„Królowa wróżek”

Okładka książki „Królowa wróżek”
Agnieszka Rautman-Szczepańska Wydawnictwo: Saga Egmont literatura dziecięca
19 str. 19 min.
literatura dziecięca
2021-04-12
2021-04-12
19 min.
dla dzieci literatura dziecięca bajki baśnie

Jest to piekna baśń, ktora przenosi nas do świata wróżek. Moje dzieci uwielbiaja bajki o wróżkach dlatego z wielka przyjemnością odsluchalam z nimi ta niesamowita historie o wróżce Mirabelli.Jest to piękna pouczająca baśń.

Historia opowiada o tajemniczej mapie życia, którą zostaje obdarowane każde nowo narodzone dziecko.Tajemniczy pergamin przynosi wróżka, która opiekuje się danym dzieckiem i pomaga mu odkryć tajemnicę jego zwoju. .

Kiedy mała Mirabel przychodzi na świat również dostaje swoją mapę życia. I nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie jeden szczegół. W maleńkiej wiosce, w której żyje nasza bohaterka, odizolowanej od świata olbrzymim murem, wszyscy mieszkańcy dostają identyczne pergaminy. Dziewczynka wyrasta na niezwykle energiczną i ciekawską osóbkę. Nie trudno się więc domyślić, że życie w wiosce szybko zaczyna ją nudzić i coraz częściej zastanawia się co jest po drugiej stronie muru. Chcw odkrywać świat własnymi oczami. Kiedy Mirabelka odkrywa, że w wiosce żyje fałszerz map postanawia opuścić swój dom, by poznać fascynujący i nieznany dotąd świat.
Co czeka Mirabelke za murami? Czy grozi jej niebezpieczeństwo? Dlaczego zostaly sfalszowane mapy? Z jakiwgo powodu wszyscy zostali oszukani? Czy Mirabelka odkryje prawdę? Tego wszystkiego dowiecie sie czytajac lub odsłuchując ta przpiekna baśń. Po tej niesamowitej przygodzie mozna wynioskowac że trzeba wierzyc w swoja odwage w spelnieniu sowich marzeń. Nie wolno patrzeć na innych tylko zawsze musimy byc na pierwszym miejscu do osiągnięcia celu. Trzeba wierzyc w samego siebie. Dziękuję za to że dzieci przez tak sympatyczny glos mogły sobie wyobrazić wszystkie postacie i miejsca, ktore poznaje nasza wróżka.

Królowa Wróżek.
Agnieszka Rautman-Szczepańska @rautman_szczepanska
Saga Egmont

Dziękuję za egzemplarz do recenzji.

Kiedy byłam małą dziewczynką uwielbiałam czytać baśnie. Tą miłością zaraziłam również moją młodszą córkę. Wspólnie przeczytałyśmy książkę. Dla mnie był to powrót do lat beztroskiego dzieciństwa, a dla niej miło spędzony czas z mamą. Nie od dziś wiadomo, że dziewczynki uwielbiają wróżki i wszystko to, co z nimi związane. Baśniowe historie mocno pobudzają wyobraźnię i dają dzieciom niesamowitą frajdę i przyjemność z czytania lub słuchania bo bajeczka dostępna jest również w formie audiobooka.

Od wieków wróżki przynosiły nowonarodzonym dzieciom mapy życia. Jednak gdzieś daleko na końcu świata istniało miejsce, gdzie każdy otrzymywał od Kapłana tą samą mapę - zwykły szary pergamin, pełen krętych dróg, które zawsze kończyły się w tym samym miejscu, przy wielkim murze. Gdy Mirabel miała przyjść na świat jej mama postanowiła wziąć los w swoje ręce i odmienić życie córki. Nie chciała, by Kapłan wręczył maleństwu , to co wszystkim innym dzieciom. Powiła dziewczynkę w domu i otrzymała mapę życia dla niemowlęcia tak różną od innych mieszkańców wioski, bez muru...prosto od wróżki.Te wydarzenia dały początek niesamowitej,pełnej przygód historii Mirabelki - pełnej życia panienki, dla której nie ma rzeczy niemożliwych. Przy wsparciu matki i przyjaciela przeżywa fascynujące przygody. Wyrusza poznać nowe nieznane tereny, z dala od domu rodzinnego. Pewnego dnia na jej drodze stanie wróżka, spotkanie z nią rzuci zupełnie nowe światło na życie Mirabel i jej przyjaciela. Jak skończy się ta historia, kim okaże się wróżka i jaką skrywa tajemnicę? Jaki wpływ będzie ona miała na życie Mirabelki? Czy grozi jej niebezpieczeństwo? Kiedy prawda o fałszywych mapach wyjdzie na jaw? I kto jest winnym?

Piękna pouczająca baśń. Polecam serdecznie.
Ebook i audiobook dostępny we wszystkich sklepach cyfrowych w Polsce.

Królowa Wróżek.
Agnieszka Rautman-Szczepańska @rautman_szczepanska
Saga Egmont

Dziękuję za egzemplarz do recenzji.

#711 - Królowa wróżek - Agnieszka Rautman-Szczepańska - Wydawnictwo Saga Egmont
#271/52/2021

Książka ma 19 stron. Swoją premierę miala dnia 12.04.2021 roku.

Jest to piękna baśń, która przenosi nas do świata wróżek.

"W drodze do szczęścia nie napotkasz żadnych przeszkód, prócz tych, które sam wzniesiesz w myślach i wyobraźni."

Uwielbiamy z Ewą bajki, które skłaniają do refleksji, oraz niosą pozytywne wzmocnienie takie jak - wiara w siebie, czy odwaga w spełnianiu marzeń.

Poznajcie cudowny i niezwykły świat oczami Mirabel, wyjątkowej wróżki, niezwykle energicznej i ciekawej świata.

#711 - Królowa wróżek - Agnieszka Rautman-Szczepańska - Wydawnictwo Saga Egmont
#271/52/2021

Książka ma 19 stron. Swoją premierę miala dnia 12.04.2021 roku.

Jest to piękna baśń, która przenosi nas do świata wróżek.

Uwielbiamy z Ewą bajki, które skłaniają do...

"Królowa wróżek" ma właśnie formę audiobooka. Opowiedziana w nim historia przenosi nasze pociechy do świata pełnego marzeń, magii i wróżek. Autorka, Agnieszka Rautman-Szczepańska, napisała przepiękną bajkę, w której troska i odpowiedzialność za innych przeplata się z odwagą i ciekawością świata.
Pani Agnieszka, snując swoją historię opowiada o tajemniczej mapie życia, którą zostaje obdarowane każde nowo narodzone dziecko. Ów tajemniczy pergamin przynosi wróżka, która opiekuje się „swoim” dzieckiem i pomaga mu odkryć tajemnicę jego zwoju. .

Kiedy mała Mirabelka przychodzi na świat również dostaje swoją mapę życia. I nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie jeden szczegół. W maleńkiej wiosce, w której żyje nasza bohaterka, odizolowanej od świata olbrzymim murem, wszyscy mieszkańcy dostają identyczne pergaminy. Dziewczynka wyrasta na niezwykle energiczną i ciekawską osóbkę. Nie trudno się więc domyślić, że życie w wiosce szybko zaczyna ją nudzić i coraz częściej zastanawia się co jest po drugiej stronie muru. Kiedy Mirabelka odkrywa, że w wiosce żyje fałszerz map postanawia opuścić swój dom, by poznać fascynujący i nieznany dotąd świat.
Jakie przygody czekają na dziewczynkę po drugiej stronie muru, co łączy ją z wróżkami i dlaczego wysłannik wróżek fałszował mapy życia tego Wasze dzieciaki będą mogły dowiedzieć się już z audiobooka.
***
Agnieszka Rautman-Szczepańska wykorzystując znane naszym dzieciom elementy baśni, wioska położona na krańcu świata, wróżki, czy gwiezdny pył napisała opowieść, której nie można porównać do żadnej innej. Autorka przedstawiła swoją historię niezwykle plastycznym językiem co pozwala małym słuchaczom z łatwością wyobrazić sobie wszystkie niezwykłe postacie i miejsca, które poznaje Mirabelka. Baśń jest bardzo dobrze skonstruowana, ma szybkie tempo, częste zwroty akcji, dzięki czemu dziecko przez dłuższy czas może skupić na niej uwagę. Audiobook „Królowa wróżek” możemy wysłuchać w wykonaniu pani Maszy Boguckiej, która barwą swojego głosu i sposobem czytania wręcz oczarowywuje swoich małych odbiorców.
Zdecydowanie polecam Wam tę książeczkę. Myślę, że nie tylko dzieci ale również i ich rodzice zasłuchają się w przygodach małej Mirabelki.

,,Królowa wróżek,, to przepiękna baśń,która przenosi nas do świata wróżek i czarodziejskiego pyłku.

Mirabel,jedna z wróżek przychodzi na świat w wiosce którą rządzi Kapłan.Chcąc ochronić wszystkich mieszkańców przed ,,Nieznanym,, wznosi dookoła wioski ogromny mur i fałszuje mapy życia,które każde dziecko otrzymuje od wróżki w dniu narodzin,zamieniając rysunek na wręcz identyczną szarą rycinę.

Matka Mirabel kiedy orientuje się,że Kapłan oszukuje fałszując mapy życia za rzadne skarby nie pozwoli na sfałszowanie mapy swojej córki.Dlatego też pomaga jej opuścić granicę wioski,aby rozpoczęłą tam nowe życie.

Baśń Agnieszki Rautman-Szczepańskiej pokazuje nam jak ogromna potrafi być siła marzeń.

Warto wierzyć w siebie,w swoją wewnętrzną siłę,która napędza nas do działania.Przecież tak naprawdę każdy z nas jest wyjątkowy i posiada ukryte magiczne moce.Wystarczy tylko uwierzyć.

Z baśni można wyciągnąć wiele istotnych i cennych rad,dlatego śmiało może po nią sięgnąć zarówno dziecko jak i dorosły.

,,W drodze do szczęścia nie napotkasz żadnych przeszkód,prócz tych które sam wzniesiesz w myślach i w wyobraźni,,

,,Babciu!Twój dom,to dom wróżki,gdzie spełniają się marzenia,to takie miejsce na Ziemi,gdzie smutek w radość się zmienia,,

W każdym z nas jest coś z dziecka,ta całkiem malutka cząstka pozostaje w nas przez całe życie.Tylko od nas samych zależy czy i nam wyrosną skrzydła wyobraźni i fantazji.

Gorąco polecam!!!

„Królowa Wróżek” to książka, o jakiej marzy (i której potrzebuje!) każdy czytelnik podążający (w wyobraźni) za czarodziejskim pyłkiem, trzepotem maleńkich skrzydełek i tym ledwo dostrzegalnym drgnieniem powietrza (tak, tak, to wcale nie przeciąg!). Baśń Agnieszki Rautman-Szczepańskiej w przepiękny sposób obrazuje siłę marzeń, odwagę w wyznaczaniu sobie wielkich celów i radość w pokonywaniu kolejnych stopni do spełnienia najskrytszych pragnień. Oraz wiarę w siebie, w swój wewnętrzny głos, bo on zawsze bywa naszym najlepszym doradcą. Bo wszyscy jesteśmy wyjątkowi i każdy posiada jakąś magiczną moc!

Więcej: http://dajprzeczytac.blogspot.com/2021/05/krolowa-wrozek-agnieszka-rautman.html

Dodaj cytat z książki „Królowa wróżek”