Trupia Farma. Nowe śledztwa

Okładka książki Trupia Farma. Nowe śledztwa Bill Bass, Jon Jefferson
Okładka książki Trupia Farma. Nowe śledztwa
Bill BassJon Jefferson Wydawnictwo: Znak Literanova reportaż
reportaż
Beyond the Body Farm: A Legendary Bone Detective Explores Murders, Mysteries, and the Revolution in Forensic Science
Znak Literanova
2021-03-24
Janusz Ochab
kryminalistyka Tennessee farma zwłoki zbrodnia
Inne

Okładka książki Trupia Farma. Nowe śledztwa Bill Bass, Jon Jefferson
Trupia Farma. ... Bill Bass, Jon Jeff...
Okładka książki Trupia Farma. Sekrety legendarnego laboratorium sądowego Bill Bass, Jon Jefferson
Trupia Farma. ... Bill Bass, Jon Jeff...
Okładka książki Without Mercy Bill Bass, Jon Jefferson
Without Mercy Bill Bass, Jon Jeff...
Okładka książki The Breaking Point Bill Bass, Jon Jefferson
The Breaking P... Bill Bass, Jon Jeff...

Nie czytałam pierwszej części, ale jako fan true crime jestem trochę rozczarowana. Spodziewałam się czegoś bardziej... hm... ciekawego. Bo pewne fragmenty były dosyć nudne. Na plus mogę zaliczyć przekazywanie wiedzy w zrozumiały sposób, ale nie czuje, żeby ta pozycja wniosła jakąś wartość do mojego życia.

Nie czytałam pierwszej części, ale uważam, że nic nie stoi na przeszkodzie by zacząć od tej.
Świetna.
Wciągająca.
Informacje przekazywane w przystępny sposób.
Prosty język bez udziwnień. Każdy czytający bez trudu zrozumie wszelkie procesy opisane przez autora książki.
W środku znajdziemy również zdjęcia związane ze sprawami poruszanymi na stronach książki.
Warto przeczytać !!!

Świetna.
Wciągająca.
Informacje przekazywane w przystępny sposób.
Warto...

Bardzo ciekawa pozycja oparta na doświadczeniu i rzetelnej wiedzy autora. Bez zbędnego koloryzowania, tego co doświadczamy w serialach o badaczach kości! Z chęcią sięgnę jeszcze do pierwszej części.

Świetna kontynuacja. Polecam serdecznie ;)

Świetna kontynuacja. Polecam serdecznie ;)

Fajna. Bardzo interesująca i napisana zrozumiałym językiem. Trochę za mało zdjęć.

Pierwsza część mi się nie spodobała, ale uznałam, że dam jeszcze jedną szansę i... Niepotrzebnie. Muszę przyznać, że ta książka mogłaby nie powstać - nie wnosi nic do pierwszej części. Niby są nowe śledztwa, ale ze strony antropologii to nie ma nowych informacji za bardzo. Na plus - o wiele mniej prywaty i samozachwytów niż w 1 części.

Książka wyjaśniająca w przystępny i ciekawy sposób jak antropologia sądowa przyczynia się do wyjaśnienia sprawy kryminalnych. Bass i Jefferson przybliżają ogólne działania antropologi i jak na przestrzeni lat narzędzia do niej się rozwinęły i jak sama antropologia zrobiła postęp. Lekko i przyjemnie się czyta.

Historie śledztw tym razem ze zdjęciami więc uwaga.
Opis odnajdywania kości i w konsekwencji morderców.
Nigdy nie słyszałem o tej sprawie z zakładem pogrzebowym.
Wręcz nie do pojęcia historia.

Historie śledztw tym razem ze zdjęciami więc uwaga.
Opis odnajdywania kości i w konsekwencji morderców.
Nigdy nie słyszałem o tej sprawie z zakładem pogrzebowym.
Wręcz nie do pojęcia historia.

Dalszy ciąg przygód antropologa fizycznego i jego kolegów.
Świetnie napisana, z całkiem niezłym poczuciem humoru, uznaniem zasług kolegów po fachu i współpracowników i szacunkiem dla zmarłych. Zdecydowanie polecam - kawałek lekko przyswajalnej wiedzy o mało znanej dziedzinie nauki.

Dalszy ciąg przygód antropologa fizycznego i jego kolegów.

Trupia farma znajdująca się na terenie Uniwersytetu Tennessee jest pionierskim eksperymentem z dziedziny kryminalistyki i medycyny sądowej, którego celem jest zbadanie wpływu czynników środowiskowych na rozkład zwłok. Badane są takie czynniki jak temperatura, wilgotność, nasłonecznienie, aktywność owadów, czas, czy zwłoki znajdowały się w wodzie, w samochodzie, x m pod ziemią... i wiele wiele innych. Podczas gdy pierwsza książka zawiera opisy przypadków kryminalistycznych oraz historię powstania Trupiej farmy, druga składa się wyłącznie ze spraw, nad którymi pracował słynny antropolog.

Książka jest napisana ciekawie, interesująco i co najważniejsze, bardzo merytorycznie. Jako była studentka kryminalistyki dowiedziałam się wielu przydatnych informacji. Polecam każdemu miłośnikowi nauki, makabry i ziemskiego życia po życiu.

• Literatura faktu

Bill Bass Trupia Farma. Nowe śledztwa Zobacz więcej