¡Ameryka! Drugi atlas z przepisami

Okładka książki ¡Ameryka! Drugi atlas z przepisami Monika Mądra-Pawlak, Jan Pawlak
Okładka książki ¡Ameryka! Drugi atlas z przepisami
Monika Mądra-PawlakJan Pawlak Wydawnictwo: Ryżowe Okulary literatura podróżnicza
literatura podróżnicza
Ryżowe Okulary
2018-01-01
2018-01-01
podróże ameryka przepisy

Okładka książki Chamski ryż Monika Mądra-Pawlak, Jan Pawlak
Chamski ryż Monika Mądra-Pawlak...

Książka jest piękna - fakt. Po jej otrzymaniu buzia sama sie cieszy - fakt. Obiecujesz sobie, że zrobisz wiele przepisow - tak.

Dwa lata później...

Ugotowałabym w końcu coś z tej książki. Jakaś kolacje. Szukam kategorii - nie ma. Szukam indeksu potraw - połowa nazw coś mi mówi, połowa nie. Wiec kartuje całość. 800 stron kartkuje, szukam. Szukam. I szukam. Szukam dlugo, bo tu jest 800 stron, z czego chyba 5/6 to zdjecia z podrozy:
Kartkujesz:
- slodkie,
- oo może! ale nie mam X, szukam dalej
- slodkie
- slodkie (jej, ale ta ksiazka ciezka, jednak zdejmę ją z kolan, ide do stołu przeglądać)
- Oo fajne! ale kurde, 5 rodzajow miesa to ja nie mam w lodówce... Manioku też nie.... Szukam dalej..
... <KOLEJNOŚĆ DO POWTROZENIA 5 RAZY >

To książka artystyczna, do ugotowania czegoś do czego sie przygotujesz wcześniej. Do zaszpanowania przed znajomymi moze. Jak sie ma takich znajomych przed którymi trzeba szpanowac (współczuję).
Nie liczyłam, ale slodkich przepisow jest chyba z 3/5, dodatkowa 1/5 to przepis na jakies niekompletne danie, którego samego nie podasz - drink, dzem.

Może i mialiby to jakiś urok, ale ksiazka ma 800 stron! 800 stron! Z czego z 600 stron to pewnie zdjecia z podrozy. Przepisów jest bodaj 110. Na slono chyba z 30 (tu juz nie liczyłam, nie bede znowu kartkować 800 stron).
Nie do uzywania na co dzien imo.

Dwa lata później...

Daję maksa!
Ta książka jest PRZEPIĘKNA! istne bogactwo smaków i obrazów!
To książka kulinarno-podróżnicza, czyli łączy dwie moje miłości :) autorzy czasem strofują sami siebie, żeby nie rozpisywać się za bardzo o swoich wspomnieniach z podróży, a jak dla mnie mogłoby być JESZCZE WIĘCEJ! Chociaż wtedy książka by miała pewnie 1500 stron :))

Na książkę trafiłam przypadkiem gdzieś na instagramie i od razu czułam, że to będzie sztos. Nie zawiodłam się - uwielbiam pełen humoru styl pisania Jana i Moniki. Podziwiam ich za otwartość do świata, do ludzi, za odwagę, za odpowiedzialne podejście do życia. Cieszę się, że są tacy ludzie na świecie, którzy inspirują innych i pokazują, że MOŻNA. Którzy niszczą stereotypy i pokazują nam świat z innej perspektywy. Jestem pod ogromnym wrażeniem i mega im kibicuję w kolejnych podróżach.
Aż chce się spakować w plecak i wyjechać do Ameryki! Ale najpierw punkt 1 - koniecznie muszę odwiedzić ich knajpę w Poznaniu! :))

Przepisy są niesamowite - zupełnie inne niż to, co znałam do tej pory. Nie wszystkie trafiają do mojego serca od razu, ale na pewno wiele z nich wypróbuję. Za to przepisy na serniki wyglądają obłędnie i wypróbuję na pewno każdy z nich!

Dla niezdecydowanych: książka jest dość droga w porównaniu z cenami rynkowymi innych książek, ale jest absolutnie tego warta. Jest pięknie wydana, z mnóstwem zapierających dech w piersiach zdjęć. Przy zakupie polecam skusić się na serniczek w słoiku ze strony transeating! :))) Mam ochotę wszystkich nią obdarować i na pewno tak zrobię :)

Daję maksa!
Ta książka jest PRZEPIĘKNA! istne bogactwo smaków i obrazów!

Na książkę trafiłam przypadkiem...

• Kulinarne Ekspresje
  • Chcę kupić