Daga

Okładka książki Daga Zuzanna Dydyna
Okładka książki Daga
Zuzanna Dydyna Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie Białe Pióro literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo Literackie Białe Pióro
2021-04-11
2021-04-11

Daga to bardzo sympatyczna chciało by się powiedzieć, że lekko naiwna historia młodej dziewczyny która szuka swojej drogi w życiu. Pokazuje jak ważna jest spotkanie na swoje drodze właściwych osób. Pokazuje, że wiara jest łaską o którą możemy prosić i ją przyjąć. Gorąco polecam jako podstawę do wielu ciekawych rozmów.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książkę przeczytałam dzięki Booktourowi zorganizowanemu przez bloga "Czytam dla przyjemności". Książkę czyta się szybko i przyjemnie. To bardzo udany debiut autorski. Powieść jest bardzo życiowa. Poruszane są w niej trudne tematy takie jak choroba i śmierć. Ale też pokazana jest nadzieja na to że można w życiu wszystko poukładać i że "po burzy zawsze przychodzi słońce. Bohaterka jest Dagmara- "Daga" młoda studentka dietetyki która poszukuje swojego miejsca na ziemi. Po zawodzie miłosnym spowodowanym przez jej kolegę z roku Dawida poznaje Rafała. Smutnego i jak na swój wiek bardzo dojrzałego chłopaka. Rafał zaprasza ją do siebie do domu gdzie poznaje też jego mamę chorą na raka. Jeśli chcecie dowiedzieć się czy znajomość Dagi z Rafałem przetrwa? I jak potoczą się ich losy to gorąco zachęcam do przeczytania tego ciekawego debiutu książkowego. Mnie zakończenie wbilo w fotel i uronilam parę łez. Polecam

„Daga" to opowieść o studentce dietetyki, osobie pozytywnie nastawionej do życia i do innych ludzi. Zawód miłosny popycha Dagmarę do tego, aby zrobić coś dobrego w swoim życiu, zajmuje się wolontariatem i spotyka też na swojej drodze Rafała i jego mamę. Może polegać też na swoich przyjaciółkach, które zawsze służą radą i są dla niej wsparciem.
O czym jest ta książka? Właściwie o wszystkim: o miłości, o chorobie, o skomplikowanych relacjach rodzinnych, o trosce o drugiego człowieka, a nawet o wierze. „Daga" ma pozytywny przekaz, choć dla mnie trochę przesłodzony. Odrobinę męczyły mnie też sztuczne dialogi między bohaterami. Jakoś nie do końca pasowały mi do rozmów studentów lub zakochanych.
Ogólnie książka to udany debiut, czekam na kolejne pozycje. Pomimo zbytnio wyidealizowanego świata, pomysł był ciekawy i poruszana tematyka ważna i wartościowa. Dziękuję dziewczynom z bloga Czytam dla przyjemności za możliwość wzięcia udziału w book tour.

O czym jest ta książka?...

Daga studiuje na pierwszym roku dietetyki, chociaż nie jest pewna czy to jest to co by chciała robić w życiu. Wyjechała ze wsi do wielkiego miasta i jakoś stara się poukładać swoje życie. Na szczęście zamieszkała w dwoma świetnymi dziewczynami, z którymi od razu się zaprzyjaźniła. Pewnego dnia podchodzi do niej Dawid, przystojniak z roku, który wcześniej w ogóle nie zwracał na nią uwagi. Zaczynają się spotykać i Daga zaczyna pomału się w nim zakochiwać gdy nagle widzi coś co zmienia wszystko o sto osiemdziesiąt stopni.
W swoim ulubionym miejscu na mostku Daga poznaje Rafała, który wydaje jej się smutny i niedostępny. W niespodziewany sposób spędza ona cały weekend u tego nieznajomego. Poznaje jego ciężko chorą matkę, która mimo cierpienia ma wiele pogody ducha. Ojciec Rafała jest nie obecny i chłopak już od dawna z nim nie rozmawiał, mimo że mieszkają pod jednym dachem. Daga po przejściach z Dawidem postanawia coś zmienić w swoim życiu i zapisuje się na wolontariat w ośrodku dla niepełnosprawnych dzieci. Poznaje tam Polę, nastolatkę jeżdżącą na wózku inwalidzkim i się z nią zaprzyjaźnia. Ku jej zdumieniu na wolontariat również przychodzi Dawid, co wzbudza w niej mieszane uczucia.
Książka to debiut autorki i muszę przyznać, że książkę czytało się dobrze oraz szybko. Daga jest młodą dziewczyną szukającą swojego miejsca i celu. Chciałaby również znaleźć miłość, ale nie zawsze jest ona tam gdzie myślimy. Przypadkowe spotkanie pani Asi zostaje w jej sercu na zawsze, ponieważ dzięki niej wie, że mimo zbliżającej się śmierci można cieszyć się z każdej chwili życia. Serdecznie polecam :)

Tytułowa Daga to młoda dziewczyna poszukująca swojej życiowej drogi. Wrażliwa, wesoła, pozytywnie nastawiona do świata, aczkolwiek trochę roztrzepana i spóźnialska. Wyjeżdża na studia, zaprzyjaźnia się ze swoimi współlokatorkami Tosią i Iloną. Dziewczyny wspierają się i dodają sobie motywacji. Dagmara spotyka wielu ludzi, jedni dają jej dużo dobrego, są przyczyną wielu refleksji, zaś inni ranią. Każda z tych osób daje jej cenną lekcję i pozwala wyciągnąć nauczkę na przyszłość. Ja szczególnie polubiłam panią Asią, która mimo ciężkiej choroby, pozostała ciepłą, dobrą i empatyczną osobą. Mnie książka się podobała. Polecam.

Daga to studentka dietetyki. Uważa ze wszyscy ludzie są dobrzy, mili i życzliwi. Nie dostrzega w nich żadnego zła. Mieszka w Warszawie w wynajmowanym mieszkaniu razem z dwoma współlokatorkami Tosią i Iloną, które są również jej najlepszymi przyjaciółkami. Służą dobrą radą, potrafią wysłuchać i co najważniejsze jedna drugą podtrzymuje na duchu, kiedy przychodzą smutne chwile. Podoba jej się chłopak z roku Dawid. Przystojniak, do którego wzdychają wszystkie dziewczyny. Niespodziewanie jej ideał zaczyna się nią interesować się i proponuje randkę. Jednak w ostatniej chwili Dawid odwołuje randkę. W umówionym miejscu Daga spotyka ubranego na czarno, zagubionego i smutnego Rafała. Spędza z nim weekend poznaje chorą na raka mamę i ojca, którego zachowanie w stosunku do najbliższych wprawia ją w zdumienie. Rozpoczyna pracę jako wolontariusza w ośrodku dla dzieci niepełnosprawnych.
Nie należy oceniać ludzi po ich zachowaniu czy wyglądzie. Mają oni swoje życie, zmartwienia, którymi nie chcą się dzielić z innymi. Wstydzą się swoich uczuć. Dlatego trudno im nawiązać dobry kontakt nawet z najbliższymi. Nie umieją poradzić sobie z chorobą bliskiej osoby. Dlatego wycofują się jak robi to ojciec Rafała. Dużo pracuje, po powrocie z pracy zamyka się w pokoju i w samotności cierpi widząc chorą żonę.
Daga zostaje też skrzywdzona. Zaufała Dawidowi a on zakpił sobie z niej. Ona była tylko „przedmiotem” zakładu między nim a jego koleżkami. Nie chodziło mu o uczucia dziewczyny chodziło o pieniądze.
Książka lekka i przyjemna, chociaż porusza trudne tematy jak choroba i śmierć. Z drugiej strony bije z niej optymizm. Bo to co złe mija i potem pojawia się dobro, a dając dobro ono wraca do ciebie podwójnie. Jak stare przysłowie mówi: „nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło”. Trzeba zawsze w swoim życiu szukać pozytywów, bo wtedy żyje się lepiej. Szkoda czasu nad rozpamiętywanie tego co złe. Taka jest właśnie główna bohaterka Dagmara, o przepraszam Daga. POLECAM!!!

Tytułowa Daga to roztrzepana i pełna wiary w ludzi młoda studentka. Jej beztroska a nawet powiedziałabym naiwność jest nie tyle denerwująca co rozczulająca. Daga ma dwie przyjaciółki a zarazem współlokatorki, na które zawsze może liczyć. Pojawia się również Daniel ale kim jest dla Dagmary ? Ona sama nie może tego rozgryźć, chłopak ? Przyjaciel ?
W tym całym życiowym bałaganie Daga przypadkowo poznaje Rafała, zamkniętego w sobie i ponurego, zupełnie inaczej patrzącego na życie niż ona. Jak dalej potoczą się losy Dagmary i czy jej nowa znajomość ma szansę przetrwać ? Co z Danielem, czy Daga wreszcie zdecyduje kim on dla niej jest ? Chcąc znać odpowiedzi na te pytania koniecznie przeczytaj książkę.
Sama historia jest trochę sztampowa ale napisana w taki sposób, że mimo wszystko chce się ja czytać. Przez kolorową okładkę można odnieść wrażenie, że historia zawarta w książce jest lekka i przyjemna jednak nie do końca i to było to czego brakowało mi od początku. Okazało się, że jest wątek, który nadaje książce dramatyzmu i czyni ja ciekawszą a Dagę możemy zobaczyć w zupełnie innym świetle.
a możliwość przeczytania dziękuję blogowi Czytam dla przyjemności.

W tym całym życiowym...

Polecam gorąco!
Bardzo przyjemna powieść, która nie pozwoliła mi się odłożyć. Główna bohaterka - Daga - studentka dietetyki, to dobry człowiek, otwarty na krzywdę i emocje innych. Daga jest też pełna wiary w ludzi, w ich dobroć i prawdomówność. Przez swoją ufność Dagmara niezbyt dobrze lokuje uczucia, ale z drugiej strony chęć pomocy innym staje się przyczyną tego, że Daga na swojej drodze spotyka kilka osób, które stają się dla niej bardzo ważne i wyjątkowe.
Bardzo fajna historia, życiowa, pełna optymizmu i dająca nadzieję, że często nawet w bardzo trudnych sytuacjach można spróbować dostrzec dobro.

Polecam gorąco!

Tak pozytywnej książki nie czytałam już dawno. Z głównej bohaterki, mimo komplikacji uczuciowych, w jakie wpada, bije tyle pozytywnej energii, że aż chciałoby się ją mieć za przyjaciółkę nie tylko fikcyjną. Pozytywne myślenie, wnikliwa obserwacja rzeczywistości i wyciąganie konkretnych wniosków oraz podejmowanie adekwatnych działań, by coś zmienić w życiu swoim i innych, i to na lepsze - są niewątpliwymi atutami tej skądinąd roztrzepanej osóbki. Dagmara po prostu daje się lubić. Niestety osoby o gołębim sercu często padają ofiarami oszustów. Takim okazuje się Dawid - usiłuje rozkochać w sobie dziewczynę, ale jego intencje nie są czyste. Czy to tylko wygłup, bezmyślność, pragnienie łamania niewieścich serc, czy działanie dyktowane wyrachowaniem. Na początku książki trudno to wyczuć, bo chłopak wydaje się sympatyczny. Na drodze Dagi staje jeszcze ktoś - Rafał, osobnik dość ponury i zamknięty w sobie. Już przy pierwszym spotkaniu Daga zauważa w nim jakiś ukryty problem. Zbliża się do niego wiedziona intuicją... a może brakiem rozsądku? Czy napyta sobie biedy? Książkę czyta się lekko i z dużą przyjemnością. Polecam z serca.

Daga tytułowa bohaterka wciąga nas w szybkim tempie w studenckie życie. Przedstawiając swoich przyjaciół i znajomych. Tym samym powiększa grono ciekawych bohaterów. Poznajemy współlokatorki Tośkę i Ilonę, które mieszkają ze sobą od niedawna, ale więzi między nimi są takie jakby znały się całe życie. Daga jest ufna, otwarta i radosna. Poznaje na uczelni Dawida, który z jej skrytego obiektu westchnień uczelnianych zmienia się w kogoś więcej. Jednak zupełnym przypadkiem poznaje Rafała, pochmurnego człowieka ukrytego w czarnych barwach ubrań. Co połączy Dagę z tymi chłopakami? Czy pierwsze wrażenie okaże się dobre ? Jakie tajemnice ukrywają obaj młodzi mężczyźni tego oczywiście nie zdradzę ale Daga Wam podpowie.

Poznaj cytaty dowiedz się i trochę więcej o tej bombardujące dobrem bohaterce: https://czytamdlaprzyjemnosci.pl/2021/03/3921-daga-zuzanna-dydyna/

• Obyczajowe
  • BOOK TOUR 2021