Okładka książki Choroby autoimmunologiczne – holistyczne uzdrawianie. Jak diametralnie poprawić stan zdrowia, dzięki ćwiczeniom oddechowym, diecie i wielu innym prostym technikom Aimée E. Raupp
Aimée E. Raupp Wydawnictwo: Vital zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna
Body Belief: How to Heal Autoimmune Diseases, Radically Shift Your Health, and Learn to Love Your Body More
Vital
2019-12-13
2019-12-13
Karolina Pruszyńska
choroby autoimmunologiczne hashimoto niedoczynność tarczycy nadczynność tarczycy hormony

Autorka jest akupunkturzystką a wypowiada się na temat diety i z taką łatwością "eliminuje" bardzo wiele produktów. Część informacji może być przydatna, jednak dla osoby nieobeznanej w temacie może to być trudne do rozstrzygnięcia

Ciekawa pozycja dla osób borykających się z chorobami przewlekłymi, bólami niewiadomego pochodzenia lub funkcjonujących na co dzień w środowisku stresogennym, a które nie znalazły ukojenia w tradycyjnej medycynie zachodniej. Szczególnie podkreślam ten fakt gdyż autorka jest propagatorką medycyny chińskiej i holistycznego podejścia w terapii chorób więc jej metody mogą się wydać zbyt kontrowersyjne dla osób preferujących bardziej tradycyjne podejście do leczenia. Szeroka bibliografia to dowód,że autorka poświęciła wiele lat na przeanalizowanie czynników, które leżą u podstaw chorób autoimmunologicznych. Pierwszą część poradnika przeczytałam z zaciekawieniem. Część poświęcona planom żywieniowym - jest mocno restrykcyjna ze względu na ilość produktów, które autorka zaleca wyeliminować z codziennej diety. Jednakże każdy może indywidualnie ocenić i zastosować jej rady w takim zakresie jaki wydaje się odpowiedni przy konkretnym schorzeniu z którym się boryka. Jedyny minus to fakt,że książka została stworzona przez amerykankę więc ostatnia cześć poświęcona produktom żywieniowym i kosmetycznym zalecanych przez autorkę nie będzie można zastosować na rodzimym rynku. Książkę polecam wszystkim, którzy zmagają się z chorobami często nie znając ich źródła i przyczyny, a w celu ich pokonania są gotowi na przejście duchowej metamorfozy.

• ZDROWIE
  • - Ożarów