Filozofia XD

publicystyka literacka, eseje
3DOM
2020-11-01
2020-11-01

Ciekawa książka, Sławomira Mentzena przedstawiać nie trzeba natomiast mogę powiedzieć że miło było przeczytać książkę w której swoje "hasła" i postulaty rozwijał, tłumaczył bez poczucia skrępowania przez czas czy to antenowy czy czas trwania tik-toka. Interesująca perspektywa i w miarę zrozumiały język.

Super!

Super!

Krypto-reklama nihilizmu?

Krypto-reklama nihilizmu?

Wszystkie recenzje jakie znalazłem w internecie na jej temat (nie licząc nagrań o książce od autora która które nie są żadna promocją stety lub niestety) i komentarzy w internecie był jednoznacznie negatywne. Po zapoznaniu się z tym czym książka jest na prawdę (zbiorem wypowiedzi polityka którego wypowiedzi i tak są uważnie śledzone w internecie przez jego wyborców) i przejrzeniu tej książki (serio tylko w księgarni dystrybutora jest dostepna! i to za nieadekwatną cenę do ilości stron i treści) stwierdzam iż jest to straszny gniot a nawet nie wiedziałem, że ktoś taki jak ten kolejny krawaciarz istnieje.

Książka będąca zbiorem felietonów na różne tematy. Pisana przyjemnym, zrozumiałym i nieco ironicznym językiem otwierająca oczy na to jak bardzo "kartonowe" jest nasze państwo.

przeczytałam fragmenty i cóż. wielce się nie zdziwiłam. pan Mentzen od początku próbuje wmówić ludziom, że wystarczy wcześniej wstawać i że wszelka pomoc od państwa to rozdawnictwo dla nierobów. oto tezy jego "filozofii".

dalej opowieści o sobie, jako dowodzie na te tezy. jakby każdy był butnym i uzdolnionym ekonomicznie Sławomirem, a nie np. uzdolnionym literatem.

po tych fragmentach zarzucam dalszą lekturę, bo nie jest ona w żaden sposób intrygująca. raczej zaś arbitralna i zideologizowana. dla ludzi już przekonanych do mentzenowej wizji świata będzie super. dla bardziej krytycznych niekoniecznie. a nazywanie tego całego populizmu "filozofią" jest obrazą tej dziedziny samej w sobie. bo tutaj mamy raczej pokaz ideologii i tłumaczenia tejże.

po...

Książka to w większości zbiór wypowiedzi pana Sławomira, które bez problemu można znaleźć w internecie. Pozycja mimo wszystko warta przeczytania - wnosi momentami również trochę pouczających kwestii jeżeli chodzi o prowadzenie biznesu, czy rozwój osobisty, a wszystko to jest opisane w sposób śmieszny - dzięki czemu czytając nie jest nudno i można się wręcz popłakać ze śmiechu.

Dla kogoś kto chce poznać kim jest Pan Sławomir pozycja obowiązkowa ale dla osoby która regularnie śledzi jego poczynania niestety nic nowego.

Książka Sławomira Mentzena jest spisem jego wywiadów, które udziela w Sieci. Niestety, ciężko jest znaleźć tutaj coś odkrywczego dla odbiorcy, który regularnie śledzi wypowiedzi autora. W książce znajdziemy rozważania na temat podatków i afer politycznych ostatnich lat. Trzeba więc wziąć pod uwagę fakt, że nie jest to pozycja stricte rozrywkowa, A raczej umożliwiająca zapoznanie się z główną działalnością polityczną pana Sławomira. Również tytuł może być mylący, gdyż filozofia Xd. Jest tylko drobnym elementem opisywanym w danej pozycji.

Typowe, lewaczki bez wartości dadzą 1/10, oczywiście nie przeczytawszy książki. Smutne macie życie, a wasza tolerancja to zwykła hucpa i hipokryzja.

• Do kupienia
  • Publicystyka