Na głęboką wodę

Okładka książki Na głęboką wodę Nick Eliopulos, Luck Flowers
Okładka książki Na głęboką wodę
Nick EliopulosLuck Flowers Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: Kroniki Woodsword (tom 3) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Kroniki Woodsword (tom 3)
Deep Dive
Egmont Polska
2020-01-29
2020-01-29
2020-01-09
Anna Hikiert-Bereza
minecraft

Seria Kroniki Woodsword to cykl składający się obecnie z pięciu tomów oznaczonych jako oficjalna przygoda Minecrafta. Nad scenariuszem poszczególnych tomików czuwa Nick Eliopulos. Gdyby pisał swoje książki w grze, musiałby na jeden tomik zużyć trzy sztuki wyprodukowanej w świecie gry książki, trzy pióra i trzy torbiele z atramentem kałamarnicy.
Więcej na: https://konfabula.pl/propozycje-ksiazek-dla-fana-minecrafta/

Więcej na:...

Bardzo fajna seria dla dzieci. Wielbiciele Minecraft zapewne odnajdą się w niej w 100%. Jest lekka, przyjemna, pełna ciekawostek o grze.

Ta książka jest o Minecrafcie jej główni bohaterowie to : Morgan, Ash, Harper, Po, Jodi, Pani Minerva - nauczycielka, Doktor Culpeper - nauczycielka.Ta książka jest super. Są też inne części.

Trzecia już część przygód piątki przyjaciół w Minecraftowym świecie. Chyba najbardziej interesująca jak do tej pory. Czyta się dobrze, pomimo licznych dłużyzn, ale całość sprawia przyjemne wrażenie końcowe i co najważniejsze, zaciekawia dzieciaki, a o to w tym wszystkim chodzi. Posiada też przesłanie ekologiczne, które również jest nie bez znaczenia. Ważne jest przemycanie istotnych kwestii w literaturze dla dzieci, nawet w książce o grze komputerowej.

Tym razem Jodi, Ash, Harper, Po i Morgan przeżywają przygody w podwodnym świecie Minecrafta, którego biom jest specyficzny i oryginalny. Ale co w podwodnym świecie robi ghast i pigmany? Czy ktoś znowu psuje im szyki?

Lubię, kiedy w książkach w uniwersum Minecrafta są nie tylko fajni bohaterowie i przemycone mądre treści, ale również przesycone są szczegółami z samej gry, ciekawostkami, stworzeniami, wszystkim, co dzieciaki znają i lubią. Tutaj mi tego trochę brakuje. Niby jest wszystko, ale zbyt ogólnikowo. Wiedza dzieci o tym świecie traktowana jest trochę po macoszemu. A dzieciaki głupie nie są, wiedzą więcej o grze, niż moglibyśmy się spodziewać. Po oficjalnej książce producenta gry można by spodziewać się czegoś więcej, czegoś, co dzieci po lekturze chciałyby spróbować z myślą: „nie wiedziałem/am o tym”. Tutaj znane było wszystko, pomimo, że to i tak najbardziej szczegółowa część z wszystkich. To spory minus serii.

Ale ogólnie za wrażenia rozrywkowe myślę, że należy się siódemka. I czekam, co przyniesie kolejny tom.

• F - Posiadam papier
  • Igo, Miki
  • Jest w bibliotece Zielona Góra

Dodaj cytat z książki Na głęboką wodę