Królowa wróżek

literatura dziecięca
2021-04-12
2021-04-12
20 min.
dla dzieci literatura dziecięca bajki baśnie

🌺,,Świat był piękny, a oni nie mieli wcześniej pojęcia"🌺

,,Królowa Wróżek" Agnieszki Rautman - Szczepańskiej jest magiczną baśnią opowiadającą o wróżce, która nie wiedziała, że ją była, murze pomiędzy dwoma krainami, jaki powstał ze strachu przed nieznanym i odwadze oraz pewności siebie.

Mirabel rodzi się w wiosce, w której władzę sprawuje bezwzględny kapłan, jaki pragnie chronić innych przed wiedzą o tym, co znajduje się poza murem (który sam zbudował),nazywanym Nieznanym. W dodatku fałszuje mapy życia, jakie Wróżki dają od zarania dziejów dla nowonarodzonych dzieci, na takie by każdy miał taką samą. Mieszkańcy podporządkowują się swoim losom i co roku obchodzą hucznie Święto Bezpiecznego Życia. Matka Mirabel odkrywa sekret kapłana i nie pozwala, aby mapa jej córki została sfałszowana. Mijają lata, a dziewczynka dorasta wraz z przyjacielem o imieniu Fado. Niedługo potem z pomocą jej matki udaje się im przedostać na drugą stronę muru. Co się wtedy stanie? Czy Nieznane jest tak straszne jak go malują?

To była fantastyczna, pełna magii i przyjaźni historia! Słuchałam ją w audiobooku z uśmiechem na ustach. Kocham wątek wróżek, a w tej opowieści został świetnie przedstawiony jak na około 48 minut audio.

Świat przedstawiony został ukazany cudownie, baśniowo wręcz wyśmienicie. Sam pomysł z mapami życia jest niezwykle ciekawy i oryginalny.

Bohaterowie są ciekawi i w miarę dobrze wykreowani. Najbardziej polubiłam Mirabel. Ta dziewczyna to prawdziwy wulkan energii, ale za to ją uwielbiam.

Jako że to baśń bardziej dla dzieci to nie zabrakło przewidywalności, ale jakoś bardzo mi to nie przeszkadzało.

Najważniejsze: nie mogło zabraknąć przekazu, który jest piękny i niezwykle istotny. Mówi nam o tym ta opowieść, iż to my sami tworzy bariery przed czymś. Najczęściej ze strachu przed światem, nieznanym. Często nie zdając sobie z tego sprawy, że przez to może ominąć nas coś wspaniałego. Tak jak mieszkańców tej wioski przez strach ominęło tak wiele, powiedziałabym, iż życie.

Reasumując ,,Królowa Wróżek" Agnieszki Rautman Szczepańskiej to przepiękna bajka o tym, co może nas ominąć, gdy wciąż będziemy żyć w niepotrzebnym strachu, ale też o przyjaźni, miłości i odkrywanie samego siebie. Autorka w sposób prosty, lecz magiczny utkała ważną dla wielu powiastkę, która urzeknie niejednego czytelnika - młodszych, lecz sądzę, że też i starszych. Sama należę do tej drugiej grupy, a opowiadana historia niezwykle mi się podobała. Koniecznie muszę nadrobić pozostałe opowieści spod pióra autorki, a Wam tę pozycję polecam na jesienne, długie wieczory. Z pewnością umili Was czas swą magią, a także prostotą.

🌺,,Świat był piękny, a oni nie mieli wcześniej pojęcia"🌺

Dziś przychodzę do Was z recenzją pięknego audiobooka ❤️

W wiosce Mirabel każdy rodzi się z mapą życia, na której zapisane jest jego przeznaczenie. I choć mapy te przynoszą wróżki, na tym kończy się niezwykłość dokumentu.

Kiedy na świat przychodzi Mirabel, jej matka chowa mapę życia dziewczynki. Wie bowiem, że inaczej zostanie ona sfałszowana na podobiznę innych.

Mirabel wyrasta na odważną, niepokorną i ciekawą świata dziewczynkę. Nurtuje ją świat, który znajduje się za murem, a przed którym przestrzega zabirczy Kapłan.

Pewnego dnia Mirabel odkrywa, że wszytko co ją otacza to kłamstwo. Dopatruje się fałszerstwa w mapie życia przyjaciela i postanawia odkryć co kryje się po drugiej stronie muru.

W najśmielszych snach nie spodziewa się nawet co ją tam czeka, jak wielkie sekrety kryje jej rodzina i jak wiele od niej zależy.

"Kraina wróżek" to opowieść o marzeniach, odwadze, ale i strachu, który nas ogranicza i sprawia, że nie możemy rozwinąć skrzydeł.

Toteż baśń o miłości, miłości ponad wszytko i za wszelką cenę.

To moje pierwsze spotkanie z twórczością @rautman_szczepanska i mam nadzieję, że nie ostatnie ❤️

Bardzo polecam!

Dziś przychodzę do Was z recenzją pięknego audiobooka ❤️

Mirabel...

„Wystarczy mieć trochę odwagi by marzyć”
Od zawsze gdy rodziło się dziecko, pojawiała się wróżka, która przynosiła mu mapę życia. Był to wyjątkowy zwój. Jedyny i niepowtarzalny dla każdego człowieka. Na tej mapie, każdy już sam miał wytyczyć swoją drogę. Odkryć talenty, pasje i cele.
Na końcu świata znajdywała się dziwna wioska otoczona wysokim i grubym murem. Mapy tych ludzi były identyczne. Po drugiej stronie jest Nieznane, którego bardzo boją się mieszkańcy wioski. Ale nie wszyscy. Wśród nich żyje odważna Mirabel. Dziewczynka, która nie tylko miała odwagę by zajrzeć w szczelinę w murze, ale również odkryła tajemnicę Kapłana.
Czym jest Nieznane? Czy wzniesienie muru było konieczne? Jak dalej potoczą się losy Mirabel i Kapłana? Przekonajcie się sami.
Bardzo polubiliśmy Mirabel za jej odwagę by szukać szczęścia. Również za jej ciekawość świata. Była według nas dziewczynką grzeczną, ale potrafiącą być jednocześnie ponad wszelkie zakazy. Co chyba w jej przypadku było słuszne. Autorka świetnie wykreowała nie tylko główne postacie, ale również drugo planowe. Jak Fado czy Kapłana. Naszą sympatię wzbudził również Nieznane.
Książka posiada liczne i barwne opisy ze świata magii i wróżek, które pozwalają poczuć klimat magicznego miejsca.
Jeśli Wasze dzieci lubią wróżki oraz książki o tajemniczych istotach to „Królowa Wróżek” będzie dla nich świetną lekturą. Ja wraz z dziećmi bardzo miło spędziłam czas z Mirabel i jej przyjaciółmi. Myślę, że nie jeden raz jeszcze wrócimy do tej historii.

„Wystarczy mieć trochę odwagi by marzyć”

"Królowa Wróżek"
To historia pełna wróżek i magii, przepełniona życiowymi wartościami jak odwaga, troska o innych, siła... Pani Agnieszka stworzyła mapę życia, która przy narodzinach jest drogą każdego istnienia...
Mirabel rodzi się w odizolowanej wiosce wysokim murem, a przy jej narodzinach przez okno wleciała maleńka, seledynowa istota o błyszczących skrzydłach, podobnych do ważki, wyglądająca jak miniaturowa kobietka z długimi rudymi lokami sięgającymi do stóp, w pięknej sukni z prezentem w postaci świecącego zwoju. Zwój nade wyjątkowy jak nowonarodzona dziewczynka, to właśnie zasiało w jej matce strach, którym kierowała się, gdy tworzyła własną mapę dla swojej córki. Mirabelka dorasta, stając się rezolutną oraz ciekawą i pełną życia dziewczynką, dlatego postanawia zagłębić tajemnice świata zewnętrznego.... Jakie czekają ją przygody? Kim jest fałszerz map? Kto odkrył jego tajemnicę? Jaka kara czeka Kapłana? Kim jest Fado?

Książka dla dzieci, młodzieży, dorosłych... Nieistotny wiek czy płeć i tak zakochacie się w książkach Pani Agnieszki od razu....

"Królowa Wróżek"

Jest to piekna baśń, ktora przenosi nas do świata wróżek. Moje dzieci uwielbiaja bajki o wróżkach dlatego z wielka przyjemnością odsluchalam z nimi ta niesamowita historie o wróżce Mirabelli.Jest to piękna pouczająca baśń.

Historia opowiada o tajemniczej mapie życia, którą zostaje obdarowane każde nowo narodzone dziecko.Tajemniczy pergamin przynosi wróżka, która opiekuje się danym dzieckiem i pomaga mu odkryć tajemnicę jego zwoju. .

Kiedy mała Mirabel przychodzi na świat również dostaje swoją mapę życia. I nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie jeden szczegół. W maleńkiej wiosce, w której żyje nasza bohaterka, odizolowanej od świata olbrzymim murem, wszyscy mieszkańcy dostają identyczne pergaminy. Dziewczynka wyrasta na niezwykle energiczną i ciekawską osóbkę. Nie trudno się więc domyślić, że życie w wiosce szybko zaczyna ją nudzić i coraz częściej zastanawia się co jest po drugiej stronie muru. Chcw odkrywać świat własnymi oczami. Kiedy Mirabelka odkrywa, że w wiosce żyje fałszerz map postanawia opuścić swój dom, by poznać fascynujący i nieznany dotąd świat.
Co czeka Mirabelke za murami? Czy grozi jej niebezpieczeństwo? Dlaczego zostaly sfalszowane mapy? Z jakiwgo powodu wszyscy zostali oszukani? Czy Mirabelka odkryje prawdę? Tego wszystkiego dowiecie sie czytajac lub odsłuchując ta przpiekna baśń. Po tej niesamowitej przygodzie mozna wynioskowac że trzeba wierzyc w swoja odwage w spelnieniu sowich marzeń. Nie wolno patrzeć na innych tylko zawsze musimy byc na pierwszym miejscu do osiągnięcia celu. Trzeba wierzyc w samego siebie. Dziękuję za to że dzieci przez tak sympatyczny glos mogły sobie wyobrazić wszystkie postacie i miejsca, ktore poznaje nasza wróżka.

Królowa Wróżek.
Agnieszka Rautman-Szczepańska @rautman_szczepanska
Saga Egmont

Dziękuję za egzemplarz do recenzji.

Kiedy byłam małą dziewczynką uwielbiałam czytać baśnie. Tą miłością zaraziłam również moją młodszą córkę. Wspólnie przeczytałyśmy książkę. Dla mnie był to powrót do lat beztroskiego dzieciństwa, a dla niej miło spędzony czas z mamą. Nie od dziś wiadomo, że dziewczynki uwielbiają wróżki i wszystko to, co z nimi związane. Baśniowe historie mocno pobudzają wyobraźnię i dają dzieciom niesamowitą frajdę i przyjemność z czytania lub słuchania bo bajeczka dostępna jest również w formie audiobooka.

Od wieków wróżki przynosiły nowonarodzonym dzieciom mapy życia. Jednak gdzieś daleko na końcu świata istniało miejsce, gdzie każdy otrzymywał od Kapłana tą samą mapę - zwykły szary pergamin, pełen krętych dróg, które zawsze kończyły się w tym samym miejscu, przy wielkim murze. Gdy Mirabel miała przyjść na świat jej mama postanowiła wziąć los w swoje ręce i odmienić życie córki. Nie chciała, by Kapłan wręczył maleństwu , to co wszystkim innym dzieciom. Powiła dziewczynkę w domu i otrzymała mapę życia dla niemowlęcia tak różną od innych mieszkańców wioski, bez muru...prosto od wróżki.Te wydarzenia dały początek niesamowitej,pełnej przygód historii Mirabelki - pełnej życia panienki, dla której nie ma rzeczy niemożliwych. Przy wsparciu matki i przyjaciela przeżywa fascynujące przygody. Wyrusza poznać nowe nieznane tereny, z dala od domu rodzinnego. Pewnego dnia na jej drodze stanie wróżka, spotkanie z nią rzuci zupełnie nowe światło na życie Mirabel i jej przyjaciela. Jak skończy się ta historia, kim okaże się wróżka i jaką skrywa tajemnicę? Jaki wpływ będzie ona miała na życie Mirabelki? Czy grozi jej niebezpieczeństwo? Kiedy prawda o fałszywych mapach wyjdzie na jaw? I kto jest winnym?

Piękna pouczająca baśń. Polecam serdecznie.
Ebook i audiobook dostępny we wszystkich sklepach cyfrowych w Polsce.

Królowa Wróżek.
Agnieszka Rautman-Szczepańska @rautman_szczepanska
Saga Egmont

Dziękuję za egzemplarz do recenzji.

#711 - Królowa wróżek - Agnieszka Rautman-Szczepańska - Wydawnictwo Saga Egmont
#271/52/2021

Książka ma 19 stron. Swoją premierę miala dnia 12.04.2021 roku.

Jest to piękna baśń, która przenosi nas do świata wróżek.

"W drodze do szczęścia nie napotkasz żadnych przeszkód, prócz tych, które sam wzniesiesz w myślach i wyobraźni."

Uwielbiamy z Ewą bajki, które skłaniają do refleksji, oraz niosą pozytywne wzmocnienie takie jak - wiara w siebie, czy odwaga w spełnianiu marzeń.

Poznajcie cudowny i niezwykły świat oczami Mirabel, wyjątkowej wróżki, niezwykle energicznej i ciekawej świata.

#711 - Królowa wróżek - Agnieszka Rautman-Szczepańska - Wydawnictwo Saga Egmont
#271/52/2021

Książka ma 19 stron. Swoją premierę miala dnia 12.04.2021 roku.

Jest to piękna baśń, która przenosi nas do świata wróżek.

Uwielbiamy z Ewą bajki, które skłaniają do...

"Królowa wróżek" ma właśnie formę audiobooka. Opowiedziana w nim historia przenosi nasze pociechy do świata pełnego marzeń, magii i wróżek. Autorka, Agnieszka Rautman-Szczepańska, napisała przepiękną bajkę, w której troska i odpowiedzialność za innych przeplata się z odwagą i ciekawością świata.
Pani Agnieszka, snując swoją historię opowiada o tajemniczej mapie życia, którą zostaje obdarowane każde nowo narodzone dziecko. Ów tajemniczy pergamin przynosi wróżka, która opiekuje się „swoim” dzieckiem i pomaga mu odkryć tajemnicę jego zwoju. .

Kiedy mała Mirabelka przychodzi na świat również dostaje swoją mapę życia. I nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie jeden szczegół. W maleńkiej wiosce, w której żyje nasza bohaterka, odizolowanej od świata olbrzymim murem, wszyscy mieszkańcy dostają identyczne pergaminy. Dziewczynka wyrasta na niezwykle energiczną i ciekawską osóbkę. Nie trudno się więc domyślić, że życie w wiosce szybko zaczyna ją nudzić i coraz częściej zastanawia się co jest po drugiej stronie muru. Kiedy Mirabelka odkrywa, że w wiosce żyje fałszerz map postanawia opuścić swój dom, by poznać fascynujący i nieznany dotąd świat.
Jakie przygody czekają na dziewczynkę po drugiej stronie muru, co łączy ją z wróżkami i dlaczego wysłannik wróżek fałszował mapy życia tego Wasze dzieciaki będą mogły dowiedzieć się już z audiobooka.
***
Agnieszka Rautman-Szczepańska wykorzystując znane naszym dzieciom elementy baśni, wioska położona na krańcu świata, wróżki, czy gwiezdny pył napisała opowieść, której nie można porównać do żadnej innej. Autorka przedstawiła swoją historię niezwykle plastycznym językiem co pozwala małym słuchaczom z łatwością wyobrazić sobie wszystkie niezwykłe postacie i miejsca, które poznaje Mirabelka. Baśń jest bardzo dobrze skonstruowana, ma szybkie tempo, częste zwroty akcji, dzięki czemu dziecko przez dłuższy czas może skupić na niej uwagę. Audiobook „Królowa wróżek” możemy wysłuchać w wykonaniu pani Maszy Boguckiej, która barwą swojego głosu i sposobem czytania wręcz oczarowywuje swoich małych odbiorców.
Zdecydowanie polecam Wam tę książeczkę. Myślę, że nie tylko dzieci ale również i ich rodzice zasłuchają się w przygodach małej Mirabelki.

,,Królowa wróżek,, to przepiękna baśń,która przenosi nas do świata wróżek i czarodziejskiego pyłku.

Mirabel,jedna z wróżek przychodzi na świat w wiosce którą rządzi Kapłan.Chcąc ochronić wszystkich mieszkańców przed ,,Nieznanym,, wznosi dookoła wioski ogromny mur i fałszuje mapy życia,które każde dziecko otrzymuje od wróżki w dniu narodzin,zamieniając rysunek na wręcz identyczną szarą rycinę.

Matka Mirabel kiedy orientuje się,że Kapłan oszukuje fałszując mapy życia za rzadne skarby nie pozwoli na sfałszowanie mapy swojej córki.Dlatego też pomaga jej opuścić granicę wioski,aby rozpoczęłą tam nowe życie.

Baśń Agnieszki Rautman-Szczepańskiej pokazuje nam jak ogromna potrafi być siła marzeń.

Warto wierzyć w siebie,w swoją wewnętrzną siłę,która napędza nas do działania.Przecież tak naprawdę każdy z nas jest wyjątkowy i posiada ukryte magiczne moce.Wystarczy tylko uwierzyć.

Z baśni można wyciągnąć wiele istotnych i cennych rad,dlatego śmiało może po nią sięgnąć zarówno dziecko jak i dorosły.

,,W drodze do szczęścia nie napotkasz żadnych przeszkód,prócz tych które sam wzniesiesz w myślach i w wyobraźni,,

,,Babciu!Twój dom,to dom wróżki,gdzie spełniają się marzenia,to takie miejsce na Ziemi,gdzie smutek w radość się zmienia,,

W każdym z nas jest coś z dziecka,ta całkiem malutka cząstka pozostaje w nas przez całe życie.Tylko od nas samych zależy czy i nam wyrosną skrzydła wyobraźni i fantazji.

Gorąco polecam!!!

„Królowa Wróżek” to książka, o jakiej marzy (i której potrzebuje!) każdy czytelnik podążający (w wyobraźni) za czarodziejskim pyłkiem, trzepotem maleńkich skrzydełek i tym ledwo dostrzegalnym drgnieniem powietrza (tak, tak, to wcale nie przeciąg!). Baśń Agnieszki Rautman-Szczepańskiej w przepiękny sposób obrazuje siłę marzeń, odwagę w wyznaczaniu sobie wielkich celów i radość w pokonywaniu kolejnych stopni do spełnienia najskrytszych pragnień. Oraz wiarę w siebie, w swój wewnętrzny głos, bo on zawsze bywa naszym najlepszym doradcą. Bo wszyscy jesteśmy wyjątkowi i każdy posiada jakąś magiczną moc!

Więcej: http://dajprzeczytac.blogspot.com/2021/05/krolowa-wrozek-agnieszka-rautman.html

• Młodzieżowe
  • 🐝 Literatura polska
  • Dzieci
  • ✔ 2023
  • ♫ Audiobooki 🎧

Dodaj cytat z książki Królowa wróżek