Puszcza

Zielona Sowa
2020-10-14
2020-10-14
las puszcza zwierzęta przyroda

Okładka książki Zielone piórko Zbigniewa. Skarpetki kontratakują! Justyna Bednarek, Daniel de Latour
Zielone piórko... Justyna Bednarek, D...
Okładka książki Mały Saj i wielka przygoda Marcin Macięga, Magdalena Wiśniewska
Mały Saj i wie... Marcin Macięga, Mag...
Okładka książki Co lubią uczucia? Tina Oziewicz, Aleksandra Zając
Co lubią uczucia? Tina Oziewicz, Alek...
Okładka książki Co robią uczucia? Tina Oziewicz, Aleksandra Zając
Co robią uczucia? Tina Oziewicz, Alek...
Okładka książki Feluś i Gucio poznają emocje Katarzyna Kozłowska, Marianna Schoett
Feluś i Gucio ... Katarzyna Kozłowska...

Dobra książeczka. Kryje w sobie, jeśli się dobrze wsłuchać, wyjątkową erudycję przyrodniczą autora.

Śliczne ilustracje i piękne opisy co o różnych porach roku dzieje się w puszczy. Polecam dla troszkę starszych dzieci .

Wspaniała książka. Wartościowa i dla dzieci, i dla dorosłych. Pełna ciekawostek i pięknych ilustracji. Jestem nią zachwycona. Dzieciaki słuchają w pełnym skupieniu chłonąc każde słowo. Polecam.

"Puszcza. Opowiada Marcin z Lasu" to książka, którą czytaliśmy fragmentami kilka razy.
Marcin Kostrzyński zabrał nas na wycieczkę po dzikim lesie, gdzie dzięki ilustracjom Justyny Holubowskiej-Chrząszczak, obserwowaliśmy życie mieszkańców Puszczy w trakcie każdej pory roku.
Jesień - czas rykowiska, grzybobrania, pierwszych przymrozków, wrzosów, kolorowych liści i przygotowań do zimy.
Zima - czas śnieżnej kołdry, godów puchaczy, zrzucania poroży, zabaw na lodzie.
Wiosna - czas radości, hałasów, dywany kwiatów, nowi mieszkańcy, pobudka z zimowego snu.
Lato - czas beztroski ale i nauki młodych, nowe zapachy, remonty domów, pielęgnacja futer i piór.
"Człowiek niszczy Puszczę, która jest cudem i której sam nie stworzył."

Marcin z lasu to wspaniały obserwator natury, jego oko operatora kamery przekłada się genialnie na plastyczność historii.

Zakochałam się w tej okładce!
"Puszcza" jest podzielona na pory roku. Każda opisuje życie jakie się w niej toczy.
Poznajemy zwierzęta które tam mieszkają i ich życie.
Ilustracje są przepiękne i bardzo przyjemnie się ją czytało- można było się wczuć w klimat panujący w puszczy.
Aż przyszło zakończenie... które brutalnie pokazało, jak ludzie ingerując w przyrodę niszcząc wszystko co dała natura...
Ale książka warta przeczytania.
Polecam!

Zakochałam się w tej okładce!
Poznajemy zwierzęta które tam mieszkają i ich życie.

Pięknie napisana książka ukazująca nam tajemnice puszczy. Książka jest podzielona na cztery pory roku. Szczegółowo opisuje jakie zmiany zachodzą w poszczególnych porach u zwierząt oraz w roślinach . Dużo ciekawych informacji jako rodzic sama czytałam z zapartym tchem. Synek był też zachwycony . Piękne ilustracje dopełniają tego dzieła.

Polecam i dla dorosłych i dla dzieci. Książka podzielona na cztery pory roku. Dowiecie się wszystkiego o zwierzętach i ptakach mieszkających w puszczy. Powiem szczerze, że choć już coś nie coś wiedziałam bo z innej książki p. Marcina i innych autorów. To np. o wydrze dowiedziałam się więcej. Mega mądre zwierzęta. Dodam jeszcze ilustracje majstersztyk i wydawnictwo brawa.

Obserwujemy życie mieszkańców pradawnej Puszczy przez pryzmat pór roku. Przystępnym dla dzieci językiem opisano zwyczaje wielu gatunków zwierząt. Pięknie ilustrowana, ciekawa, z każdą stroną zatapiamy się w spokojnym życiu natury nieskażonej człowiekiem.

za wiele z niej nie zapamiętam, ale bardzo przyjemnie się jej słuchało podczas spaceru po parku. genialnie przygotowany audiobook <3

• Audiobooki
  • Literatura dziecięca