Podróże w cieniu Eskulapa

Termedia
2020-04-15
2020-04-15
podróże

Okładka książki Zapalenia naczyń w praktyce klinicznej - interdyscyplinarnie Marek Brzosko, Mariusz Kusztal, Rafał Małecki, Piotr Wiland
Zapalenia nacz... Marek Brzosko, Mari...
Okładka książki Monitorowanie stanu pacjenta w chorobach reumatycznych Marta Madej, Magdalena Szmyrka-Kaczmarek, Piotr Wiland
Monitorowanie ... Marta Madej, Magdal...

„Podróże w cieniu Eskulapa” to niezwykle wartościowa pozycja, głównie ze względu na wartość merytoryczną treści, ciekawie poprowadzoną historię lekarza-podróżnika, opowieści o innych ludziach i plastycznie przedstawione opisy podróży autora. Polecam, zarówno wielbicielom książek podróżniczych, jak i pasjonatom opowieści z historią w tle, z których możemy się dowiedzieć o wiele więcej, niż tylko ciekawostek o zwiedzanych miejscach.

Bardzo gorąco polecam. Jeśli komuś przypadły do gustu książki Thorwalda i prof. Szczeklika (vide Kore, Nieśmiertelność),z pewnością nie będzie mógł się oderwać! Autor bardzo sprawnie porusza się gąszczu ciekawostek i pasjonujących historii, ukazując nam nieoczywiste związki pomiędzy pozornie niezależnymi zjawiskami. Taki synkretyzm, a może eklektyzm intelektualny jest tyleż rzadko spotykany, co wymagający - ale przez to lektura jest po prostu bardzo satysfakcjonująca dla każdego myślącego odbiorcy!

Sięgnęłam po nią przed urlopem celem inspiracji podróżniczych ... znalazłam piękne opisy a ciekawe emocje sprawiły ze uśmiechałam się a w myślach kiedy przechodziłam przez kolejne strony książki. Razem z autorem już byłam w podróży :). Inspirująca i zachęcająca żeby zacząć podróże „inaczej” już od dziś.

Książkę do przeczytania dostałem z polecenia. I bardzo się z tego cieszę, bo inaczej pewnie bym na nią nie wpadł. Nie jest widoczna w głównym nurcie wydawniczym, a szkoda. Dlaczego szkoda?

Z jednej strony jest to porządna książka podróżnicza, gdzie wraz z autorem przemierzamy kolejne miejsca, a wraz z upływającą podróżą ciągnie się również opowieść o historii i znaczeniu tych miejsc. I tutaj pojawia się właśnie unikatowa wartość książki. Nie są to nawiązania chaotyczne, personalne czy abstrakcyjne jak w niektórych publikacjach podróżniczych. Tutaj maja one ścisły kontekst i nawiązują do historii medycyny.
Dla osób bezpośrednio lub pośrednio związanych z medycyną i lubiących książki podróżnicze to „must read” i moja ocena to 9 (zakładam, ze następna książka autora będzie już na 10). Dla pozostałych myśle że jako solidna literatura co najmniej 7, wiec daję 8, żeby zachować obiektywizm.

Książkę kupiłem już jakiś czas temu. Jest niezwykle wciągająca i pogodna. Co więcej, zalicza się do grona książek do których wracam. Polecam nie tylko miłośnikom podróży.

Genialna książka.
To nie tylko podróże do ciekawych miejsc, to jeszcze odnajdowanie rejonów gdzie przebywali nobliści. To też opis ich dokonań.
Tej książki nie odkłada się na półkę, czyta się jeszcze raz i wraca z uśmiechem w opisane krainy.
Andrzej

Genialna książka.
Andrzej

Książka zdecydowanie warta uwagi i nie tylko dla wielbicieli podróży. Czyta się za jednym podejściem, ciężko się oderwać. Polecam!

Polecam tę książkę wszystkim osobom, które kochają podróże, a także interesują się medycyną. Autor zgrabnie przeplata ze sobą te dwa obszary, przy tym lekkie pióro sprawia, że książkę bardzo dobrze się czyta :) Polecam!

Wspaniała pozycja, szczególnie na jesienne wieczory, kiedy można wrócić wspomnieniami do wakacyjnych podróży. Polecam serdecznie!

Warto po tą książkę sięgnąć !!!

Warto po tą książkę sięgnąć !!!

• Medycyna
  • Podróże/Przewodnik
  • Reportaż/literatura faktu/naukowa
  • Chcę w prezencie albo sam sobie kupię

Dodaj cytat z książki Podróże w cieniu Eskulapa