Skrzaty spod Michałkowego łóżka

literatura dziecięca
Zielona Sowa
2020-10-28
2020-10-28

Bardzo przyjemna książka dla dziecka. Do przeczytania przed snem idealna.

Bardzo przyjemna książka dla dziecka. Do przeczytania przed snem idealna.

Ciepła książka dla najmłodszych. Chociaż ci troszkę starsi, tacy uczęszczający do klas I-III też słuchają z przyjemnością. O skrzatach, które opowiadają historie do snu, takie, żeby sny były przyjemne, żeby dzieci się nie bały, żeby pokonywały lęki, jakie gnębią je w rzeczywistym świecie. A przy okazji te rezolutne krasnale, dobrze się bawią w nocy z zabawkami. Czasami są to śmieszne przygody, a kiedy indziej Świstek i Pomruk muszą wykazać się odwagą. Uratować zabawkę z opałów, wypełnić swoje obowiązki pomimo niesprzyjających okoliczności. Czyta się bardzo dobrze, do tego stopnia, że ostatnia strona wywołuje jęk zawodu. Ilustracje, pełne ciepła i humoru, powodują, że czyta się z jeszcze większą przyjemnością. Nie pozostaje mi nic innego jak polecić.

„Skrzaty spod Michałkowego łóżka” autorstwa Marcina Mortki to ciepła, zabawna, słodka i urocza książka dla małych czytelników. Skrzaty, to takie istoty, które kocha chyba każde dziecko. Są to urocze i zabawne stworzenia, których życie jest pełne niesamowitych i ciekawych przygód. Książka „Skrzaty spod Michałkowego łóżka” zabierze nas do ich fantastycznego świata pełnego humoru i zabawy. Myślę, że ta książka idealnie sprawdzi się do czytania dzieciom na dobranoc.

Skrzaty za dnia chowają się w różnych domowych zakamarkach i smacznie sobie śpią. Kiedy zgasną światła, a dzieci odpływają w krainę snu, te małe stworzonka wychodzą gotowe do psot i zabawy. Zawsze wesołe i skore do zabawy czekają, aż usłyszą ciche dziecięce posapywanie. Jest to znak dla nich, że mogą wyjść ze swoich kryjówek i zacząć kolejne przygody. Dwójkę z nich możemy poznać. Pomruk i Świstek mieszkają pod łóżkiem małego chłopca, Michała. Co noc siadają na poduszce chłopca i zaczynają szeptać mu piękne opowieści, które zamieniają się w niezwykłe sny. W świecie, do którego zabierają chłopca może zdarzyć się dosłownie wszystko. Bo wraz ze skrzatami budzą się również zabawki, dla których zabawa dopiero się zaczyna.

Książka jest zbiorem dziesięciu różnych opowieści, w których przenosimy się do świata Pomruka i Świstka, i wraz z nimi odkrywamy nowe przygody, które nie mają granic. Każda z tych historii jest różna, zapewniają nam świetną zabawę, a Michałkowi cudowne i barwne sny. Te krótkie, lecz wesołe i zaskakujące bajki idealnie sprawdzą się na dobranoc. Niech pomysłowość i moc skrzatów zadziała na wyobraźnię dzieci. Bohaterowie tej niezwykłej bajki dostarczą dzieciom mnóstwo radości, a do tego nauczą pomocy innym i pokażą czym jest prawdziwa przyjaźń.

Idealnym dopełnieniem opowieści są piękne i kolorowe ilustracje, które razem tworzą barwną i zabawną historię. Każda ilustracja doskonale oddaje charakter przygód wprowadzając dzieci w krainę snu. Obrazki nie są przerysowane, a język opowieści lekki i przyjemny. Ilustracje Ewy Kownackiej są po prostu piękne. Wystarczy spojrzeć na okładkę, której nie można się oprzeć. Wewnątrz każda strona jest pełna radości i psotnych skrzatów. Oszałamiające kolory i świetny tekst wypełniają każdą stronę po brzegi. Myślę, że każdy maluch pokocha te dwa małe chochliki i ich cudowne przygody.

Śliczne rysunki w książce idealnej do poduszki ;)

Śliczne rysunki w książce idealnej do poduszki ;)

• Polecane
  • Posiadam książkę