mafijnego romansu - ponad 400 tysięcy odsłon na Wattpadzie!

▫️▪️Recenzja ▪️▫️

Serie " Od zawsze byłaś moja" miałam na oku zaraz po premierze I tomu. Jednak jakoś nie po drodze mi było aby się za nią zabrać i tak bardzo żałuję 🙈 Ta książka na mojej wirtualnej półce przeleżała prawie półtora roku.
Choć przyznam, że główna bohaterka wielokrotnie psuła mi nerwy i wzburzala we mnie krew. Beatrice to szalona, energiczna i charakterna postać tego jej nie mogę odmówić.
Co do samego Aleksandra to imponował mi swoją zaciętością, determinacją i nieustepliwością. Był jak robot stworzony do zaprogramowanych rzeczy.
Urocze było to jak okazywał uczucia, mrożące były jego nerwy.
Cała historia była ciekawa, spontaniczna - jak bohaterowie, nieco drastyczna. Autorka na pewno nie oszczędzała swoich ofiar choć wszystko ukazane jest na pewno mniej intensywnie niż w kryminałach i thrillerach.

Zakończenie powoduje niedosyt, chęć poznania ciągu dalszego. Nieoczekiwany zwrot akcji spowodował ciarki na mojej skórze także końcówka była strzałem w dziesiątkę!

Myślę, że Kamila napisała naprawdę dobry romans mafijny, który mimo typowego schematu pokazuje trochę inne uczucie, inną relacje bohaterów. Jestem ciekawa kontynuacji i ogromnie się cieszę, że mogę ją przeczytać odrazu.

"Od zawsze byłaś moja" ~ K. Wiśniewska

— Nigdy, rozumiesz?! Nigdy! Będziesz bossem...

Kiedy dostałam możliwość zrecenzowania kolejnej powieści pani Kamili „Na zawsze będziesz m0ja” postanowiłam przeczytać pierwszą część z cyklu Od zawsze byłaś moja. Aby dogłębnie poznać losy głównych bohaterów musiałam poznać ich losy od samego początku. Nie spodziewałam się tylko, co mogę otrzymać w zamian.

Aleksandr Siergiejew od bardzo młodych lat był wychowywany tak, aby w dorosłym życiu przejąć rolę po swoim ojcu. Jako nastolatek u przyjaciela ojca spotkał piękną dziewczynkę i to właśnie w tamtym momencie zapragnął ją, aby uczynić ją swoją. Mijają lata a Beatrice staje się piękną kobietą i wielu mężczyzn chciałoby mieć ją u swojego boku. Pewnego dnia los niespodziewanie płata figle tym dwojgu i utwierdza w przekonaniu, że oni obydwoje są silni i niepokonani. Lecz wróg nie będzie czekał w nieskończoność i zaatakuje w najmniej spodziewanym momencie.

Czy wszyscy ujdą z tego cało?

Kto jest odpowiedzialny za atak na Aleksandr?

Czy uda się Saszy rozkochać w sobie Beatrice?

Przyznam się szczerze, że nie spodziewałam się aż takiej historii. Z jednej strony z początku wciągnęła mnie tak, że nie mogłam jej odłożyć. Publikacja jest pełna zwrotów akcji, nieprzewidywalnych zdarzeń i bohaterów, którzy nie jeden raz nas zaskoczą. Pani Kamila tą książką zafundowała nam jazdę bez trzymanki trzymając nas w ciągłej niepewności od samego początku aż po ostatnią stronę. Język i styl pisarki, jakim operuje jest bardzo zrozumiały dla czytelnika a sceny są tak precyzyjnie napisane, iż zamykając oczy widziałam wszystko, co chciała nam przekazać autorka.

„Od zawsze byłaś moja” jest to historia, która bardzo mi się spodobała a do tego wszystkie dodatki, jakie możemy odnaleźć w książce powodują o szybsze bicie serca. Jest to skomplikowana historia pełna tajemnic, uczuć i emocji. Ja z czystym sumieniem serca mogę wam tę książkę polecić a emocje, jakie odnajdziecie w tej książce nie będzie doskwierała wam nuda.

Aleksandr Siergiejew od bardzo młodych lat był wychowywany tak,...

Aleksandr upatrzył sobie Beatrice jak jako kilkulatka bawiła się z psem na podwórku. Już wtedy postanowił, że ona będzie jego.
Od zawsze towarzyszył Beatrice, mimo, że ta go odtrącała i traktowała co najwyżej jako przyjaciela. Jako syn głowy rosyjskiej mafii, aby przejąć dowództwo musi poślubić wybrankę, ale czy zadziorna, z ciętym językiem Beatrice nie będzie dla niego większym wyzwaniem jak kierowanie mafią?
W ostatnim czasie sięgam ponownie po wątek mafijny. Jednak tą tutaj coś wyróżnia - Beatrice zajęła serce Aleksandra już jako dziecko i pozostała w nim do końca. A więc nie do końca była tutaj mowa o aranżowanym małżeństwie. Aleksandr nie robił nic wbrew wybrance, nie zmuszał jej do niczego, dzięki czemu udało udawnadnia jej i sobie, że zasługuje na nią i się rozkochuje w sobie Beatrice.
Relacja pomiędzy nimi była iście wybuchowa, ale jednocześnie przepiękna po przeczytaniu jak traktuje Be. Mimo, że oboje są dość uparci, z czasem jednak docierają do siebie. Ale niestety los bywa dość przewrotny i to co autorka zaserwowała nam na końcu wyprowadziło mnie nieco z równowagi. Po takim zwrocie akcji czekam zdecydowanie na drugi tom, bo muszę się koniecznie dowiedzieć jak potoczyły się losy pary. Jedynie co mogę Wam zdradzić, że takiej Be jak na końcu książki nie poznaliśmy. Dlatego jestem tym bardziej ciekawa, w jaką stronę pójdzie autorka i jaką wersję Beatrice nam zaserwuje - dalej upartą, czy raczej bezwzględną.
Jeśli szukacie czegoś na wieczór to zdecydowanie polecam, bo to kolejna pozycja, przy której dobrze się bawiłam

Książka naprawdę wciągająca pełna nieprzewidzianych przez czytelnika postępowań bohaterów. Każda strona potrafi wciągnąć go do mrocznego świata mafii. Autorka świetnie opisuje każdą sytuacje tak, że czytelnik naprawdę może zatracić się w nim i poczuć jakby na prawdę tam był, a nie czytał książkę. Nie mogę się doczekać kolejnej książki, która pewnie będzie równie ciekawa jak ta. Autorka opisuje każdy szczegół, ale nie przesadnie tak, aby nie zanudzić czytelnika. Polecam.

2012

Jeden ze słabszych romansów mafijnych, jakie ostatnio przeczytałam. Romansów, bo prócz pogoni Aleksandra za Beatrycze która go nie chce, nic w tej powieści się nie dzieje.
Nie ma ciekawej akcji, brak emocji jest tylko romans.
Potencjał na powieść niewykorzystany, natomiast autorka powiela wszystkie znane mafijne tematy nie wnosząc nic nowego, nawet zakończenie też jest znane z innych powieści. Denerwowała mnie Beatrice, niby uparta, zadziorna ale do tego wulgarna, czego po prostu nie toleruję szczególnie u kobiet. Do tego jej postępowanie było bardzo dziecinne i tak prawdę powiedziawszy nie bardzo wiedziała czego chce.
Aleksandr natomiast mimo że kochałał się w niej od lat nie potrafił tego powiedzieć słowami a ona właśnie na te dwa słowa czekała.
Dużo pikantnych scen , ale ja nie czułam tej chemii między nimi tylko pożądanie.
Powieść czyta się szybko, bo są bardzo krótkie rozdziały widziane oczami Beatrice i Aleksandra.
Mnie ta powieść niezbyt przypadła do gustu, bo w zasadzie jest taka nijaka i niczym się nie wyróżnia wśród setek podobnych romansów mafijnych.
Może drugi tom będzie lepszy.

Nie ma ciekawej akcji, brak emocji jest tylko romans.

Na półkach: , , , , , ,

Przyszły szef mafii i jego pani wybrana gdy oboje byli dziećmi. Co z tego wyniknie?
Dla mnie trochę zawiało nudą ale przeczytam CD

Dla mnie trochę zawiało nudą ale przeczytam CD

Książka wciąga już od pierwszych stron . Odrazu wiedziałam,  że muszę ją skończyć od bo nie pójdę spać. Książka jest napisana doskonale a bohaterowie są bardzo charakterystyczni.  Podobał mi się główny bohater byl zarówno niebezpieczny , mroczny jak i bardzo opiekuńczy . Traktował ją jak  księżniczkę i troszczył  się o nią co mnie po   prostu zauroczyło .  Bardzo polecam tą książkę każdemu nawet tym , którym wątki mafijne nie do końca przypadają do gustu,  ponieważ zakochacie się w niej.  Relacja między ta dwójka jest idealnie rozbudowana,  wszystko dzieje się w swoim czasie .  Prolog na początku jest krótki ale odrazu rozbudził moja wyobraźnię i chęć poznania tej historii.  Już tak dawno nie czytałam książki,  gdzie brakowało mi słów do opisania jej jaka była genialna  . To chyba tylko i wyłącznie świadczy o tym , że ten
egzemplarz trzeba mieć na swojej półce. Co to okładki to odrazu podbiła moje serce pasuje do histori również kolorystycznie.

Serdecznie polecam, miło się czyta :)

Serdecznie polecam, miło się czyta :)

• Romans
  • Mafia