Kryptowaluty Od Zera

Kryptowaluty Od Zera
Novae Res
2020-06-15
2020-06-15
bitcoin kryptowaluty kryptowaluty od zera technologia finanse ekonomia kryptografia blockchain technologia blockchain btc

więcej Więcej

Książka jest ok, warto przeczytać. Taki trochę manual. Na pewno lepsza niż fake newsy z pseudo biznesowych magazynów.

Może nie powinnam oceniać tej książki? Przeczytałam, nic za bardzo nie zrozumiałam...nie jest to pozycja dla mnie, szukam dalej.

Dużo podstawowych pojec i podstawowej wiedzy na temat Bitcoina w jednej książce.

Kryptowaluty są aktualnie jednymi z najpopularniejszych możliwości inwestycji swoich pieniędzy. Wielu ludzi skusiły ogromne wzrosty bitcoin, ethereum czy innych platform, ale czy oni wszyscy wiedzą z czym tak naprawdę mają do czynienia? Czy wiedzą co to jest blockchain, ATH, longi, shorty, dźwignie itp? Autorzy książki w dosyć trudnym języku starają się przedstawić zasadę...

Otrzymałam książkę w konkursie za darmo, patrząc jednak na to że można ją nabyć za niecałe 15zł to muszę przyznać że ilość przekazanej w niej wiedzy jest ogromna. Nawet przyjemnie mi się ją czytało.

Książka bez żadnego ładu i składu. Przykładowo najpierw mamy rozdział o nazwie "Wiodące algorytmy konsensusu w sieciach blockchain" gdzie dokładnie opisano różne algorytmy. Dopiero w następnym rozdziale dowiadujemy się co to w ogóle jest blockchain.
Chociaż dowiadujemy to za dużo powiedziane, bo skoro książka ma w tytule "od zera" to wszystko powinno być wytłumaczone od...

Nie mam w zwyczaju pisać recenzji, lecz ta książka jest tak fatalna, że zasłużyła na nią. Brak ładu i składu, zarzucany tej pozycji jest jak najbardziej uzasadniony. Przykładowo na 40 stronie rozbierane jest coś na czynniki pierwsze, by dopiero na 50 napisać czym ta rzecz wogóle jest. Kompletny brak spójności w jakimkolwiek logicznym ciągu rozdziałów. Kończy się jeden i...

Bez ładu i składu ta książka, nie przypadła mi do gustu

Bardzo dobra pozycja na początek przygody z kryptowalutami.

Piotr Wójcik i Tomasz Karabowski "Kryptowaluty od zera"

Pomimo iż książka ma niewiele ponad sto pięćdziesiąt stron to w sposób rzetelny, krok po kroku przeprowadza czytelnika przez temat przedstawiony w tytule. Książka podzielona została na pięć rozdziałów
* Wprowadzenie ( W tej części czytelnik dowiaduje się czym są zarówno transakcje gotówkowe oraz jak różnią się od tych...

• 2021
  • Audiobook