Non possumus. Niezgoda której uczy kościół

Okładka książki Non possumus. Niezgoda której uczy kościół Paweł Mielcarek, Tomasz Rowiński
Okładka książki Non possumus. Niezgoda której uczy kościół
Paweł MielcarekTomasz Rowiński Wydawnictwo: Demart religia
religia
Non possumus. Niezgoda której uczy kościół
Demart
2020-10-08
2020-10-08
wiara religia chrześcijaństwo kościół

Okładka książki Niech wasza mowa będzie; tak, tak, nie, nie Waldemar Chrostowski, Tomasz Rowiński
Niech wasza mo... Waldemar Chrostowsk...
Okładka książki O Zbawcza Hostio Marcin Austyn, Paweł Chmielewski, Marcin Jendrzejczak, Krystian Kratiuk, Roman Motoła, Sławomir Olejniczak, Tomasz Rowiński, Jerzy Wolak
O Zbawcza Hostio Marcin Austyn, Pawe...

Bardzo ciekawa. Porusza ważne problemy Kościoła w Polsce. Coś każdy z nas, chrześcijan, musi zrobić. Atak idzie całą siłą z każdej strony. Niestety, większość jest wierząca godzinę na tydzień. Po wyjściu ze Mszy św. stają się pudłem rezonansowym Pudelków, pisemek plotkarskich a szczególnie telewizji. A co zrobić z homolobby, ze sługami szatana w sutannach (różnych kolorach: czarnych, czerwonych, białych...)?

Więcej napisałem tutaj: https://www.caminowedwoje.pl/2021/05/16/non-possumus-niezgoda-ktorej-uczy-kosciol/

Autorzy rozmawiali z aktywnymi uczestnikami życia kościoła, zarówno świeckimi, jak i duchownymi.
Każdy z wywiadów porusza inną kwestię, a zarazem wzajemnie się uzupełniają. Redaktorom udało się je tak uszeregować, że książka stanowi pewną całość i daje Katolikowi solidny warsztat do pewniejszego kroczenia przez życie i odnalezienie się w otaczającej rzeczywistości.

Na pewno bardziej polecałbym ją osobie, która jest w Kościele. Rozmówcy książki zostawili wiele wątków do przemyśleń oraz dalszych poszukiwań. Zarys historyczny przedstawiony w kilku wywiadach pozwolił mi inaczej spojrzeć na motywacje przeszłych pokoleń, ocenę niektórych posunięć oraz postawy starszego pokolenia będącego obecnie u sterów władzy świeckiej i kościelnej.

Tendencyjna i wielce subiektywna.

Tendencyjna i wielce subiektywna.

• Chcę kupić
  • W kolejce